اختصاصی: ایلان برمن به اقدام هکرهای ایرانی که خودشان را به جای سازمان متبوع او جا زده بودند، واکنش نشان داد

08/05/2020 07:27:00 ب.ظ

اختصاصی: ایلان برمن به اقدام هکرهای ایرانی که خودشان را به جای سازمان متبوع او جا زده بودند، واکنش نشان داد

صدای آمریکا

اختصاصی: ایلان برمن به اقدام هکرهای ایرانی که خودشان را به جای سازمان متبوع او جا زده بودند، واکنش نشان داد

اختصاصی بخش فارسی صدای آمریکا - ایلان برمن، معاون ارشد اندیشکده شورای سیاست خارجی آمریکا در واشنگتن و یکی از کارشناسان برجسته مسائل ایران و خاورمیانه، به بخش فارسی صدای آمریکا گفت که به خاطر فعالیت‌های

چاپاختصاصی بخش فارسی صدای آمریکا-ایلان برمن، معاون ارشد اندیشکده شورای سیاست خارجی آمریکا در واشنگتن و یکی از کارشناسان برجسته مسائل ایران و خاورمیانه، به بخش فارسی صدای آمریکا گفت که به خاطر فعالیت‌های او، یک گروه هکر (رخنه‌گر) مورد حمایت حکومت از ایران به تازگی تلاش کرده بود با سوءاستفاده از نام او و در حالی که وانمود می‌کرد شورای سیاست خارجی آمریکا است، به رایانه‌های سازمان بهداشت جهانی رخنه کند.

آقای برمن در یک ایمیل به بخش فارسی صدای آمریکا گفت: «در حقیقت، این به هیچ‌وجه یک مورد منحصر‌به‌فرد نیست. بسیاری از کارشناسان آمریکایی در سال‌های اخیر به نحوی از انحاء هدف فعالیت‌های سایبری شریرانه جمهوری اسلامی قرار گرفته‌اند. من فقط تازه‌ترین [قربانی] این اقدامات محسوب می‌شوم.» وی افزود:‌ «به باور من، این اقدام گواهی بر این مدعا است که فعالیت من [نتیجه‌بخش بوده] و درست همان کسانی که باید [نگران شوند] را نگران کرده است.»

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

یک‌هفته پس از جان‌ باختن مهسا‌ امینی؛ شولتس: اعتراضات زنان شجاع ایران مرا تحت تاثیر قرار داد

همزمان سپاه پاسداران اعتراض‌ها را «توطئه دشمن» دانسته و از لزوم برخورد قوه قضائیه با «عوامل و گردانندگان» تظاهرات‌های خیابانی خبر داده است. منابع مختلف داخلی تاکنون بازداشت ده‌ها شهروند از جمله چندین فعال و خبرنگار را تائید کرده اند. ادامه مطلب >>

نگویید ایران ،این هکرها عوامل جمهوری اسلامی هستند.

رای اعتماد به نخست وزیر جدید عراق؛ آمریکا از دولت جدید در این کشور استقبال کرد🔺رای اعتماد به نخست وزیر جدید عراق؛ آمریکا از دولت جدید در این کشور استقبال کرد ⚡️مصطفی الکاظمی، رئیس پیشین سازمان اطلاعات ملی عراق، شامگاه چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه، با رای اکثریت پارلمان این کشور به عنوان نخست_وزیر رای اعتماد گرفت. چرا استقبال نكنه راپورت حاج قاسم سليماني رو همين خائن به انريكا داد استقبال امریکا، یعنی دولت جدید به نفع مردم عراق نیست و پازل تجزیه عراق در حال تکمیله البته که ایران عمرا اجازه عملی شدن همچین نقشه ای رو نمیده الکاظمی در کتلت شدن شاش قاسم کمک شایانی نموده است. برای کتلت بیشتر به کمک ایشان نیاز داریم

