احمد توکلی: دو مامور اطلاعات ۴۵هکتار زمین را تاراج کرده‌اند | DW | 05.10.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 59 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

احمد توکلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس پیشین مرکز پژوهش‌های مجلس، در نامه‌ای خطاب به رئیس قوه قضاییه، خواهان رسیدگی به تعدی دو مامور وزارت اطلاعات قزوین به اراضی زراعی 'نیاوران' شده است.

عضو مجمع تشخیص از تبانی و تخلف چند دستگاه دولتی در جریان واگذاری غیرقانونی اراضی"نیاوران" به دو مامور وزارت اطلاعات استان قزوین خبر داده و خواستار رسیدگی قوه قضاییه به مزایده صوری و ویلاسازی در زمین‌های مربوطه شده است.

او شرح می‌دهد که موضوع به سال ۹۱ باز می‌گردد. زمانی که اداره کل راه و شهرسازی قزوین تصمیم گرفت ۹ قطعه از اراضی گبران قلعه موسوم به"نیاوران" به مساحت ۴۵هکتار در نزدیکی روستای نجف آباد در مسیر الموت را به طرح گردشگری اختصاص دهد: «به گواهی عکس‌های ماهواره‌ای آن زمان، اراضی یاد شده زیر کشت دیم بوده‌اند و معلوم نیست دولت بر چه اساسی مجوز تغییر کاربری و تبدیل اراضی به طرح گردشگری را داده است.

در نهایت زمین به همین دو مشتری واگذار می‌شود. به گفته توکلی این دو نفر در تعهدنامه‌ای به سازمان مسکن و شهرسازی قزوین اعلام کرده‌اند که کارمند یا حقوق‌بگیر دولت نیستند: «کارمند بودن خود را انکار کردند تا مشمول حکم ممنوعیت از معامله با دولت نشوند.» عضو مجمع تشخیص عنوان کرده که با وجود تذکرات مسئولان مختلف به این دو نفر، اقدامات غیرقانونی آنها ادامه یافت تا آنجا که در آبان ۹۶ مشاور دادستان کل و نماینده وزیر راه و شهرسازی در شورای حفظ حقوق بیت‌المال، علیه آنها شکایت کرد و خواستار برخورد دادستانی قزوین با این تخلف شد: «متاسفانه آقای علوی وزیر اطلاعات به جای تمکین به قانون و برخورد با متخلفین، در نامه‌ای به وزیر راه و شهرسازی از اقدامات برخی اعضای اطلاعات قزوین دفاع کرده و می‌گوید که اراضی مذکور فاقد قابلیت کشاورزی بوده و اعضای تعاونی...

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

چه کسی جرأت رسیدگی به جنایات، جرائم و افساد فی الارض مأمورین وزارت اطلاعات را دارد؟!

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

زمین‌خواری دو مامور وزارت اطلاعات در استان قزوین
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

دو زندانی استرالیایی در ایران و یک زندانی ایرانی در استرالیا آزاد شدندیک تبعه استرالیایی دیگر به نام کایلی مور گیلبرت با پرونده «جاسوسی و امنیتی» هنوز در ایران زندانی است. به به چ گروگانگيري اين ج. ا يعنى يه ايرانى مى ارزه به دو تا اجنبى،آرمان هاى انقلاب داره به ثمر ميرسه گروگانگیری شاخ و دم نداره. چشم فاطمه مرکل و زینب موگرینی روشن.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

دو شهروند استرالیایی بازداشتی در ایران آزاد شدند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ایران دو گردشگر بازداشتی استرالیایی را آزاد کرد | DW | 05.10.2019یک شهروند استرالیایی و دوست دختر بریتانیایی استرالیایی او که حدود سه ماه پیش در ایران بازداشت شده بودند آزاد شدند. وزیر خارجه استرالیا می‌گوید آزادی این دو نفر در پی مذاکراتی 'طولانی و حساس' انجام شده است. از كم و كيف باجى كه دادن، احياناً چيزى نگفتن ؟
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

یک بلیت و دو هواحرف‌وحدیث‌ها در مورد نحوه فروش بلیت هواپیما برای اربعین به حدی متناقض است که هنوز به قطع و یقین مشخص نیست برای بازه زمانی 20 تا 30 مهرماه قرار است متقاضیان بلیت پرواز خود را چگونه تهیه کنند.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

حفاظت از زیرساخت‌ها و مردم دو عنصر اساسی پدافند غیرعامل است/ قوانین قدیمی بازدارندگی لازم را ندارندرییس سازمان پدافند غیر عامل کشور گفت: زمانی که هواپیمای بدون سرنشین مورد اصابت قرار گرفت همه انتظار پاسخ داشتند، اما دشمن پاسخی نداد که این امر قدرت نظامی ما در منطقه را نشان می‌دهد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »