کایلی_مور_گیلبرت, استرالیایی‌, اوین

کایلی_مور_گیلبرت, استرالیایی‌

اخبار غیررسمی از اقدام به خودکشی کایلی مور گیلبرت، پژوهشگر استرالیایی زندانی در اوین

رضا خندان، همسر وکیل زندانی نسرین ستوده، خبر داد که کایلی مور گیلبرت، پژوهشگر استرالیایی‌ بریتانیایی زندانی در ایران، پس از ماه‌ها بازداشت در سلول‌های

07/05/2020 05:42:00 ق.ظ

رضا خندان، همسر وکیل زندانی نسرین ستوده، خبر داد که کایلی_مور_گیلبرت ، پژوهشگر استرالیایی‌ بریتانیایی زندانی در ایران، پس از ماه‌ها بازداشت در سلول‌های انفرادی بند امنیتی زندان اوین ، تاکنون «سه بار دست به خودکشی» زده است.

رضا خندان، همسر وکیل زندانی نسرین ستوده، خبر داد که کایلی مور گیلبرت، پژوهشگر استرالیایی‌ بریتانیایی زندانی در ایران، پس از ماه‌ها بازداشت در سلول‌های

کایلی مور گیلبرت، استاد مطالعات اسلامی در دانشگاه ملبورن استرالیاست که در پاییز سال ۱۳۹۷ در ایران بازداشت شد. او که تابعیت دوگانه استرالیایی بریتانیایی دارد، از سوی دستگاه قضایی جمهوری اسلامی به ۱۰ سال زندان محکوم شده است.پیشتر روز سه‌شنبه سوم دی‌ماه۹۸، کایلی مور گیلبرت به همراه فریبا عادل‌خواه شهروند پژوهشگر ایرانی‌فرانسوی زندانی در ایران، با نوشتن نامه‌ای ضمن اشاره به شکنجه‌های روانی و محرومیت از حقوق قانونی خود تاکید کردند که صرفا به دلیل «فعالیت‌های آکادمیک» در ایران زندانی شده‌اند و در اعتراض به وضعیتشان برای مدتی دست به اعتصاب غذا زده بودند.

آمریکا به دنبال حمله به نفتکش اسرائیلی: به ایران پاسخ جمعی می‌دهیم کاخ سفید: اسرائیل به عنوان یک کشور مستقل می‌تواند درباره تلافی کردن حمله به کشتی خود تصمیم بگیرد روحانی سرقت اسناد هسته‌ای از سوی اسرائیل را تأیید کرد | DW | 02.08.2021

رضا خندان در صفحه فیس‌بوک خود درباره وضعیت این پژوهشگر استرالیایی نوشت: «از زندان اوین خبر رسیده که کایلی مور گیلبرت شهروند استرالیایی که در بازداشتگاه امنیتی زندان اوین به سر می برد، تاکنون سه بار دست به خودکشی زده است.»به گفته رضا خندان «نگهداری طولانی کایلی مور گیلبرت در بازداشتگاه امنیتی و در شرایط انفرادی به قدری غیرقابل تحمل شده که او بارها دست به خودکشی زده است» و این درحالی است که «از آزادی یا انتقال او به بند عمومی جلوگیری می‌شود.»

در این یادداشت فیس‌بوکی تاکید شده که کایلی مور گیلبرت «از زمان بازداشت، در شرایط وحشتناک و غیرقابل تحمل بازداشتگاه امنیتی به سر می‌برد و اجازه ارتباط با دیگر زندانیان را ندارد. امکان دریافت پول و خرید از فروشگاه زندان مانند سایر زندانیان از او سلب شده و از ارسال نامه‌ها و شکواییه‌های او جلوگیری می‌شود و او از دولت و سفارت استرالیا در ایران» نیز «به دلیل بی‌توجهی به ادامه بازداشت و شرایط غیرقابل تحمل‌اش به شدت خشمگین است.» headtopics.com

خبر غیررسمی اقدام به خودکشی این پژوهشگر استرالیایی‌بریتانیایی در بند امنیتی زندان اوین، درحالی منتشر شده است که کایلی مور گیلبرت در دی ماه گذشته و ماه‌ها پس از بازداشت در ایران، با نوشتن نامه‌ای به نخست‌وزیر استرالیا، خواهان اقدام و تلاش دولت کشورش برای آزادی‌ خود شد و نسبت به بدتر شدن وضع سلامتی خود هشدار داد.

عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی، در اوایل دی ماه ۹۸ با دفاع از حکم ۱۰ سال زندان صادر شده برای کایلی مور گیلبرت، تاکید کرد که مدرس دانشگاه ملبورن به اتهام نقض امنیت ملی ایران دستگیر شده و گفت که «حکم صادره قانونی است».سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی همان روز به طور ضمنی بازداشت کایلی مور گیلبرت، را اقدامی تلافی‌جویانه در قبال بازداشت یک شهروند ایرانی متهم به خرید تجهیزات نظامی در استرالیا خواند و گفت: «افکار عمومی ۲۸ ماه رفتار غیرانسانی دولت استرالیا را با نگار قدس‌کنی را فراموش نمی‌کند.»

روزنامه گاردین نیز چند ماه قبل خبر داد که بر اساس نامه‌هایی که از کایلی مور گیلبرت به این روزنامه رسیده، این پژوهشگر استرالیایی ‌بریتانیایی تاکید کرده که پس از رد پیشنهاد جاسوسی به نفع جمهوری اسلامی، بازداشت شده است.علاوه کایلی مور گیلبرت، یک استرالیایی دیگر به نام جولی کینگ، شهروند بریتانیایی‌-استرالیایی و دوست پسر استرالیایی‌اش مارک فیرکین نیز در جریان سفر به ایران بازداشت شده بود که پس از حدود سه ماه در سیزدهم مهر ماه ۹۸ با یک دانشجوی ایرانی به نام رضا دهباشی که به ارسال تجهیزات نظامی آمریکایی از استرالیا به ایران متهم شده بود، مبادله شدند.

گیلبرت دی ماه ۹۸ در نامه‌ای خطاب به نخست‌وزیر استرالیا از بدتر شدن وضعیت سلامتی خود خبر داد و خواستار تلاش برای آزادی فوری خود شد. او در آن نامه گفت که در دوران بازداشت به جز یک تماس سه دقیقه‌ای، هیچ تماس تلفنی با خانواده و بستگانش نداشته و در یک سلول انفرادی «دو در سه متر» با چراغ‌هایی بیست و چهار ساعته روشن، نگهداری شده است. headtopics.com

نامه بیش از ۶۰ زندانی سیاسی و عقیدتی سابق درباره بازداشت‌شدگان خوزستان بیانیه خبرنگاران بازمانده از واژگونی اتوبوس گسترش حریق‌های موسمی در جنوب اروپا؛ شمار قربانیان آتش‌سوزی در ترکیه به ۸ تن رسید

ماریس پین، وزیر خارجه استرالیا، اواخر دی ماه گذشته هنگام حضور در اجلاس «رایسینا ۲۰۲۰» هند، در خصوص بازداشت گیلبرت با محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی، دیدار کرد. او تاکید براینکه که کشورش اتهام‌های مطرح علیه این محقق دانشگاهی را نمی‌پذیرد گفت که بازداشت گیلبرت تحت عنوان «بازدارندگی» از نظر استرالیا غیرقابل قبول است. با این حال اقدامی برای آزادی گلیبرت انجام نشد.

ادامه مطلب: ايران اينترنشنال »

کرونا در ایران؛ شمار ابتلا و بستری روزانه به بالاترین سطح از زمان آغاز همه‌گیری رسید

شمار ابتلا و بستری روزانه در ایران به بالاترین سطح از زمان آغاز همه‌گیری ویروس کرونا در این کشور و شمار قربانیان روزانه این بیماری نیز به بالاترین سطح از ۲۸ آوریل(۸ اردیبهشت) رسید.

