احمد توکلی و اتهام جانبداری به دفتر خامنه‌ای در انتخابات۱۴۰۰

25/05/1399 06:42 ب.ظ

عملکرد سال‌های گذشته خامنه‌ای، نشان‌دهنده تلاش او برای انتخاب نامزد مطلوبش بوده و حتی شهروندان را برای انتخاب از میان نامزدهای دستچین منصوبان او در شورای نگهبان هم آزاد نمی‌گذارد. راستی_آزمایی پشت_صحنه_یک_توییت گزارش فرامرز داور را اینجا بخوانید👇

گفته است فعالیت انتخاباتی منصوبان رهبر جمهوری اسلامی «امتیاز غیرعادلانه‌ای» برای آنان فراهم می‌کند و با این وضع «دستگاه رهبری به ناحق به جانبداری متهم می‌شود.

» احتمالا دلیل طرح این خواسته، اظهارات اخیر «پرویز فتاح»، رییس «بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی»، است که از نهادهای حکومتی و افراد سیاسی مختلف خواسته بود املاکی را که از بنیاد تصرف کرده‌اند، پس بدهند. چنین اظهاراتی برای بخشی از افکار عمومی ایرانیان یادآور فعالیت‌های انتخاباتی «محمود احمدی‌نژاد» است.یکی از ثروتمندترین نهادهای تحت کنترل آیت‌الله خامنه‌ای است. ثروت این نهاد حاصل مصادره اموال افراد از جمله اموال منسوب به خانواده «محمدرضا پهلوی»، آخرین شاه ایران است.

هدف از مصادره این اموال، توزیع ثروت در میان فقرا و تلاش برای ریشه‌کنی فقر عنوان شده بود، اما این نهاد با مصادره‌های سرخود و بی‌رویه، ضمن پایمال کردن حقوق افراد در مالکیت اموال‌شان، به ثروت هنگفتی دست یافته است و منابع مالی آن عمدتا در اختیار افراد و سازمان‌های حکومتی جمهوری اسلامی است.

پرویز فتاح، رییس این نهاد، در ماه‌های اخیر اظهاراتی جنجالی داشته است.

ادامه مطلب:
iranwire »

کولبران نماد محرومیت‌اند/ تصویر یخ‌زده فرهاد با مشت گره کرده دردناک بود/ 'احمد' صدای زجر تمام کولبران استنماینده کردستان در شورای‌عالی استان‌ها با بیان اینکه کولبران نماد محرومیت‌اند، گفت: به عنوان نماینده مردم موظفم صدای رسای کولبران مظلوم باشم و رنج‌هایی را که در این مسیر پرخطر متحمل می‌شوند را به سمع و نظر مسئولان کشوری برسانم.

وضعیت تخصیص سرانه بهداشتی مدارس/تفاوتی در برگزاری کلاس‌های درس در مدارس دولتی و غیردولتی نیستمدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به اینکه اخیرا اخباری مبنی بر برگزاری هر روزه کلاس‌های درس در مدارس غیردولتی با جمعیت پایین دانش آموز در هر کلاس منتشر شد، گفت: مدارس تابع دستورالعمل و پروتکل‌های بهداشتی هستند که صادر و ابلاغ می‌شود و تفاوتی میان مدارس دولتی و غیردولتی وجود ندارد.

شمار مبتلایان به کرونا در جهان از 21 میلیون نفر گذشتشمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در سراسر جهان به 21 میلیون و 357 هزار و 890 نفر افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی

«اشیای پرنده ناشناس»؛ پنتاگون واحد تحقیق دایر می‌کندپنتاگون در ماه آوریل بطور رسمی سه ویدئو منتشر کرد که توسط خلبانان نیروی دریایی آمریکا تهیه شده بود و در این ویدئوها چیزهایی شبیه به بشقاب پرنده در هوا دیده می‌شد.

رشد تقاضای پناهندگی به اروپا؛ اتباع افغانستان، سوریه و ونزوئلا در صدرشمار درخواست‌های پناهندگی ارائه شده به کشورهای عضو اتحادیه اروپا در ماه ژوئن به ۳۱ هزار و ۵۰۰ مورد رسید که نسبت به ماه مه، سه برابر شد

قالیباف از میرسلیم به خاطر اتهام 'رشوه ۶۵ میلیارد تومانی شکایت کرد' - BBC News فارسیرسانه‌ها در ایران می‌گویند محمدباقر قالبیاف، رئیس مجلس شورای اسلامی از مصطفی میرسلیم، نماینده این مجلس به خاطر وارد کردن اتهام در پرونده رشوه ۶۵ میلیارد تومانی در دوران شهرداری تهران شکایت کرده است. گفته شده اداره حقوقی مجلس از آقای میرسلیم و سه خبرنگار به خاطر آنچه 'اتهامات بی‌اساس' خوانده شده‌، شکایت کرده است.