اختصاصی ایران‌اینترنشنال: کمبود بودجه سیزده میلیارد تومانی بخش برون‌مرزی صدا و سیما

26/07/2020 06:46:00 ق.ظ

پیمان جبلی معاون برون مرزی سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی در نامه‌ای به عبدالعلی علی‌عسگری رییس این سازمان، خواستار تامین بودجه‌ای اضافه برای انعقاد

پیمان_جبلی, صداوسیما

برمبنای سندی که یکی از شهروندان در اختیار ایران‌اینترنشنال قرار داده، پیمان_جبلی معاون برون مرزی صداوسیما در نامه‌ای به رییس این سازمان،خواستار بودجه‌ اضافه برای انعقاد قرارداد با ۵۰۰ نفر از کارکنان پیمانی تحت پوشش شرکت صوتی و تصویری سروش شد.

پیمان جبلی معاون برون مرزی سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی در نامه‌ای به عبدالعلی علی‌عسگری رییس این سازمان، خواستار تامین بودجه‌ای اضافه برای انعقاد

برمبنایسندیکه یکی از شهروندان در اختیار ایران اینترنشنال قرار داده، معاون برون مرزی صداوسیما، خواهان تامین دست کم ۱۳ میلیارد تومان مازاد بر بودجه در نظر گرفته‌شده برای سال ۹۹ شده است.در این نامه تاکید شده که فعالیت این ۵۰۰ نفر، در میزان و کیفیت تولید و پخش بخش برون مرزی صدا و سیما از جمله برنامه‌ی شش شبکه پرس، هیسپان، العالم سوری، وبسایت فرانسه، هوسا و چهار شبکه آی‌فیلم تاثیر دارد.

صدا و سیما، جزو بزرگترین سازمان‌های زیانده ایران محسوب می‌شود. بودجه رسمی این سازمان حدود یک هزار و ۷۴۵ میلیارد تومان است.قطع شبکه‌های برون مرزی به دلیل کمبود بودجهبحران کمبود بودجه صدا و سیما در ماه‌های اخیر باعث شده که برخی شبکه‌های برون‌مرزی این سازمان از روی ماهواره‌ها قطع شود.

ادامه مطلب:
ايران اينترنشنال »

ویدیوها : ویدئو؛ راهپیمایی زنان افغان در اعتراض به حمله انتحاری به یک موسسه آموزشی

ویدیوها : اقلیت شیعه هزاره هدف این حمله انتحاری قرار داشت و در میان کشته‌شدگان پیکر دست‌کم ۴۶ دختر و زن جوان به چشم می‌‌خورد ادامه مطلب >>

متن نامه معاون برون مرزی صدا و سیما به رییس این سازمان درباره کمبود بودجه بخش برون مرزی صدا و سیما:

پرداخت مطالبات معوق ایثارگران آغاز شدمعاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه روز شنبه ۴ مردادماه در نشست صمیمی با جمعی از ایثارگران و معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران از آغاز پرداخت مطالبات ایثارگران و تسویه کامل این مطالبات تا پایان سال جاری خبر داد.

تعیین وثیقه ۳ میلیارد تومانی برای آزادی ژوزف شهبازیان

کوه کوه آشغال پلاستیکی؛ زباله‌های ۱/۳ میلیارد تنی - BBC News فارسیبررسی‌های جدید نشان می‌دهد که در بیست سال آینده حدود یک میلیارد و سیصد میلیون تن زباله پلاستیکی در جهان تولید خواهد شد.

فاصله ۲ میلیون تومانی بین خط فقر و حقوق کارگران!افزایش لحظه‌ای نرخ تورم و بروز گرانی در کشور، بیش از همه جامعه کارگری را تحت فشار قرار داده است. پایه حقوقی که وزارت کار برای کارگران تعیین کرده، این روزها کفاف خرج و مخارج یک ماه را نمی‌دهد و سرپرستان خانوار را با چالش مواجه کرده است.

سرمایه‌گذاری خارجی ۲.۱ میلیارد دلاری در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشورتهران- ایرنا- بررسی آمارهای رسمی منتشر شده وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از جذب ۲۳۱ سرمایه‌گذار خارجی با مجموع دو میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری در شهرک‌ها و نواحی صنعتی تا پایان اسفند ۹۸ است.

بحران در فقیرترین کشور جهان عرب عمیق‌تر می‌شودیمن در کنار کمبود غذا، با کمبود خدمات پزشکی و پزشک روبروست و نظام بهداشت آن در سایه جنگ داخلی که بیش از پنج سال است ادامه دارد، در حال فروپاشی است. حتی قبل از آن که ویروس کرونا در این کشور شیوع یابد برای هر ۱۰ هزار یمنی فقط ۱۰ دکتر وجود داشت.

قرارداد با ۵۰۰ نفر از کارکنان شاغل در بخش‌های تولیدی و خبر و دارای قراردادهای پیمانکاری با شرکت صوتی و تصویری سروش شد.به گزارش ایسنا ، محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور نشست برگزار شده را ارزشمند و کم‌نظیر توصیف کرد و گفت: تقدیر ایثارگران از بنده موجب شرمساری من در مقابل شهدا و حاضرین در جلسه شد، ای کاش در این مقطع کم تکرار در تاریخ وظیفه سربازی خودم را مقابل خانواده معظم شهدا و ایثارگران و بنیاد شهید و امور ایثارگران به شایستگی انجام دهم.استان‌وایر- دادگاه برای آزادی موقت «ژوزف شهبازیان»، عضو سابق کلیسای جماعت ربانی تهران و رهبر کلیسای خانگی، سه میلیارد تومان وثیقه تعیین کرده‌ است.یک برنامه کامپیوتری، مدل تولید و دور ریز زباله را تا سال ۲۰۴۰ در سراسر جهان پیش بینی کرده است.

برمبنای سندی که یکی از شهروندان در اختیار ایران اینترنشنال قرار داده، معاون برون مرزی صداوسیما، خواهان تامین دست کم ۱۳ میلیارد تومان مازاد بر بودجه در نظر گرفته‌شده برای سال ۹۹ شده است. در این نامه تاکید شده که فعالیت این ۵۰۰ نفر، در میزان و کیفیت تولید و پخش بخش برون مرزی صدا و سیما از جمله برنامه‌ی شش شبکه پرس، هیسپان، العالم سوری، وبسایت فرانسه، هوسا و چهار شبکه آی‌فیلم تاثیر دارد. وی با اشاره به فداکاری و از خودگذشتگی ایثارگران در دوره‌های مختلف ادامه داد: شهدا و ایثارگران نجات‌دهنده کشور و مردم هستند و با خون خود از کشور پاسداری کردند. صدا و سیما، جزو بزرگترین سازمان‌های زیانده ایران محسوب می‌شود. دست‌کم ۳۵ شهروند مسیحی در سه هفته اخیر در تهران، کرج و ملایر بازداشت، بازجویی یا زندانی شده‌اند. بودجه رسمی این سازمان حدود یک هزار و ۷۴۵ میلیارد تومان است. نوبخت افزود: ایثارگران برای سرافرازی نظام و کشور مرزهای جغرافیایی را در نوردیدند و در منطقه باعث سرافرازی اسلام شدند و همواره باید تأکید کنیم که شهدای ما رفتند تا نظام جمهوری اسلامی ایران و اسلام پایدار بماند. قطع شبکه‌های برون مرزی به دلیل کمبود بودجه بحران کمبود بودجه صدا و سیما در ماه‌های اخیر باعث شده که برخی شبکه‌های برون‌مرزی این سازمان از روی ماهواره‌ها قطع شود.

تاکنون پخش شبکه‌های برون مرزی الکوثر، سحر اردو و کانال انگلیسی شبکه آی فیلم به دلیل بدهی از روی برخی ماهواره‌ها قطع شده است. من باور دارم که کشور در یک جنگ رو در رو با خبیث‌ترین قدرت جهان است و او از تمام ابزارها برای مقابله با جبهه ایران اسلامی استفاده می‌کند. وثیقه این افراد توسط دادگاه ۸۰۰ میلیون تعیین شده بود که در هنگام تودیع وثیقه با احتساب «برخی مخارج اضافی»، به یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان افزایش یافت. معاون برون مرزی صدا و سیمای روز پنج‌شنبه ۱۹ تیرماه در نشستی در دانشگاه تهران، شبکه‌های برون مرزی تلویزیون ایران را بخشی از قدرت نظامی جمهوری اسلامی دانست و از دولت به دلیل قطع پخش این شبکه‌ها به دلیل بدهی ارزی انتقاد کرد. پیمان جبلی در این نشست گفت: «مسببان این مشکلات، بدانید که فقط سر صداوسیما را نمی‌برید بلکه به قدرت دفاعی و بازدارندگی کشور هم لطمه می‌زنید، چرا لجبازی و چرا گروکشی؟» پیشتر ۲۰۲ نماینده مجلس در روز سوم تیرماه طی نامه‌ای خواستار تصویب ردیف بودجه ارزی جداگانه برای این شبکه‌ها شده بودند. گفتنی است، در این نشست قرآن دست نویس یکی از شهدای والامقام، تقدیرنامه و تابلوی منقش به تصویر شهید سپهبد قاسم سلیمانی از سوی ایثارگران به محمدباقر نوبخت اهدا شد. پس از خروج آمریکا از برجام و افزایش مشکلات تامین ارز، رهبر جمهوری اسلامی چندین بار با برداشت از صندوق توسعه ملی برای کمک به صدا و سیما موافقت کرده است. 📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید:. .  وی افزود: در این نشست عنوان کردم که بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی ایثارگران سرمایه‌های عظیم انقلاب هستند و با پرداخت معوقات این عزیزان که برخی از سال ۹۱ و برخی از سال ۹۵ باقی مانده باید ذره‌ای از مسئولیت خود را نسبت به جامعه ایثارگری ادا کنیم.