اختلافات اصلاح‌طلبان جدی نیست

30/06/1398 02:15:00 ب.ظ

اعتمادآنلاین, اصلاح‌طلبان

🔻داریوش‌ قنبری، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین :اختلافات اصلاح‌طلبان جدی نیست/تندروها تلاش دارند مردم را از حضور در انتخابات دلسرد کنند/باید واقعیت‌ها را به مردم گفت/ ناامیدی بدترین اتفاق برای ملک و ملت است اینجا_بخوانیم 👇

داریوش‌ قنبری، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، گفت‌: افراطیون این روزها همه هم‌وغم‌شان را به کار گرفته‌اند تا با رفتارهای مختلف مردم را به این ذهنیت برسانند که اوضاع خیلی بد است.داریوش‌ قنبری، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، در گفت‌وگو بااعتمادآنلاینبا اشاره به اینکه «» گفت: اساساً در هر جریان سیاسی تاثیرگذاری، طبیعی است که همه مثل هم فکر نکنند و اختلاف‌هایی هم در این بین خودنمایی کند، اما باید اذعان داشت برخی از اختلاف‌سلیقه‌هایی که در خصوص چگونگی شرکت در انتخابات شنیده می‌شود، بحث‌هایی تشکیلاتی است و نباید نشانه‌ای از چالش و فاصله قلمداد شود.

ادامه مطلب:
🌐 اعتمادآنلاين »

‎BBC NEWS فارسی‎ on Instagram‎: '‌ در ویدیویی منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی، یک شهروند به سراغ نیروهای امنیتی می‌رود و از آنها می‌پرسد که «چرا با ملت جنگ راه انداختید» نیروهای فراجا در پاسخ ادعا می‌کنند که آنها حافظ امنیت هستند، این زن پاسخ آنها را نادرست می‌داند و می‌گوید: «مردم امنیت دارند؛ اگر شما بگذارید» گزارش شده است که این ویدیو مربوط به دیروز ۱۴ آذر و مربوط به محله جنت‌آباد در تهران است.'‎

‎BBC NEWS فارسی‎ shared a post on Instagram: '‎‌ در ویدیویی منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی، یک شهروند به سراغ نیروهای امنیتی می‌رود و از آنها می‌پرسد که «چرا با ملت جنگ راه انداختید» نیروهای فراجا در پاسخ ادعا می‌کنند که آنها حافظ امنیت هستند، این زن پاسخ آنها را نادرست می‌داند و می‌گوید: «مردم امنیت دارند؛ اگر شما بگذارید» گزارش شده است که این ویدیو مربوط به دیروز ۱۴ آذر و مربوط به محله جنت‌آباد در تهران است.‎'. Follow their account to see 72164 posts. ادامه مطلب >>

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده است- اخبار استانها - اخبار تسنیم - Tasnimآیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده است امام جمعه مشهدمقدس: امروز ایران، تنها ایران نیست و در یک محدوده جغرافیایی نیست. حشدالشعبی عراق و انصارالله یمن و جبهه وطنی سوریه و جهاد اسلامی فلسطین و حماس فلسطین و حزب الله لبنان، همه ایران است؛ سید مقاومت اعلام کرد که مقاومت در منطقه یک امام دارد و آن امام، مقام معظم رهبری انقلاب اسلامی ایران است دروغ و هذیان، جملاتی هستند که از مسئولین داعش شیعی اینروزها میشنوید، خامنه‌ای واقف شده که راه فراری ندارد، چشمش به عزاداری‌های عاشورا افتاد ، وهم برش داشت که این مردم طرفدار ظلم و بی‌عدالتی هستند، دستور حمله به عربستان را صادر کرد و شکست خورد: کسی با او جنگ نمیکند.

جوهره مقاومت ما را به اینجا رسانده است/ امروز ایران، محدود به حدود و مرزهای جغرافیایی نیست/ اگر به ایران تجاوز کنید، اسرائیل در نصف روز خاک می‌شودحجت‌الاسلام علم‌الهدی در خطبه دوم نماز جمعه حرم رضوی: جوهره مقاومت ما را به اینجا رسانده است/ امروز ایران، محدود به حدود و مرزهای جغرافیایی نیست/ اگر به ایران تجاوز کنید، اسرائیل در نصف روز خاک می‌شود زاررررررت

وقتی مهر با معلولان خردسال مهربان نیست | DW | 20.09.2019رئیس انجمن دفاع از حقوق معلولان ایران می‌گوید کودکستان‌های خصوصی از پذیرش بچه‌های دارای معلولیت به بهانه تاثیر بر روحیه سایرین خودداری می‌کنند. والدین این کودکان از تبعیض‌های تربیتی- آموزشی و جداسازی آنها در رنجند.

قطع ارتباط مالی بانک‌ مرکزی با نهادهای مالی امکان‌پذیر نیست/ اقدام دولت آمریکا، نمادین و جنبه سیاسی دارداستاد اقتصاد دانشگاه خوارزمی اظهار داشت: اینکه با این اقدام ارتباط بانک مرکزی ایران با سایر نهادهای مالی قطع شود امکان‌ناپذیر است و به نظر بنده این تحریم‌ها بیشتر جنبه سیاسی دارد تا اقتصادی، از همین رو نمی‌تواند زیاد تاثیر اقتصادی داشته باشد.

حمله به ایران مانند حمله به سوریه نیست/ تهران توانایی هدف قرار دادن پایگاه‌های ما را داردوزیر دفاع سابق آمریکا، تاکید کرد که حمله به عربستان ارتباطی به آمریکا ندارد و این کشور نباید خود را درگیر جنگ با ایران کند.

حذف فیلتر دوده تنها با دستور وزیر صنعت شدنی نیست/ ابراز نگرانی از معاف شدن خودروسازان از نصب فیلتر دودهپورسیدآقایی در گفت‌و‌گو با ایلنا؛ حذف فیلتر دوده تنها با دستور وزیر صنعت شدنی نیست/ ابراز نگرانی از معاف شدن خودروسازان از نصب فیلتر دوده

/ تندروها تلاش دارند مردم را از حضور در انتخابات دلسرد کنند/ باید واقعیت‌ها را به مردم گفت/ ناامیدی بدترین اتفاق برای ملک و ملت است داریوش‌ قنبری، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، گفت‌: افراطیون این روزها همه هم‌وغم‌شان را به کار گرفته‌اند تا با رفتارهای مختلف مردم را به این ذهنیت برسانند که اوضاع خیلی بد است.امام جمعه مشهد: باید از فرصت محرم و صفر برای توسعه شعائر مذهبی بهره گرفت امام جمعه مشهدمقدس تصریح کرد: جوهره اصلی ما در تمام این سال‌ها مقاومت بود؛ این را از کجا آموختیم؟ در دنیا سابقه ندارد که مردم عادی 40 سال این گونه مقاومت کنند و بایستند.به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، حجت‌الاسلام سیداحمد علم‌الهدی در خطبه دوم نماز جمعه حرم رضوی گفت: از پس فردا هفته دفاع مقدس آغاز می شود و هفته آینده هفته دفاع مقدس است.علی همت محمودنژاد، رئیس انجمن دفاع از حقوق معلولان ایران، اعلام کرده که حضور کودکان دارای معلولیت در مهدهای کودک، در حد حرف باقی مانده و کودکستان‌های خصوصی که مجوز سازمان بهزیستی را هم دارند، از قبول این بچه‌ها سر باز می‌زنند: «همین موضوع تجربیات اجتماعی و استقلال کودک معلول را به مخاطره می‌اندازد.