یک محقق چینی در آمریکا که بر روی ویروس کرونا تحقیق می کرد، به قتل رسید🔺یک محقق چینی در آمریکا که بر روی ویروس کرونا تحقیق می کرد، به قتل رسید ⚡️یک استاد دانشگاه و محقق چینی که بر روی ویروس جدید کرونا تحقیق می کرد و گفته می شود به نتایج «بسیار مهم» در این رابطه رسیده بود، به ضرب گلوله در خانه‌اش به قتل رسیده است. مگر چرا ؟ حکومت_چین_کمونیست هم مثل نایاک در جمهوری اسلامی خود فروخته و تروریست زیاد داره ،رو نمی کرد . حالا دیده از شاگرد خودش جمهوری_اسلامی جا مونده در نتیجه دست به ابتکار عمل زده . ای کاش اتحادیه_اروپا می فهمید EuPULLtheTrigger برا چی کشته شد .گریه کردم

بیانیه وزارت خارجه ایران به مناسبت دومین سالگرد خروج آمریکا از برجاموزارت خارجه ایران در دومین سالگرد خروج آمریکا از توافق برجام، اعلام کرد ایالات متحده از برجام نفرت دارد، از آن خارج شده و همه آنانی را که به برجام پایبند هستند، تنبیه می‌کند. - خبرگزاری آناتولی

شمار قربانیان کووید-19 در آمریکا به 74 هزار 817 تن رسیدشمار قربانیان کووید-19 در آمریکا به 74 هزار 817 تن رسید

صعود مبتلایان به کووید-۱۹ در ایران؛ ویروس کرونا به سراسر افغانستان رسیدپس از یک دوره کاهش شمار مبتلایان و قربانیان در ایران، به نظر می‌رسد روند ابتلا در این کشور بار دیگر در یک سیر صعودی قرار گرفته است.

بازیکن سابق استقلال خوزستان به دلیل ابتلا به کرونا درگذشتمحسن باوی بازیکن سابق تیم فوتبال استقلال خوزستان به دلیل ابتلا به ویروس کرونا درگذشت. به گزارش رسانه‌های ایران آقای باوی اولین فوتبالیست ایرانی است که به دلیل ابتلا به کووید-۱۹جان خود را از دست داده است.

اشتراک چاپ اختصاصی بخش فارسی صدای آمریکا- ایلان برمن، معاون ارشد اندیشکده شورای سیاست خارجی آمریکا در واشنگتن و یکی از کارشناسان برجسته مسائل ایران و خاورمیانه، به بخش فارسی صدای آمریکا گفت که به خاطر فعالیت‌های او، یک گروه هکر (رخنه‌گر) مورد حمایت حکومت از ایران به تازگی تلاش کرده بود با سوءاستفاده از نام او و در حالی که وانمود می‌کرد شورای سیاست خارجی آمریکا است، به رایانه‌های سازمان بهداشت جهانی رخنه کند.اردیبهشت ۱۷, ۱۳۹۹ مایک پمپئو: رژیم تروریستی جمهوری اسلامی ایران از جنایات بشار اسد در سوریه حمایت می‌کند مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، گفت که امیدوار است جمهوری اسلامی در مورد حضور خود در سوریه بازنگری کرده و منابع خود را صرف مردم ایران کند.اردیبهشت ۱۷, ۱۳۹۹ مایک پمپئو: رژیم تروریستی جمهوری اسلامی ایران از جنایات بشار اسد در سوریه حمایت می‌کند مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، گفت که امیدوار است جمهوری اسلامی در مورد حضور خود در سوریه بازنگری کرده و منابع خود را صرف مردم ایران کند.وزارت خارجه ایران در دومین سالگرد خروج آمریکا از توافق برجام، اعلام کرد ایالات متحده از برجام نفرت دارد، از آن خارج شده و همه آنانی را که به برجام پایبند هستند، تنبیه می‌کند.

آقای برمن در یک ایمیل به بخش فارسی صدای آمریکا گفت: «در حقیقت، این به هیچ‌وجه یک مورد منحصر‌به‌فرد نیست. بسیاری از کارشناسان آمریکایی در سال‌های اخیر به نحوی از انحاء هدف فعالیت‌های سایبری شریرانه جمهوری اسلامی قرار گرفته‌اند.» مایک پمپئو افزود: «ما گفته‌ایم ایران باید نه فقط جنوب غربی سوریه - منطقه‌ای که تاثیر مستقیم و واقعی بر اسرائیل و سایر بخش‌های جولان دارد - بلکه [سراسر سوریه] را ترک کند. من فقط تازه‌ترین [قربانی] این اقدامات محسوب می‌شوم.» وزیر خارجه آمریکا گفت: «همین رژیم تروریستی که درباره آن صحبت می‌کنیم، یعنی جمهوری اسلامی ایران، کمپینی دارد که با آن از اقدامات اسد - که زندگی صدها هزار تن را از بین برده و شش تا هفت میلیون شهروند سوریه را مجبور به فرار از آن کشور کرده است - حمایت می‌کند.» وی افزود:‌ «به باور من، این اقدام گواهی بر این مدعا است که فعالیت من [نتیجه‌بخش بوده] و درست همان کسانی که باید [نگران شوند] را نگران کرده است. رژیم ایران به همان اندازه رژیم سوریه مسئول [این وضعیت] است.» به گفته آقای برمن توجه به «چارچوب گسترده‌تر» فعالیت سایبری شریرانه ایران نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. ایران همزمان با نخستین سالگرد خروج آمریکا از برجام در 8 می سال 2019 تعهدات برجامی خود را با عنوان گام اول کاهش داد و به اروپا 60 روز فرصت داد تا تعهدات خود در برجام را عملی کند.

وی گفت: «رژیم ایران طی یک دهه گذشته تلاش گسترده‌ای برای جنگ سایبری انجام داده است؛ تلاشی که مقیاس و گستره آن هنوز در غرب به خوبی درک نشده و به اهمیت آن پی برده نشده است. به نظر ما آن منابع می‌تواند بسیار بهتر و در جهت حمایت از مردم ایران استفاده شود. به نظر ما آن منابع می‌تواند بسیار بهتر و در جهت حمایت از مردم ایران استفاده شود.» وی افزود که «این رویداد اخیر، تنها نشان‌دهنده بخش بسیار کوچکی از کارهایی است که رژیم [جمهوری اسلامی] می‌تواند در حوزه دیجیتال انجام دهد.» برمن تاکید کرد: «دولت‌ها و نهادهای غربی، به ویژه آنها که منتقد رژیم کنونی هستند، باید این را درک کنند که [رژیم جمهوری اسلامی] یک عامل تهدید چشمگیر در فضای مجازی است، و با توجه به این امر از خودشان محافظت کنند. هرکسی که در مبادله با یک نهاد ایرانی است باید نهایت احتیاط را به خرج دهد و مطمئن شود آن‌ها با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کار نمی‌کنند.» خبرگزاری بلومبرگ روز پنجشنبه به نقل از سه فرد آگاه از این موضوع، گزارش داد که هکرهای ایرانی در جریان این اقدام برای رخنه کردن، که از اوایل ماه آوریل آغاز شد، تلاش کردند ضمن دزدیدن گذرواژه‌ها، احتمالا بدافزارهایی را در سرورهای رایانه‌ها در سازمان بهداشت جهانی نصب کنند.» آمریکا یک شهروند ایرانی عراقی را به دلیل همکاری با نیروی قدس سپاه پاسداران تحریم کرد مایک پمپئو همچنین ضمن تشکر از سوئیس به عنوان حافظ منافع آمریکا در ایران برای بیش از چهار دهه، گفت: «از تلاش‌های آن کشور [سوئیس] برای تمدید مرخصی استعلاجی مایکل وایت از زندان و تلاش برای گرفتن مرخصی بشردوستانه از زندان برای سیامک نمازی و مراد طاهباز و همچنین برای بازگرداندن تمامی شهروندان آمریکایی که به ناحق دستگیر شده‌اند، تشکر می‌کنم. یکی از پیام‌های فیشینگ (رمزگیری یا تله‌گذاری اینترنتی) به گونه‌ای طراحی شده بود که به نظر می‌رسید تقاضای مصاحبه با یک کارشناس است و از سوی ایلان برمن، به عنوان معاون ارشد اندیشکده شورای سیاست خارجی آمریکا، فرستاده شده است. ما از تلاش و حمایت و همه کارهایی که کرده‌اند، تشکر می‌کنیم..

ظاهر دو پیام دیگر نیز شبیه خبرنامه‌های ارسالی بی‌بی‌سی در رابطه با ویروس کرونا بود. به گزارش خبرگزاری بلومبرگ، آژانس‌های امنیتی اروپایی، سازمان بهداشت جهانی را از تلاش‌های انجام شده برای رخنه به این سازمان مطلع کردند. من این هفته از شنیدن گزارش‌هایی در مورد اقدام ماموران ایرانی در مرز افغانستان در استان هرات - که مهاجران افغانستانی که فقط برای یافتن غذا و کار از مرز رد شده بودند را، مورد آزار و شکنجه قرار داده و غرق کرده‌اند - منزجر شدم. من این هفته از شنیدن گزارش‌هایی در مورد اقدام ماموران ایرانی در مرز افغانستان در استان هرات - که مهاجران افغانستانی که فقط برای یافتن غذا و کار از مرز رد شده بودند را، مورد آزار و شکنجه قرار داده و غرق کرده‌اند - منزجر شدم. در یکی از هشدارهای امنیتی آمده بود که این ایمیل‌های فیشینگ توسط «افراد حرفه‌ای بسیار زبده» که «احتمالا مورد حمایت حکومت» و مرتبط با ایران بودند، طراحی و تهیه شده بودند. اوهد زایدنبرگ ، پژوهشگر ارشد اطلاعات مجازی در شرکت بریتانیایی «کلیر اسکای سایبر سکیوریتی» (امنیت مجازی کلیر اسکای) که با بخش مالی و زیرساخت‌های حساس همکاری می‌کند، این پیام‌ها را به درخواست خبرگزاری بلومبرگ بررسی کرده است.». او می‌گوید که به باور او این پیام‌ها توسط یک گروه هکرهای ایرانی مورد حمایت حکومت معروف به «بچه‌گربه ملوس» (چارمینگ کیتن)، که از سال ۲۰۱۴ فعال بوده و پیش از این مخالفان حکومت ایران در خارج از کشور و نیز دانشگاهیان، روزنامه‌نگاران، و فعالان حقوق بشر ایرانی را هدف قرار داده بود، ارسال شده است.

زایدنبرگ گفت که برخی عناصر مشخصه این پیام‌های فیشینگ نشانه‌های خاص این گروه هکری ایرانی را بر خود دارد و در حملات گذشته نیز مورد استفاده قرار گرفته بود. فلاویو آجیو، مدیر ارشد امنیت اطلاعات سازمان بهداشت جهانی، تایید کرد که این سازمان، در حالی که برای مقابله با همه‌گیری جهانی ویروس کرونا تلاش می‌کند، هدف «حملات بسیار هوشمندانه» قرار گرفته است. او گفت که تلاش‌ها برای رخنه در سازمان بهداشت جهانی تاکنون ناموفق بوده‌اند. وی افزود: «ما داریم همزمان با یک جنگ در عرصه اطلاع‌رسانی و یک جنگ مجازی دست و پنجه نرم می‌کنیم.» جدیدترین .