با اینهمه ظلمی که در ایران میشه.... اگر یک روز کل ایران با زلزله و سیل و بقیه ی بلاهای طبیعی با خاک یکسان بشه...من تعجب نمیکنم...خدا هم یک تحملی داره... رژیم گروگانگیر و تروریست فقط باید سرنگون شود. خامنه‌ای اول سراغ کمونیست‌ها آمدند، سکوت کردم چون کمونیست نبودم. بعد سراغ سوسیالیست‌ها آمدند، سکوت کردم زیرا سوسیالیست نبودم. بعد سراغ یهودی‌ها آمدند، سکوت کردم چون یهودی نبودم. سراغ خودم که آمدند، دیگر کسی نبود تا به اعتراض برآید.

پیش تر می دانستیم در بند عمومی انواع ابزارها برای خودکَشی در دسترس می باشد، و اکنون مشخص نیست چگونه در بندهای انفرادی چنین وسایلی در دسترس زندانی وجود دارد عمرش تباه شد ولی در عوض با اسلام آشنا شد ایشون استاد اسلامشناسی ه....تاحالا فقط تئوریش رو مطالعه میکرد....الان قشنگ درگیر واحدهای عملی شه واقعا متاسفم اینا همینن‌.

معلم آمریکایی پس از نزدیک به یکسال، از زندانی در مصر آزاد شدمعلم آمریکایی پس از نزدیک به یکسال، از زندانی در مصر آزاد شد مقام های مصری یک معلم آمریکایی را که نزدیک به یک سال بدون محاکمه در زندان بود، آزاد کردند. وزارت خارجه آمریکا می گوید او روز دوشنبه به خانه اش در ایالات متحده برگشته است.

سهیل عربی، زندانی سیاسی در ایران، به اعتصاب غذای خود پایان دادسهیل_عربی، زندانی سیاسی در ایران، به اعتصاب غذای خود پایان داد سهیل عربی، عکاس، وبلاگ نویس و فعال مدنی زندانی آذر ماه ۹۲ در مهرماه سال ۹۸ در پرونده دیگری‌ از سوی شعبه ۲۶دادگاه انقلاب به ریاست قاضی احمدزاده به ۳سال زندان دیگر و تبعید به برازجان محکوم شد

شمار بهبودیافتگان کرونا در جهان از یک میلیون و 200 هزار نفر گذشتتعداد بهبودیافتگان ویروس کرونا در سراسر جهان از مرز یک میلیون 200 هزار نفر گذشت. - خبرگزاری آناتولی

آغاز بارش‌های دوباره در تهران، البرز و قزوین از روز چهارشنبهتهران - ایرنا - کارشناس سازمان هواشناسی از آغاز بارش‌های در استان‌های البرز ، تهران و قروین از فردا چهارشنبه خبر داد.

کرونا در روسیه؛ پدیده عجیب سقوط پزشکان از پنجره بیمارستانالینا نپومنیاشچایا، یکی از پزشکان ارشد بیمارستانی در شهر کراسنویارسک واقع در منطقه سیبری روز اول ماه مه،‌ یک هفته پس از سقوط از پنجره دفتر کارش در طبقه پنجم بیمارستان و بستری شدن در بخش مراقبت‌‌های ویژه جان باخت.

شمار مرگ بر اثر کرونا در جهان از ۲۵۰هزار نفر گذشت🔺شمار مرگ بر اثر کرونا در جهان از ۲۵۰هزار نفر گذشت ⚡️در ادامه بحران جهانی کرونا، تا کنون بیش از ۲۵۰هزار نفر به دلیل ابتلا به کووید ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند و شمار مبتلایان کرونا نیز به بیش از ۳میلیون و ۶۰۰هزار نفر رسیده است. الله متعال این مرض مهلک را از جهان گم کند.