اختصاصی؛ افشای اختلاس ده‌ها میلیون دلاری با استفاده از «سوئیفت‌های صوری» در قرارگاه خاتم سپاه

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 66 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 30%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

گروه هکری عدالت علی میگوید قوه قضائیه جمهوری اسلامی را هک کرده و اسناد زیادی هم منتشر کرده است.

قرارگاه خاتم غیرمستقیم زیر نظر رهبر جمهوری اسلامی است. فرمانده سپاه که منصوب او است، فرمانده قرارگاه خاتم را منصوب می‌کندیک سند به دست آمده در جریان هک قوه قضاییه که توسط گروه هکری «عدالت علی» در اختیار صدای آمریکا قرار گرفته است، از پرونده فساد مالی ده‌ها میلیون دلاری از اموال عمومی در قرارگاه خاتم‌ سپاه پاسداران پرده برمی‌دارد.

در این گزارش آمده است، فردی به نام «عباسعلی قاسمی با عضویت قراردادی» به عنوان «مسئول معاونت سرمایه‌گذاری قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا سپاه پاسداران»، با «سوءاستفاده از موقعیت و جایگاه» خود «سهام شرکت‌های ورشکسته بورسی» را خریده و با «ارتباطات نامتعارف با شرکت‌های خارجی» قراردادهای «بی‌ضابطه» برای قرارگاه خاتم‌الانبیا منعقد کرده است.

مطابق گزارش فرمانده قرارگاه عملیاتی سازمان حفاظت اطلاعات سپاه، در قرارداد با شرکت استارولد، «شرکت مذکور با استفاده از سوئیفت‌های صوری از مجموعه قرارگاه کلاهبرداری» کرده و «شرکت‌های طرف قرارداد تاکنون به هیچ یک از تعهدات خود عمل نکرده‌اند» و مبالغ دریافتی را بازنگردانده‌اند. دلیل قرار گرفتن نام شرکت‌های متعلق به قرارگاه خاتم در لیست سیاه بانک مرکزی ایران در این گزارش این‌چنین عنوان شده که این شرکت‌ها برای «انعقاد قرارداد و انتقال ارز به خارج از کشور، حساب گشایش اعتباری ارزی در بانک صادرات افتتاح می‌کنند، پس از صدور سوئیفت توسط شرکت سیناکو ۶۲ میلیون یورو و شرکت استارولد ۲۲ میلیون یورو، شرکت ایرانی اقدام به رهاسازی اعتبار می‌نماید. در حالی که سوئیفت‌ها صوری بوده است.

زیرمجموعه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که با عنوان «قرارگاه خاتم» نیز شناخته می‌شود، یکی از چهار نهاد جمهوری اسلامی است که «بیش از نیمی از اقتصاد ایران را در اختیار خود دارند.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اختصاصی: افشای فساد در فروش نفت از طریق دو دلال نفتی کارتل‌های اقتصادی علی خامنه‌ایایران اینترنشنال به اطلاعاتی اختصاصی از دو دلال نفتی کارتل‌های اقتصادی وابسته به علی خامنه‌ای دست پیدا کرده که نشان می‌دهد‌ دلالان نفتی ستاد اجرایی فرمان امام با همدستی بانک پارسارگاد میلیون‌ها دلار از نفت ایران را فروخته‌ و پول آن را تصاحب کرده‌اند.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

۴۲ میلیون نفر از طرح کالابرگ فجرانه استفاده کردندسخنگوی اقتصادی دولت گفت: بیش از ۱۴ میلیون خانوار که شامل ۴۲ میلیون نفر می‌شود از طرح کالابرگ فجرانه استفاده کردند .
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

صرفه‌جویی ۴۶۰ میلیون دلاری با اجرای طرح‌های بهینه‌سازی در صنعت پالایشرئیس مطالعات و مدیریت انرژی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی گفت: صرفه‌جویی اقتصادی ناشی از بهینه‌سازی در پالایشگاه‌ها با استفاده از ممیزی‌های دوره‌ای ۴۶۰ میلیون دلار برآورد می‌شود که با اقدام‌هایی بسیار کم‌هزینه محقق شده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

راکت‌پراکنی حزب‌الله به سوی اسرائیل همزمان با ورود وزیر خارجه جمهوری اسلامی به لبنانشبه‌نظامیان حزب‌الله روز جمعه بیستم همزمان با ورود حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی، به لبنان از شلیک ده‌ها راکت به مواضع ارتش اسرائیل در بلندی‌های جولان خبر دادند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

صدور ۲ میلیون کارت برای اتباع مجاز در کشوررییس سازمان ملی مهاجرت از صدور ۲ میلیون کارت برای اتباع مجاز در کشور خبر داد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

وزیر مهاجرت کانادا خبر اختصاصی ایران‌اینترنشنال را درباره رد ویزای اسحاق قالیباف تایید کردمارک میلر، وزیر مهاجرت کانادا با تایید خبر اختصاصی ایران‌اینترنشنال اعلام کرد درخواست اقامت دائم اسحاق قالیباف،‌ فرزند رییس مجلس شورای اسلامی در کانادا در روز ۱۵ بهمن‌ ماه رد شده است.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »