اختلاط آب و فاضلاب، بیش از واقعیت برجسته شد / نیروهای درمانی برای پاییز آماده شوند

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 106 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 46%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

استاندار خوزستان: اختلاط آب و فاضلاب، بیش از واقعیت برجسته شد نقص و کاستی در سیستم آب و فاضلاب خوزستان بویژه اهواز بسیار است بیماری‌های روده‌ای بصورت موردی ممکن است در هر شهری اتفاق بیافتد اما طغیانی نداشتیم اکنون میزان مطلوبیت میکروبی آب قابل قبول است

غلامرضا شریعتی در خصوص وضعیت شیوع کروناویروس در خوزستان، اظهار کرد: در بیش از ۲۰ روز اخیر، شرایط شیوع کرونا در خوزستان روند نزولی داشته است؛ منحنی‌های بستری، فوتی و بیماران مثبت در خوزستان رو به نزولی هستند یعنی همه شاخص‌های بیماری رو به نزول است و به همین علت، رئیس جمهور در جلسه روز شنبه ستاد ملی مقابله با کرونا بیان کرد که استان‌های دیگر باید از تجارب خوزستان بهره ببرند، زیرا در برخی استان‌ها همه شاخص‌ها نزولی نیستند. البته همه این شاخص‌ها شکننده هستند.

شریعتی افزود: سیاست کلی، توقف اعلام آمار بود اما تا جایی که امکان داشت مقاومت کردم. در نهایت با توجه به اینکه در شرایطی نظر دانشگاه علوم پزشکی اهواز این بود که با توجه به اصرار مرکز، سیاست توقف اعلام آمار اعمال شود و برای اینکه دانشگاه علوم پزشکی در شرایط سختی قرار نگیرد، با توقف از اعلام آمار موافقت کردم.

شریعتی بیان کرد: در ابتدای سال که برخی استان‌ها در شرایط قرمز بودند، کمی در اختصاص بودجه هیجانی عمل شد و فکر کردند بیماری سریع تمام می‌شود. طبق طراحی‌های همه اپیدمیولوژیست‌های کشور، مدت روند کرونا تا اردیبهشت‌ماه پیش‌بینی شده بود اما دیدیم که روند بیماری طول کشید و کسی پیش‌بینی نمی‌کرد این بیماری تا تیرماه و بعد از آن ادامه یابد. با این وجود، ظرفیت‌سازی‌های خوبی در خوزستان انجام شد و این شرایط محقق نشد جز با تلاش همه مسئولان و دستگاه‌های ذیربط.

شریعتی با اشاره به برنامه‌ریزی برای برگزاری مراسم عزاداری در ماه محرم، عنوان کرد: روز شنبه در ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص محرم بحث شد و ما نیز یکشنبه در ستاد استانی در این زمینه صحبت می‌کنیم. شریعتی در خصوص توزیع ماسک با قیمت یک هزار و ۴۰۰ تومانی در داروخانه‌های سطح خوزستان، گفت: از ۲۶ تیرماه تاکنون ۹۰۰ هزار عدد ماسک در یک هزار و ۲۰۰ داروخانه توزیع شده و مقرر شده است در هفت روز آینده نیز روزانه ۲۰۰ هزار ماسک توزیع شود.

وی افزود: وضعیت کیفیت آب شهرهای مختلف خوزستان در چند سال اخیر رو به بهبود بوده است؛ در سال‌های گذشته آب اهواز بو می‌داد اما اکنون شرایط بهتر شده است. استاندار خوزستان که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد، تصریح کرد: اکنون اگر خط لوله آب غدیر دچار مشکل شود همه آب مورد نیاز را باید از کارون برداشت کنیم اما با طرح‌هایی که در دست اجرا است، این مساله رفع می‌شود. طرح دیگری نیز در دست داریم و قرار است در مدت دو هفته آینده، مخزن شماره ۲ در ام‌الدبس افتتاح و خط لوله ۲ اهواز نیز اجرا شود که با این اقدامات، شرایط آب اهواز، آبادان و خرمشهر بهتر خواهد شد.

وی افزود: همچنین میزان مطلوبیت کلر باقیمانده در بخش شهری خوزستان ۸۲.۶ بوده اما متوسط کشوری ۸۰.۵ درصد بوده است. میزان مطلوبیت کلر باقیمانده آب در بخش روستایی خوزستان نیز ۶۸.۲ درصد بوده که ۳ درصد از متوسط کشوری بالاتر است اما مساله کدورت آب خوزستان درست است؛ کدورت آب خوزستان ۷۸ تا ۸۰ درصد است اما متوسط کشوری کدورت آب ۹۸ درصد است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نظرسنجی فاکس نیوز: جو بایدن در پنسیلوانیا، مینه‌سوتا، و میشیگان از دونالد ترامپ پیش استنظرسنجی فاکس نیوز: جو بایدن در پنسیلوانیا، مینه‌سوتا، و میشیگان از دونالد ترامپ پیش است به گزارش نشریه هیل، نتایج این نظرسنجی که روز پنجشنبه منتشر شد نشان می‌دهد در پنسیلوانیا جو بایدن ۵۰ درصد و پرزیدنت ترامپ ۳۹ درصد آرای پرسش‌شوندگان را به دست آورده‌اند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

نتایج یک تحقیق: کرونا در زندگی آلمانی‌ها اثرات مثبت هم داشته است | DW | 24.07.2020شیوع ویروس کرونا در آلمان زندگی مردم را دگرگون کرده است؛ رعایت فاصله اجتماعی، زدن ماسک، محدودیت رفت‌وآمدها و تغییر نحوه کار و غیره. نتایج یک پژوهش در آلمان نشان می‌دهد که بسیاری این تغییرات را مثبت ارزیابی می‌کنند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

کشورمان در تولید دستگاه ونتیلاتور به خودکفایی رسیده استمعاون درمان وزارت بهداشت اظهار کرد: در تولید دستگاه‌های کمک تنفسی یکی از افتخارات کشور ما این است که به مرحله‌ای رسیده‌ایم که دیگر نیازی به واردات نداریم و برخی شرکت‌ها اعلام کرده‌اند در صورت عدم نیاز داخلی، اجازه صادرات به آن ها داده شود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اوکراین: بازخوانی داده‌ها بیانگر مداخله غیرقانونی در پرواز است | DW | 24.07.2020به گفته یک مقام اوکراینی اطلاعات جعبه‌های سیاه هواپیمای مسافربری اوکراین 'مداخله غیرقانونی' در پرواز را تائید می‌کند. این هواپیمای مسافربری دی ماه سال پیش هدف دو موشک پدافند سپاه قرار گرفت و همه سرنشینان آن کشته شدند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

آیا پوتین همچنان تحت تاثیر دوران حضور در سرویس اطلاعاتی شوروی است؟یک نویسنده بریتانیایی مدعی شد برنامه فعلی روسیه بی‌ارتباط با شغل سابق ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور این کشور در سازمان اطلاعات اتحاد جماهیر شوروی نیست. این نویسنده بریتانیایی در کتاب خود که به تازگی منتشر شده تاثیر روسیه را بر غرب به بررسی گذاشته است.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

مدیر اداره اطلاعات ملی آمریکا: ایران در پی تضعیف نهادهای دموکراتیک آمریکا و ایجاد تفرقه استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »