اختلالات اضطرابی؛ آنچه نوسان قیمت ارز و سهام به روز سرمایه‌گذران می‌آورد

16/06/1399 12:22:00 ب.ظ

پدیده اضطراب سرمایه‌گذاران، مختص بازار سهام نیست. وضعیت اقتصادی در ایران در سال‌های اخیر به گونه‌ای بوده است که تاجران و صاحبان کسب‌وکارهای مختلف و حتی آن‌هایی که معاملات مجازی انجام می‌دهند، اضطراب زیادی را در زمینه شغلی تجربه کرده‌اند. شهروندخبرنگاری

با «خبرگزاری جمهوری اسلامی» گفت: «هم‌اکنون ۶۳ درصد درآمد افراد از محل کار و فعالیت نیست، بلکه از خرید و فروش مستغلات، سود حساب بانکی و خرید و فروش سکه و ارز است.

» شرایط اقتصادی ایران بسیاری را به سمت فعالیت‌هایی همچون سرمایه‌گذاری به قصد کسب سود از سرمایه بدون انجام «کار مولد» سوق داده است.

«حمیدرضا» یکی از آن‌هاست که زندگی‌اش با خرید و فروش ارز و سکه می‌گذرد. او می‌گوید: «اضطراب و نگرانی ولم نمی‌کند. شب تا صبح خواب ندارم و به هیچ‌چیز به جز قیمت دلار و سکه فکر نمی‌کنم.» او توضیح می‌دهد که بالا رفتن قیمت ارز و سکه لزوما به نفع کسانی نیست که در کار خرید و فروش این اقلام هستند: «من وقتی ارز می‌فروشم، بلافاصله باید سرمایه اصلی‌ام را کنار بگذارم. اگر در فاصله فروش ارز تا زمان خرید سرمایه که ممکن است گاهی کمتر از یک ساعت باشد، قیمت ارز بالا برود، من به شدت ضرر می‌کنم.»

حمیدرضا در چند ماه اخیر بارها، حتی وقتی زودتر از نیم ساعت برای بازخرید اصل سرمایه‌اش مراجعه کرده، با تغییر تند قیمت روبه‌رو شده و ضرر کرده است: «یک بار داخل بنکداری طلا بودم. تابلو داشت طلا را قیمتی ۸۲۰ تومان نشان می‌داد.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : تصاویری از جشن پیروزی اردوغان و حامیانش در کاخ ریاست جمهوری در آنکارا

ویدیوها : رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه روز یکشنبه ۲۸ مه در دور دوم انتخاباتی تاریخی و در یکی از بزرگترین چالش‌های دوران رهبری‌اش توانست بار دیگر پیروز شود و بر کرسی ریاست جمهوری تکیه زند. ادامه مطلب >>

دلار و طلا در ایران در ابتدای هفته گران‌تر شدقیمت طلا، سکه و دلار در آغاز کار بازار ایران در روز شنبه ۱۵ شهریور نسبت به دو روز گذشته بالاتر رفت.

دبیرکل ناتو: یونان و ترکیه گفتگوها برای کاهش خطر درگیری نظامی را آغاز کردنددبیرکل ناتو: یونان و ترکیه گفتگوها برای کاهش خطر درگیری نظامی را آغاز کردند بیشتر بخوانید🔽

دانش‌آموزان مکلف به شرکت در کلاس‌های حضوری هستند/ پاسخ آموزش و پرورش به نگرانی‌های والدین از حضور فرزندانشان در مدارسبه گفته معاون وزیر آموزش و پرورش دانش‌آموزان ملزم به شرکت در فعالیت‌های مدرسه چه به صورت مجازی و چه به صورت حضوری هستند و این تکلیفی است که مدرسه مشخص می‌کند.

ستاد کرونا مسئولیت باز شدن مدارس را برعهده بگیردرئیس کمیسیون بهداشت مجلس: *نگران سلامت دانش آموزان هستیم *اینکه فکر کنیم دانش آموزان مخصوصا مقاطع پایین را طوری مدرسه ببریم که پروتکل‌ها را رعایت کنند، بیشتر به یک شوخی شبیه است *اگر سلامت به خطر بیفتد ما برخورد خواهیم کرد

فرمانده قرارگاه سازندگی سپاه: مرحله پایانی پروژه انتقال آب به «غیزانیه» فردا افتتاح می‌شودفاز سوم آب رسانی به منطقه غیزانیه خوزستان، روز یکشنبه با حضور مردم و مسئولان افتتاح می‌شود.

وضعیت بورس، سهام عدالت، قرارداد ویلموتس، تغییر در سهمیه‌بندی بنزین و ...رییس کمیسون اقتصادی مجلس با بیان این که وضعیت فعلی بورس، هم یک فرصت طلایی و هم یک تهدید اقتصادی اجتماعی برای کشور است، گفت: برآورد ما این است، در چند هفته اخیر روزانه حدود هزار میلیارد تومان به بازار سرمایه آمده است.