اختصاص بیش از یک میلیارد یورو کمک نظامی آلمان به اوکراین | DW | 15.04.2022

26/01/1401 10:54:00 ب.ظ

دولت آلمان کمک نظامی خود به کشورهای مختلف را دو میلیارد یورو افزایش می‌دهد و بیش از نیمی از آن به اوکراین می‌رسد. خرید تسلیحات از شرکت‌های آلمانی مشروط به صدور مجوز صادرات از سوی وزارت اقتصاد آلمان است.

دولت آلمان کمک نظامی خود به کشورهای مختلف را دو میلیارد یورو افزایش می‌دهد و بیش از نیمی از آن به اوکراین می‌رسد. خرید تسلیحات از شرکت‌های آلمانی مشروط به صدور مجوز صادرات از سوی وزارت اقتصاد آلمان است. استودیوی مرکزی ARD می‌گوید به اطلاعاتی دست‌یافته که مطابق آن بیش از یک میلیارد یورو از این کمک‌ها...

استودیوی مرکزی ARD می‌گوید به اطلاعاتی دست‌یافته که مطابق آن بیش از یک میلیارد یورو از این کمک‌ها به اوکراین اختصاص دارد. دمیترو کولبا، وزیر خارجه اوکراین شامگاه پنج‌شنبه در یک گفت‌وگوی تلویزیونی از صدراعظم آلمان خواست هر چه سریع‌تر موافقت خود با ارسال تسلیحات سنگین به این کشور را اعلام کند.

کولبا با بیان این که تمام استدال‌ها در مخالفت با تحویل جنگ‌افزارهای مورد نیاز ارتش اوکراین ناموجه هستند می‌گوید اگر آلمان زودتر اجازه تحویل جنگ‌افزار به این کشور را می‌داد ادامه جنگ اجتناب‌پذیر بود. شرکت تسلیحات راین‌متال آلمان روز پنج‌شنبه اعلام کرد در صورت موافقت دولت فدرال آماده است ده‌ها تانک لئوپارد۱ را به ارتش اوکراین تحویل دهد.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید این خبرگزاری همچنین گفته است، افزایش دو میلیارد یورویی کمک‌های نظامی در هیئت وزیران دولت فدرال آلمان به تصویب رسیده است. کی‌یف، پایتخت اوکراین چهارشنبه ۱۶ مارس؛ زنی با یک کودک جلوی ساختمان مسکونی آسیب دیده بر اثر گلوله‌باران نیروهای روسی.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

وضعیت فعلی سیاست خارجی کشور برآمده از کدام سیاست اصولگراهاست؟

معاون عربی و آفریقایی وزارت خارجه دولت اصلاحات گفت: وضعیت فعلی ایران نمایانگر این موضوع است که ریشه مشکل یا مشکلات در جای دیگری نهفته است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

همین صدر اعظم آلمان چند روز پیش گفته بود اگر ارسال تسلیحات سنگین غرب به اوکراین ادامه یابد منجر به جنگ جهانی سوم می‌شود. بعد الان خودشون دارن سلاح میفرستن؟!!!

به نام توسعه، به کام معدن‌دار؛ اعتراض روستاییان به جایی نرسیدبا این که مردم سه روستای «برز»، «طره» و «کمجان»، از توابع بخش مرکزی شهرستان نطنز در اعتراض به فعالیت معادن اطراف کوه‌های «کرکس» راهپیمایی کردند، فعالیت این معادن از سر گرفته شده است. شهروندخبرنگار

سیل در آفریقای جنوبی جان بیش از ۳۰۰ نفر را گرفتسیل در آفریقای جنوبی جان بیش از ۳۰۰ نفر را گرفت. رئیس‌جمهوری آفریقای جنوبی جاری شدن سیل در کشورش را پیامد تغییرات آب و هوایی دانست. وی گفت که این حادثه نشان می‌دهد که تغییرات آب و هوایی «جدی» است.

نگه‌داری بیش از یک میلیون جنین یخ‌زده انسان در اسرائیلحدود یک میلیون جنین فریز شده در مراکز آزمایشگاهی ۲۵ موسسه، که قریب به اتفاق آن‌ها وابسته به بیمارستان‌های بزرگ هستند، نگه‌داری می‌شوند.

اصولگرایان قبول کنند، غیر از خودشان سلیقه‌های دیگری هم در جامعه وجود دارد/ امروز رسیدن به تعامل ملی بیش از همیشه ضرورت داردیک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: آقایانی که پست و مقام گرفتند، مدعی برطرف کردن نیاز مردم و خدمت به آنان هستند. اما خدمت از زبان آنان خدمتی است که خودشان فکر می‌کنند. باید جایی را هم مطابق آنچه که مردم می‌خواهند البته تا حدی که مقدورات، قوانین و نظم اجتماعی اجازه می‌دهد، باز کنند تا به آن‌ها خدمت کنند.

آلمان و مناقشه اوکراین؛ شولتس به کی‌یف برود یا نرود؟بحث بر سر شکست سیاست آلمان در قبال روسیه در ۳۰ سال گذشته و نوع اقدامات آلمان در کمک به اوکراین، به محملی برای مناقشه میان دو کشور و نیز در صحنه داخلی آلمان بدل شده است.

شمار قربانیان حملات روسیه به کی‌یف از 900 نفر گذشتشمار قربانیان حملات ارتش روسیه به کی‌یف، پایتخت اوکراین از 900 نفر فراتر رفت. - خبرگزاری آناتولی