احمد خاتمی: رسانه‌ها از خلوت شدن نماز جمعه خوشحال نباشند | DW | 26.07.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 46 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 63%

ائمه جمعه چند شهر ایران به مناسبت چهلمین سالروز اولین نماز جمعه تهران به خلوت بودن نمازهای جمعه کنونی پرداختند. امام جمعه موقت تهران در عین حال آشکارا گفت که نماز جمعه تریبون ولایت است.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

در آستانه چهلمین سالروز نخستین نماز جمعه تهران که به امامت آیت‌الله طالقانی در پنجم مرداد ۱۳۵۸ برگزار شد چند تن از امامان جمعه در خطبه نماز جمعه چهارم مرداد (۲۶ ژوئيه) از خلوت شدن نمازهای جمعه سخن گفتند.

او نماز جمعه را"سرمایه مردم" خواند و گفت"بخشی از بار جنگ بر دوش همین نماز جمعه است". احتمالا اشاره خاتمی به تحریم‌های سنگین اقتصادی آمریکا علیه ایران است که مقام‌های ایران از آن با عنوان"جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران" یاد می‌کنند.در بندرعباس نیز محمد عبادی‌زاده، نماینده ولی فقیه و امام جمعه این شهر، یادآوری کرد که نماز جمعه با اجازه ولی فقیه انجام می‌گیرد و نماز جمعه"نماز حاکمیتی" است.

"پاسداری از ارزش‌های انقلاب اسلامی" و"تشویق مردم به حضور مردم در جامعه و تشریک مساعی به منظور پیشبرد اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران" به عنوان دیگر اهداف این ستادها ذکر شده است. برخی روزنامه‌های اصلاح‌طلب مثل"بهار" و"اعتماد" این موضوع را در سال ۹۶ به بحث گذاشتند."بهار" در مقاله‌ای در تاریخ ۱۷ خرداد ۹۶ با عنوان"خطبه‌های زنجیره‌ای" به یکسان بودن محتوای خطبه‌های نماز جمعه و احتمال هدایت آنها از مرکزی واحد اشاره کرد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

به امید خالی شدن هر چه بیشتر ...

نماز جمعه‌ها تریبون «ولایت فقیه» است؛ ولایت در قرآن و سنّت عام است و صرفا' مختص فقهاء نیست، بلکه شامل دانشمندان، متخصّصین، اهل فنّ و غیره است. در ولایت فقهای واقعی تردیدی وجود ندارد ولی هر فقیه صرفا' در رشته تخصّصی خود بر مقلّدینش ولایت دارد. رهبر سیاسی مرجع تقلید کلّ ملّت نیست.

PahlaviMadeIranGreat

از فردا شاهد ورود نماز خوان های چینی باشید

مردم ایران به محل کاسبان دین نمی‌روخد و نخواهند رفت.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

خاتمی: قدردان مواضع انقلابی مسئولان هستیم/انگلیس امروز در ایران به ذلت افتاده استخطیب نماز جمعه تهران: رسانه‌های شنیداری و مکتوب خوشحال نباشند که نماز جمعه خلوت شده، صدا و سیما خدا را شکر در میدان است در نظام اسلامی بی‌حجابی و بدحجابی جرم مشهود است، دل متدینین از بی‌حجابی خون است و نظام اسلامی را پاسداری کرده و می‌کنند نماز جمعه ها هم داره بجایی میرسه که دیگه خطیب باید ی آیینه بزار جلوی خودش و برا خودش خطبه بگه... ج ا رفتنیه بازاردین فروشان کساد شده .نتیجه 40سال دروغ. لجن تر و بیغیرت تر از این عمه جمعه وجود نداره
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اردوغان: اگر از برنامه جنگنده‌های اف-35 حذف شویم، به سمت دیگری می‌رویمرئیس جمهوری ترکیه امروز (جمعه) گفت، اگر آمریکا جنگنده‌های اف-35 به ترکیه نفروشد، برای خرید جنگنده به جای دیگری رجوع می‌کند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

جریان‌های قدرت و ثروت فکر کردند مشهد بهترین جا برای عیاشی است/ مردم نمی‌گذارند هویت شهر مشهد تغییر کندخطیب نماز جمعه مشهد مقدس گفت: این تعبیری که مسافر مشهد را از زائر به گردشگر تغییر دهد و مجاور را به شهروند مبدل کند درست نیست. نه این شهر گردشگر دارد و نه شهروند دارد. این کرگدن بازی چی زده دوباره رم کرده هش علم‌الهدی ۴۰ساله اخوندفاسد مشهد بودی فرصت داشتی اموخته‌های خودرا نماین کنی داد ستد،عدالت...دراخنیارت بوده. حالا چهل_سال_شکست میخواهی با زور کتک بگیروببند،ناتوانی/بیکافتی جبران کنی. ۴۰سال عیاشی درکتاب توست و روز رستاخیز Iran Rouhani_ir Majlis_ir Mashhad_2017 Khamenei_fa
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

آخرین خبرهای جمعه چهارم مرداد ۱۳۹۸ | DW | 26.07.2019تمام قراردادهای دوره پهلوی باید منقضی شود چراکه ج.ا کلا پهلوی را نفی می‌کنه و بعد از ۴۰ سال سرکوب این خاندان و نفی تفکرات و عملکرد ایشان چرا باید سود و پول بلوکه شده در خارج به اینها پرداخت بشه کدامش برای مردم خرج میشه و منافع ملی در این ۴۰ سال فقط برای منافع ایدولوژیک خرج شد گوه خورد این همه روس ها دهن مردم رو صاف کردن و پول رو دزدین سر 2/7 % خسته نباشین تازه این درصدی هست که شما میگی واقعیش رو خدا می دونه
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

بیمارستان فرسوده بردسکن در برابر زلزله مقاوم نیستامام جمعه بردسکن: *مردم بردسکن از نبود برخی تجهیزات پزشکی رنج می‌برند *در هر سال ۴ تا ۵ ماه را به دلیل نبود متخصص مردم در برزخ هستند *این موجب می‌شود مردم برای درمان به دیگر شهرستان‌ها بروند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

معترضان هنگ‌کنگی در فرودگاه🔷تجمع معترضان لایحه استرداد متهمان به چین در فرودگاه هنگ کنگ 💢این فرودگاه کاملا تحت کنترل دولت چین قراردارد ◀️جزئیات بیشتر درباره اعتراضات به این لایحه:
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »