پیمان_جبلی, صداوسیما

پیمان_جبلی, صداوسیما

اختصاصی ایران‌اینترنشنال: کمبود بودجه سیزده میلیارد تومانی بخش برون‌مرزی صدا و سیما

پیمان جبلی معاون برون مرزی سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی در نامه‌ای به عبدالعلی علی‌عسگری رییس این سازمان، خواستار تامین بودجه‌ای اضافه برای انعقاد

26/07/2020 06:46:00 ق.ظ

برمبنای سندی که یکی از شهروندان در اختیار ایران‌اینترنشنال قرار داده، پیمان_جبلی معاون برون مرزی صداوسیما در نامه‌ای به رییس این سازمان،خواستار بودجه‌ اضافه برای انعقاد قرارداد با ۵۰۰ نفر از کارکنان پیمانی تحت پوشش شرکت صوتی و تصویری سروش شد.

پیمان جبلی معاون برون مرزی سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی در نامه‌ای به عبدالعلی علی‌عسگری رییس این سازمان، خواستار تامین بودجه‌ای اضافه برای انعقاد

برمبنایسندیکه یکی از شهروندان در اختیار ایران اینترنشنال قرار داده، معاون برون مرزی صداوسیما، خواهان تامین دست کم ۱۳ میلیارد تومان مازاد بر بودجه در نظر گرفته‌شده برای سال ۹۹ شده است.در این نامه تاکید شده که فعالیت این ۵۰۰ نفر، در میزان و کیفیت تولید و پخش بخش برون مرزی صدا و سیما از جمله برنامه‌ی شش شبکه پرس، هیسپان، العالم سوری، وبسایت فرانسه، هوسا و چهار شبکه آی‌فیلم تاثیر دارد.

ستاد هماهنگی اقتصادی دولت در شرایط سخت تحریم و جنگ اقتصادی، نقش ستاد جنگ را ایفا کرد/ تامین زندگی و معیشت مردم محور اصلی تصمیم گیری‌ها در ستاد اقتصادی دولت بوده است آشتی دو کره؛ سئول و پیونگ یانگ کانال‌های ارتباطی میان یکدیگر را احیا کردند سعید مولایی با پرچم مغولستان به مدال نقره المپیک رسید

صدا و سیما، جزو بزرگترین سازمان‌های زیانده ایران محسوب می‌شود. بودجه رسمی این سازمان حدود یک هزار و ۷۴۵ میلیارد تومان است.قطع شبکه‌های برون مرزی به دلیل کمبود بودجهبحران کمبود بودجه صدا و سیما در ماه‌های اخیر باعث شده که برخی شبکه‌های برون‌مرزی این سازمان از روی ماهواره‌ها قطع شود.

تاکنون پخش شبکه‌های برون مرزی الکوثر، سحر اردو و کانال انگلیسی شبکه آی فیلم به دلیل بدهی از روی برخی ماهواره‌ها قطع شده است.معاون برون مرزی صدا و سیمای روز پنج‌شنبه ۱۹ تیرماه در نشستی در دانشگاه تهران، شبکه‌های برون مرزی تلویزیون ایران را بخشی از قدرت نظامی جمهوری اسلامی دانست و از دولت به دلیل قطع پخش این شبکه‌ها به دلیل بدهی ارزی انتقاد کرد. headtopics.com

پیمان جبلی در این نشست گفت: «مسببان این مشکلات، بدانید که فقط سر صداوسیما را نمی‌برید بلکه به قدرت دفاعی و بازدارندگی کشور هم لطمه می‌زنید، چرا لجبازی و چرا گروکشی؟»پیشتر ۲۰۲ نماینده مجلس در روز سوم تیرماه طی نامه‌ای خواستار تصویب ردیف بودجه ارزی جداگانه برای این شبکه‌ها شده بودند.

ادامه مطلب: ايران اينترنشنال »

سیل کم‌سابقه در ژنگژو چین؛ در سه روز به اندازه یک سال باران بارید

وقوع سیل کم‌سابقه در شهر ژنگژو در استان هنان چین دستکم ۱۲ کشته برجا گذاشته است. ارتش برای کمک به ناحیه اعزام شده و نیروهای امدادرسان تا کنون ۲۰۰ هزار نفر را از شهر تخلیه کرده‌اند.

متن نامه معاون برون مرزی صدا و سیما به رییس این سازمان درباره کمبود بودجه بخش برون مرزی صدا و سیما:

پرداخت مطالبات معوق ایثارگران آغاز شدمعاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه روز شنبه ۴ مردادماه در نشست صمیمی با جمعی از ایثارگران و معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران از آغاز پرداخت مطالبات ایثارگران و تسویه کامل این مطالبات تا پایان سال جاری خبر داد.

تعیین وثیقه ۳ میلیارد تومانی برای آزادی ژوزف شهبازیان

کوه کوه آشغال پلاستیکی؛ زباله‌های ۱/۳ میلیارد تنی - BBC News فارسیبررسی‌های جدید نشان می‌دهد که در بیست سال آینده حدود یک میلیارد و سیصد میلیون تن زباله پلاستیکی در جهان تولید خواهد شد.

فاصله ۲ میلیون تومانی بین خط فقر و حقوق کارگران!افزایش لحظه‌ای نرخ تورم و بروز گرانی در کشور، بیش از همه جامعه کارگری را تحت فشار قرار داده است. پایه حقوقی که وزارت کار برای کارگران تعیین کرده، این روزها کفاف خرج و مخارج یک ماه را نمی‌دهد و سرپرستان خانوار را با چالش مواجه کرده است.

سرمایه‌گذاری خارجی ۲.۱ میلیارد دلاری در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشورتهران- ایرنا- بررسی آمارهای رسمی منتشر شده وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از جذب ۲۳۱ سرمایه‌گذار خارجی با مجموع دو میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری در شهرک‌ها و نواحی صنعتی تا پایان اسفند ۹۸ است.

بحران در فقیرترین کشور جهان عرب عمیق‌تر می‌شودیمن در کنار کمبود غذا، با کمبود خدمات پزشکی و پزشک روبروست و نظام بهداشت آن در سایه جنگ داخلی که بیش از پنج سال است ادامه دارد، در حال فروپاشی است. حتی قبل از آن که ویروس کرونا در این کشور شیوع یابد برای هر ۱۰ هزار یمنی فقط ۱۰ دکتر وجود داشت.