اختصاص بودجه 12 هزار میلیاردی برای اجرای قانون جوانی جمعیت در سال 1401- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim

  • 📰 Tasnimnews_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 58 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

بودجه ۱۲ هزار میلیاردی برای جوانی_جمعیت بانکی‌پور عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی: در بودجه ۱۴۰۱ برای اجرای قانون جوانی جمعیت اعتبارات ۱۲ هزار میلیاردی اختصاص داده شده است در سال آینده ۹۰ درصد هزینه‌های درمان ناباروری تحت خدمات بیمه‌ای قرار می‌گیرد

، با اشاره به اعتبارات اختصاص یافته برای اجرای قانون جوانی جمعیت در سال آینده گفت:‌ دولت در بودجه سال 1401 در راستای اجرای قانون جوانی جمعیت اعتبارات 12 هزار میلیارد تومانی برای ستاد ملی جمعیت در نظر گرفته است. همچنین برای تسهیل ازدواج جوانان دولت تبصره 16 را در بودجه تدوین کرده که طبق قوانین مجلس اجرایی شود.

وی با بیان اینکه بر اساس قانون مصوب مجلس، تسهیلات ازدواج باید طبق تورم افزایش پیدا کند، تصریح کرد: بر همین مبنا برای سال 1401 به هر یک از زوجین باید حداقل 100 میلیون تومان وام ازدواج پرداخت شود. البته برای پسران زیر 27 سال و دختران زیر 23 سال این تسهیلات حداقل 150 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره پیشنهاد کمیسیون اجتماعی مجلس مبنی بر افزایش وام ازدواج به 150 میلیون تومان برای هر یک از زوجین در سال 1401 خاطرنشان کرد: همانطور که عرض کردم طبق قانون جوانی جمعیت حداقل میزان تسهیلات پرداختی به زوج‌های جوان برای سال آینده باید 100 میلیون تومان باشد. بنابراین اگر در کمیسیون تلفیق مبالغ بالاتر به تصویب برسد، این مسئله مغایرتی با قانون مصوب مجلس نخواهد داشت.

به گزارش تسنیم، طرح «حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» 24 مهرماه سال جاری در مجلس تصویب شد و شورای نگهبان نیز اجرای آزمایشی آن را به مدت هفت سال، تائید کرد. این طرح طبق اصل 85 قانون اساسی در کمیسیون ویژه‌ای در مجلس و بدون بررسی در صحن علنی تصویب شده بود، برخی امتیازات و مشوق‌های مالی و شغلی برای فرزند‌آوری در نظر گرفته است. قانون جوانی جمعیت در نهایت در تاریخ 25 آبان امسال از سوی رئیس‌جمهور به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 14. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

قطعی برق بیش از 100 هزار نفر در آمریکا در پی بارش سنگین برفقطعی برق بیش از 100 هزار نفر در آمریکا در پی بارش سنگین برف بارش سنگین برف و کولاک در ایالتهای مرکزی، شرق و شمال شرقی آمریکا، موجب قطعی برق بیش از 113 هزار نفر در ایالت ماساچوست شد. اگر این اتفاق در ایران بیفتد، یک نقص بزرگ مدیریتی بحساب می‌آید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

واکنش منفی در شبکه‌های اجتماعی به پیام مالی در مورد حضور زنان ایران در ورزشگاهپیام تبریک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در مورد راهیابی تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی ۲۰۲۲ و اجازه حضور زنان برای تماشا با واکنش گسترده‌ در شبکه‌های اجتماعی روبه‌رو شد. اینا هم گزینشی بودن تو راست میگی دوبار خفه_شید لامصب ها به خاطر کرونا محدود بوده اگر بفهمید که میدونم سخته براتون فشار بیشتر یعنی قحطی در ایران و فشار مضاعف بر مردم. کمی فکر می باید….
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

وزارت بهداشت: بیش از ۱۳۵ هزار نفر در سال به سرطان مبتلا می‌شوند
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

آمار رسمی کرونا در ایران؛ شمار مبتلایان در هر هفته «پنج برابر می‌شود»در عین روند افزایشی شمار مبتلایان به کرونا در ایران، یک عضو ستاد کرونا درباره افزایش آمار بستری‌ها و قربانیان در هفته‌های آینده هشدار داد.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

دومین روز تحصن معلمان در ایران؛ یک کنشگر صنفی در مریوان بازداشت شدتحصن‌کنندگان در روز دوم با در دست گرفتن پلاکارد، همچمین خواستار آزادی معلمان زندانی شدند. بامداد یکشنبه شعبان محمدی، کنشگر حقوق معلمان در منزلش در مریوان بازداشت شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

در پی کناره‌گیری حریری از سیاست، حزب‌الله می‌گوید دلیلی برای تاخیر در انتخابات لبنان وجود ندارد🔺در پی کناره‌گیری حریری از سیاست، حزب‌الله می‌گوید دلیلی برای تاخیر در انتخابات لبنان وجود ندارد ▪️گروه حزب الله که مورد حمایت ایران است، روز یکشنبه اعلام کرد که هیچ دلیلی برای به تعویق انداختن انتخابات پارلمانی ماه مه وجود ندارد. ⬇️ بیشتر بخوانید:
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »