اختصاصی العربیه؛ جزئیات مهم از پرونده تیم جاسوسی ایران در ترکیه

26/11/1400 04:58:00 ب.ظ

اختصاصی العربیه؛ جزئیات مهم از پرونده تیم جاسوسی ایران در ترکیه العربيه_فارسى

پس از بازداشت اعضای تیم جاسوسی ایران برای ترور یائیر گلر، بازرگان دو تابعیتی ترک - اسرائیلی در استانبول، «العربیه» به اطلاعات مهم دیگری از این پرونده طبق اطلاعات رسیده به العربیه، «میت»، نهاد اطلاعاتی ترکیه که به مدت 6 ماه روزانه تیم جاسوسی ایران...

طبق اطلاعات رسیده به العربیه، «میت»، نهاد اطلاعاتی ترکیه که به مدت 6 ماه روزانه تیم جاسوسی ایران را زیر نظر داشت، به این نتیجه رسید که هدف از فعالیت این تیم، ترور «یائیر گلر»، بازرگان دو تابعیتی ترک - اسرائیلی است.

منابع العربیه تاکید کردند که پس از آن، نشست‌های مشترکی میان مقامات امنیتی ترکیه و اسرائیل برگزار شد که در نهایت به دیدار هاکان ویدان، رئیس میت و دیوید برنیاع، رئیس موساد در آنکار انجامید. نهاد اطلاعاتی ترکیه پس از آن که تیم جاسوسی ایرانی اقدامات خود برای تامین سلاح با هدف ترور گلر را آغاز کرد، دفتر دادستانی و مقامات پلیس را در جریان فعالیت این تیم قرار داد. در این مرحله واحد مبارزه با تروریسم وابسته به پلیس ترکیه وارد عمل شد و اعضای تیم ایرانی را بازداشت کرد.

به گزارش روزنامه «صباح»، چاپ ترکیه، موساد پیش از آغاز عملیات بازداشت تیم جاسوسی ایران، از گلر خواسته بود که او را برای امنیت بیشتر به «تل آویو»، پایتخت اسرائیل منتقل کنند اما او با این موضوع مخالفت کرد و گفت که ترکیه و استانبول را دوست دارد و مایل به ترک این کشور نیست. headtopics.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

تحولات ایران و جهان؛ وکیل دونالد ترامپ: به موکلم در جلسه دادگاه دستبند زده نخواهد شد

آخرین اخبار و گزارش‌ها از رویدادهای ایران و جهان در روز جمعه ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ برابر با ۳۱ مارس ۲۰۲۳ را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

روسیه می‌گوید در حال بازگرداندن بخشی از نیروهای نظامی خود از مرز اوکراین استروسیه می‌گوید شماری از نیروهایش در نزدیکی مرز اوکراین با پایان مأموریت، در حال بازگشت به پایگاه‌های خود هستند.

عربستان: از تلاش‌های آمریکا برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح اتمی حمایت می‌کنیمکابینه عربستان سعودی می‌گوید از تلاش‌های ایالات متحده در راستای جلوگیری از دستیابی ایران به جنگ‌افزار اتمی حمایت می‌کند. به گزارش خبرگزاری رسمی عربستان سعودی این موضع در جلسه... 🍆

مقام آمریکایی: گذرگاه مهم تجاری با کانادا بازگشایی می‌شود؛ پلیس کانادا معترضان را متفرق کرد🔺 مقام آمریکایی: گذرگاه مهم تجاری با کانادا بازگشایی می‌شود؛ پلیس کانادا معترضان را متفرق کرد ▪ شلوغ‌ترین گذرگاه تجاری زمینی در آمریکای شمالی بار دیگر باز می‌شود و مسدود شدن شش روزه آن توسط معترضان در کانادا پایان می‌یابد. ⬇ بیشتر بخوانید: نفت و انرژی گَران شُده و مُقصر بایدن و حزب دموکرات میباشد زیرا در دوران ترامپ آمریکا خود بزرگترین تولید کُننده نفت و حتی صادر کننده شُده بود و نرخ بسیار پایین حال با توافق نامه پاریس و تعطیلی صنایع تولیدی نفت در آمریکا ب مردم بخاطر گَرانی انرژی و افزایش هزینه ها فَشار تحمیل شُده کانادا و بریتانیا و آمریکا بوی جمهوری اَسلامی می دَهَند. چگونه ب هزاران نفر از فرزندان و عَوامل رژیم و سَرداران جنایتکار ویزا و اَقامت داده شُده بخاطر میلیاردها دلار پول سیاه ک جَذب شُده ! نَنگ آور میباشد برای غرب 👎🏻

نورپردازی ابنیه مهم ابوظبی به رنگ پرچم ترکیهنورپردازی ابنیه مهم ابوظبی به رنگ پرچم ترکیه برج‌ها و ساختمان‌های مهم شهر ابوظبی، پایتخت امارات متحده عربی به مناسبت حضور رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در این شهر به رنگ پرچم ترکیه درآمدند. رجبی یخانمئدیله باری دوست اولسوننا !

نورپردازی ابنیه مهم ابوظبی به رنگ پرچم ترکیهآنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا از انتقال موقت سفارت این کشور در کی‌یف به لویو به‌دلیل افزایش نگرانی‌های امنیتی در اوکراین خبر داد.

اروپا در سرما؛ راه‌های اتحادیه اروپا برای استقلال از گاز روسیه چیستند؟تشدید تنش با مسکو و بحران اوکراین باعث شده است تا اروپا به طور جدی‌تری به دنبال تامین گاز خود از منابع دیگر برود. اما اتحادیه چه گزینه‌هایی پیش رو دارد و تا چه حد می‌تواند نیاز خود را از منابع دیگر برطرف کند؟ گاز ایران،که فعلاً توسط قطر استخراج و فروخته میشه Ukrainepleasestrong اروپا باید متحد با ملتهای جهان، سیستم استعمارجهانی صلیبچیها را منحل کنند و از انحصارگری ملتهای جهان دست بردارند اهلی و انسان باشند شورای امنیت ۴ کشور صلیبچیها را منحل و شورای امنیت حقیقی جهانی با ملتهای حقیقی جهان بنیان شود وگرنه اجازه نمیدهم با فقر نگه داشتن من، خوشگذرانی کنید.