اختیار ۳۱ تُن طلای ونزوئلا با دولت مادوروست یا گوآیدو؟ دیوان عالی بریتانیا رای خود را صادر می‌کند

29/09/1400 03:08:00 ب.ظ

اختیار ۳۱ تُن طلای ونزوئلا با دولت مادوروست یا گوآیدو؟ دیوان عالی بریتانیا رای خود را صادر می‌کند این گزارش را بخوانید 🔽

پیش‌تر دادگاه عالی لندن به نفع خوان گوآیدو رای داده بود. رای که نیکلاس مادورو خواستار شکسته شدن آن در دادگاه تجدید نظر شد. دیوان عالی بریتانیا روز دوشنبه ۲۰ دسامبر قرار است رای خود را در باره ۳۱ تن طلای ونزوئلا صادر و...

دیوان عالی بریتانیا روز دوشنبه ۲۰ دسامبر قرار است رای خود را در باره ۳۱ تن طلای ونزوئلا صادر و مشخص کند ذخایر طلای بانک مرکزی این کشور باید در اختیار چه کسی باشد: نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا یا خوان گوایدو، رهبر اپوزیسیون که برخی کشورهای دنیا از جمله بریتانیا زمانی او را بعنوان رئیس جمهوری موقت ونزوئلا به رسمیت شناختند.

مادورو در انتخابات «بحث برانگیز» ماه مه سال ۲۰۱۸ میلادی مجددا به ریاست جمهوری ونزوئلا انتخاب شد در حالیکه خوان گوآیدو، رئیس وقت مجمع ملی و رقیب اصلی او در این انتخابات ادعای پیروزی داشت. طبق بیانیه دیوان عالی بریتانیا هر دو جناح سیاسی در ونزوئلا کمیته مدیریت منابع و ذخایر بانک مرکزی خود را تشکیل داده‌اند و دستورالعمل های متفاوتی در مورد ذخایر بین المللی طلای این کشور داشته اند. بخشی از این ذخایر طلا به ارزش یک میلیارد دلار در «بانک آو انگلند» نگهداری می شود. خوان گوآیدو پیش تر خواهان این شده بود که طلاها در اختیار او قرار داده شود.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

رفرمیسم یا ملحد | فرخ نگهدار

گفت‌وگو با فرخ نگهدار به پیش از اعتراضات اخیر بازمی‌گردد و زمانی برای انتشار آماده شد که فضای عمومی جامعه ملتهب بود و در چنین فضایی بعید به نظر می‌رسید این‌گونه مطالب مخاطبی داشته باشد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

تحریم گسترده صندوق‌های رای در نخستین انتخابات میان‌ دوره‌ای هنگ کنگ با قانون جدید میهن پرستیانتخابات میان دوره‌ای مجلس مشورتی هنگ کنگ با حضور کم‌تر از ۳۰ درصد واجدان شرایط روز یکشنبه ۱۹ دسامبر برگزار شد. این نخستین انتخابات پس از تصویب قانون معروف به «میهن‌پرستی» بود که وفاداری به پکن را شرط اول تائید صلاحیت قرار می‌دهد. اللہ سے دعا ہے کہ ہم سب کو المہدی اور توفیق کو ڈھونڈنے اور پہچاننے کی توفیق عطا کرے تاکہ ہر حال میں اس کی مدد کرے اور اس کے پیغام کو عام کرے۔

شمار قربانیان طوفان «رای» در فیلیپین به بیش از ۱۴۰ نفر رسیدبنا بر اعلام دولت فیلیپین، ٧٨٠ هزار شهروند تحت تاثیر این طوفان قرار گرفته‌اند و از این تعداد، بیش از ٣٠٠ هزار نفر مجبور به ترک خانه‌های خود شده‌اند.

«علت» انقراض دایناسورها ممکن است باعث زوال بشر نیز بشودیک مطالعه جدید که عوامل انقراض دایناسورها در 66 میلیون سال پیش را بررسی می‌کند، نشان می‌دهد که این حادثه با تکرار احتمالی خود، می‌تواند عامل انقراض امیدوارم. خیلی خوب میشه. از دست اسلام و هر چی مذهب هست راحت میشیم أحلام محمد قاسم: فقط اسم فلسطين باق. بيت المقدس (فلسطين) سيحتلها غير المسلمين. العديد من الأحلام الأخرى لمحمد قاسم تتحقق ، والناس في جميع أنحاء العالم يدعون أنه الإمام المهدي المنتظر.

رئیس جمهوری آمریکا پایان دادن به همه‌گیری کرونا را در صدر اولویت‌های خود می‌داندجو بایدن، نخستین روزهای کار خود را با هدف غلبه بر دوران تیره همه‌گیری کرونا آغاز کرد. خودتان تولید وآغاز کرده اید واگر خودتان هم بتوانید به این دسیسه پایان دهید که احتمال کمی دارد🤣 تازه هنر نکرده اید 👺🤣👺 بایدن مایه ننگ آمریکا و مردم آن میباشد حزب دموکرات آمریکا در بُن بست میباشد و حامی اَسلام‌گراهای ضد اسرائیل و حامی فرقه کَذاب شیعه و روزی عواقب سیاست های خود را در آینده خواهد دید. حزب دموکرات آمریکا رَفیق آیت الله ها. این حزب نقش بسیار مهم و مُخرب در توطئه ۵۷ در ایران را بازی نَمود

طالبان: انتظار داریم دنیای اسلام روابط خود با ما را عادی کند | DW | 19.12.2021سرپرست وزارت خارجه حکومت طالبان از کشورهای اسلامی خواست سفارت‌خانه‌های خود در کابل را بازگشایی کنند. امیرخان متقی در حاشیه اجلاس وزیران خارجه سازمان همکاری اسلامی با امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران دیدار کرد. از کفار از مسلمانان و از همه انتظار روابط خوب دارید اما هیچ کس با شما جاهلین تروریست نمی خواهد رابطه خوب داشته با شد!

هشدار ائتلاف عربی به حمله قریب‌الوقوع پهپادی از فرودگاه صنعاائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن اعلام کرد که با هدف خنثی‌کردن حملات قریب‌الوقوع پهپادی از فرودگاه صنعا، این فرودگاه را مورد حملات هوایی قرار داده یمن - با تبریک به مردم غیور یمن وحکومت قانونی یمن ،همچنین به ائتلاف عربی به خاطر فرار حسن ایرلو تروریست که مدعی حاکم مسخره صنعاء بود. - شبه نظامیان تروریست وابسته به ایران ، از کشورهای مختلف ،‌در صنعاء حضور دارند .کارخانه های مونتاژ پهباد و موشکهای_بالستیک ممنوعه ایران نیز یمن - فرار حسن ایرلو از صنعاء ، نشان از فروپاشی درمیان صفوف حوثیان جنایتکار و دربیت خامنه ای جانی است. -این فرار نشان میدهد که حکومت شریف یمن و ائتلاف_عربی و مردم_یمن ، گام های استوار خود را به خوبی طراحی وپیش برده اند .