اختلالات اضطرابی و خُلقی بیشترین آسیب در میان دانش‌آموزان/ نظام آموزشی‌ کشور، استرس‌زاست

13/04/1400 10:42:00 ق.ظ

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد؛ اختلالات اضطرابی و خُلقی بیشترین آسیب در میان دانش‌آموزان/ نظام آموزشی‌ کشور، استرس‌زاست

مدیرکل دفتر زنان و امور خانواده قوه قضائیه درباره بیشترین آسیبی که دانش آموزان با آن درگیر هستند و میزان آن در سامانه نماد قابل توجه است، گفت: بیشترین اختلالی که دانش‌آموزان با آن مواجه هستند، اختلالات اضطرابی و خُلقی است، زیرا نظام آموزشی ما خود عامل استرس است. وی ادامه داد: از این طریق همچنین تلاش داریم افرادی را پیدا کنیم که اختلال سلوک یا سایکوسوشیال دارند که بعدها در سنین بالاتر موجب بروز مشکلات بیشتری خواهد شد. به طور کلی این نظام غربالگری افراد در معرض خطر و پرخطر را شناسایی می‌کند.

مدیرکل دفتر زنان و امور خانواده قوه قضائیه در خصوص اجرای پایلوت این طرح بیان کرد: برای اجرای این طرح، یک شهر در هر استان به عنوان پایلوت انتخاب شده است تا طرح شناسایی اجرایی شود. پایلوت جامعه ابتدایی ما به صورت آزمایشی در شهرستان نظر آباد استان البرز انجام شد. همچنین در تهران چهار منطقه را انتخاب کردیم که بعدها بتوانیم جامعیت بهتر و مناسبی را از آسیب‌های شناسایی شده ارائه دهیم.

زنگانه بیان کرد: قرار بر این بوده است که تا آخر برنامه ششم توسعه کل 105 هزار مدرسه کشور تحت پوشش نظام معاونت اجتماعی دانش آموزان (نماد) قرار بگیرد. وی در خصوص انواع آسیب‌های که در برخی دانش آموزان وجود دارد، گفت: عمدتا اختلالات اضطرابی، افسردگی، نقص در انجام تکالیف و مواردی از قبیل سوء استفاده‌های روحی- روانی در برخی دانش آموزان وجود دارد. headtopics.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

ایالات متحده تحریم‌‌های بیشتری را در رابطه با کودتای نظامی برمه اعمال کردصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. دولت دمکرات بایدن به جای تظاهر به حمایت از حقوق بشر، برود فکری به حال افغانستان بکند که آن را دو دستی تحویل طالبان تروریست می دهد. تازه کسی هم حق نداره سوالی در این مورد بپرسه چون خاطر مبارک مکدر میشود.

واکسیناسیون 'ناهمگن' ایمنی بیشتری در برابر کرونا ایجاد می‌کند | DW | 02.07.2021محققان در آلمان به این نتیجه رسیده‌اند که تزریق دو نوع واکسن مختلف، ایمنی بدن را در برابر کرونا بالاتر می‌برد. آنها برای دوز دوم آسترازنکا، واکسن‌هایی مانند بیون‌تک_فایزر یا مدرنا را توصیه می‌کنند. دانشمندان هر شعری کمپانی واکسن بخواد می سرایند.

اینفوگرافی| آمار واکسیناسیون کرونا در منطقهبراساس جدیدترین آمار، واکسیناسیون کرونا در دو کشور امارات و بحرین با سرعت بالایی در حال انجام است. اینو بکنید تو دهن جهانپور پوفیوز و اون نمکی حقیربلکه حداقل خفه شن

تداوم رگبار و رعد و برق در کشور طی هفته جاریتداوم رگبار و رعدوبرق در کشور طی هفته جاری مدیرکل سازمان هواشناسی ضمن اشاره به افزایش ابر، رگبار باران گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید در ۱۳ استان طی دو روز آینده، از تداوم و افزایش شدت و وسعت این شرایط جوی در بخش‌های دیگر کشور طی هفته جاری خبر داد

جنگ آمریکا در افغانستان به معنای واقعی چه زمانی به پایان می‌رسد؟جنگ آمریکا در افغانستان در حالی تمام می‌شود که نه تسلیمی در کار است و نه پیمان صلحی، نه پیروزی نهایی و نه شکستی قطعی. هیچوقت به پایان نمیرسد...درآمد آمریکا از تحمیل فروش تجهیزات نظامی به جهان سوم کودن هست جنگ در افغانستان تمام نشدنی است با توجه به شرایط جغرافیایی و فرهنگ ایلی و قبیله ای و محروم بودن و صدالبته مذاهب مختلف اسلام برآمدن اخیرن جنرال روسي ازافغانستان بابرآمدن اخرین جنرل امریکائي سکات میلر از افغانسان فرق دارند جنرال روسی درنیمه پل بندر حیرطان بیانیه ئي خفیه داد و یک فیرتوفنګچه هم به طرف افغانستان کرد اما جنرال امریکائي ازاشرغنی بمان خدائي کرده برآمد بیدون کدام فیرسلاح به طرف افغانستان ،

در ایران تک‌صدایی شدن امکان پذیر نیست/ نادیده گرفتن مطالبات جامعه برای کشور هزینه‌آفرین خواهد بود/ رأی‌دهندگان موم دست رهبران اصلاحات و اصولگرایی نیستندیک فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه در ایران تک‌صدایی شدن امکان پذیر نیست، گفت: طبیعت سیاست و اداره کشور این است که تک قطبی شدن امکانپذیر نیست و دوره‌های تک‌صدایی بیش از دو سال قابل دوام نیست. بنابراین تا وقتی سیاست و مطالبات مردم وجود دارد، همیشه اصلاحات لازمه کار است.