داریوش‌ قنبری، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین با اشاره به اینکه «» گفت: اساساً در هر جریان سیاسی تاثیرگذاری، طبیعی است که همه مثل هم فکر نکنند و اختلاف‌هایی هم در این بین خودنمایی کند، اما باید اذعان داشت برخی از اختلاف‌سلیقه‌هایی که در خصوص چگونگی شرکت در انتخابات شنیده می‌شود، بحث‌هایی تشکیلاتی است و نباید نشانه‌ای از چالش و فاصله قلمداد شود.   نماینده ادوار مجلس در ادامه سخنانش گفت: تفکر اصلاح‌طلبی یکی از ریشه‌دارترین جریان‌های سیاسی کشور است که اتفاقاً اصلاح‌طلبان در برهه‌های مختلف نشان داده‌اند قدرت و موقعیت تاثیرگذاری مثبت را دارند و دقیقاً به همین دلیل مورد توجه آحاد مختلف مردم قرار می‌گیرند و معمولاً در انتخاباتی که با مشارکت حداکثری برگزار می‌شود، با فاصله نسبت به رقیب برنده می‌شوند. علم الهدی با بیان اینکه 8 سال رزمندگان ما با این الگو ایستادند گفت: امروز مسئله ایران مسئله یک کشور در محدوده جغرافیایی خاص نیست، 39 سال قبل، فرودگاه مهرآباد را بمباران کردند و از مرز غربی و جنوب غربی حمله کردند و در فاصله چند روز 1500 کیلومتر خاک ما در معرض تجاوز دشمن قرار گرفت و همه دنیا دست به دست هم داده بودند. همچنین باید اذعان داشت همین باعث می‌شود تندروهایی که می‌دانند سرمایه اجتماعی ضعیفی دارند، تلاش‌های‌شان را به کار می‌گیرند تا با شیوه‌های مختلف مردم را از حضور در انتخابات دلسرد کنند. در بین این افراد شخصیت‌های برجسته علمی و علما بودند که اگر قرار بود در زیر بار برخوردهای بعثی مقاومت نکنند اصلا وضع ما تغییر می‌کرد.   قنبری همچنین افزود: افراطیون به همین دلیل این روزها همه هم‌وغم‌شان را به کار گرفته‌اند تا با رفتارهای مختلف مردم را به این ذهنیت برسانند که اوضاع خیلی بد است. حشدالشعبی عراق و انصارالله یمن و جبهه وطنی سوریه و جهاد اسلامی فلسطین و حماس فلسطین و حزب الله لبنان، همه ایران است؛ سید مقاومت اعلام کرد که مقاومت در منطقه یک امام دارد و آن امام، مقام معظم رهبری انقلاب اسلامی ایران است. حتی آنها شأن منبر را حفظ نکردند و از این تریبون مذهبی برای تخریب نهاد مجلس استفاده کردند تا مثلاً مردم به خود بگویند چه دلیلی دارد در انتخابات مجلس شرکت کنیم. در تبصره‌های بند دوم این ماده آمده است: «افراد دارای معلولیت از نظام آموزش همگانی بر مبنای معلولیت مستثنی نمی‌گردند.

در واقع تندروها به تنها چیزی که فکر می‌کنند، این است که رغبت مردم برای شرکت در انتخابات روزبه‌روز سردتر شود. علم‌الهدی تاکید کرد: این ضربه را انصارالله یمن زد و آمریکای نادان می‌گوید این کار ایران بوده است؛ اینها می‌خواهند سر دنیا را کلاه بگذارند؛ رادار که از یک طرف چک نمی‌کند و 4 طرف آسمان را تحت کنترل دارد؛ می‌‌گویند پهپاد را ایران فرستاده تا ایران را متهم کنند، فکر کرده‌اید مرزهای این کشور را متهم می‌کنید؟ امروز ایران محور مقاومت در منطقه است؛ یعنی شما بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه، خاک شده است. آدم‌هایی که از اول  در عرصه انقلاب و حمایت از ولایت بودند می‌توانند بگویند قصه چه بود؛ یک جوهره بیشتر نداشتیم و آن جوهره مقاومت بود.   این فعال اصلاح‌طلب با اشاره به مهم بودن ممانعت از این فعالیت‌ها اظهار داشت: مهم است که با مردم سخن گفته شود و واقعیت‌ها برای افکار عمومی تشریح شود تا آنها تحت تاثیر سیاه‌نماها ناامید نشوند، چراکه ناامیدی بدترین اتفاقی است که برای ملک و ملت ممکن است بیفتد. در واقع ناامیدی مانعی بلند برای پیشرفت، توسعه و در نتیجه آرامش همگانی است. انتهای پیام/ ت.   داریوش‌ قنبری در پایان صحبت‌هایش گفت‌: مردم از اصلاح‌طلبان توقع دارند و به همین دلیل چهره‌های شاخص و تاثیرگذار اصلاح‌طلب باید تلاش کنند تا وضعیت به نفع ملت تغییر کند. آنها آموزگار مقاومت بودند و اگر ما چنین معلمی نداشتیم و عاشورا نبود مسلم ما چنین وضعی نداشتیم. موضوعات مرتبط . دولتی‌ها اصلا امکانات نداشتند و ساختمان پر از پله بود و مدیران‌شان هم مخالفت می‌کردند.