احمدی‌نژاد به تاریخ پیوسته است

12/08/2020 09:34:00 ق.ظ

عباس سلیمی‌نمین، فعال سیاسی اصولگرا، در گفت‌وگو با #اعتماد‌آنلاین:#احمدی‌نژاد به تاریخ پیوسته است/بحث درباره احمدی‌نژاد و انتخابات منطبق با مصالح #نظام نیست این مطلب را #اینجا_بخوانیم👇

اعتماد‌آنلاین, احمدی‌نژاد

عباس سلیمی‌نمین، فعال سیاسی اصولگرا، در گفت‌وگو با اعتماد‌آنلاین : احمدی‌نژاد به تاریخ پیوسته است/بحث درباره احمدی‌نژاد و انتخابات منطبق با مصالح نظام نیست این مطلب را اینجا_بخوانیم 👇

عباس سلیمی‌نمین گفت: اینکه برخی اصرار دارند از حضور احمدی‌نژاد در انتخابات بعدی حرف بزنند و تحلیل‌هایی در این‌ باره مطرح کنند، تحرکی بی‌فایده است. آنچه روشن است، محمود احمدی‌نژاد به تاریخ پیوسته و بسیار بعید به نظر می‌رسد که مجال حضور در انتخابات یا هر اتفاق دیگری را به دست آورد.

 عباس سلیمی‌نمین، فعال سیاسی اصولگرا، در گفت‌وگو بااعتماد‌آنلایندر این‌ باره اظهار داشت: اینکه برخی اصرار دارند از حضور احمدی‌نژاد در انتخابات بعدی حرف بزنند و تحلیل‌هایی در این‌ باره مطرح کنند، تحرکی بی‌فایده است. آنچه روشن است، محمود احمدی‌نژاد به تاریخ پیوسته و بسیار بعید به نظر می‌رسد که مجال حضور در انتخابات یا هر اتفاق دیگری را به دست آورد.

 مدیر دفتر تاریخ و بین‌الملل در ادامه گفت: آقای احمدی‌نژاد چه در دولت دوم خود و چه در روزهای پس از سال 92، اقدام‌هایی انجام داد که عملاً با منافع نظام در تناقض بود. به همین دلیل اینکه عده‌ای می‌خواهند زمینه‌ای برای بازگشت او به صحنه فراهم کنند، فعالیتی بیهوده است. اینکه احمدی‌نژاد خودش از حضور در انتخابات بدش می‌آید یا خوشش می‌آید، بحث دیگری است. نکته مسلم این است که بحث درباره احمدی‌نژاد و انتخابات قطعاً منطبق با مصالح نظام نیست و فکر کردن به او به نوعی برگشتن به عقب است.

ادامه مطلب:
🌐 اعتمادآنلاين »

یک‌هفته پس از جان‌ باختن مهسا‌ امینی؛ پلوسی: «صدای شجاعانه مردم ایران در سراسر جهان شنیده شد»

همزمان سپاه پاسداران اعتراض‌ها را «توطئه دشمن» دانسته و از لزوم برخورد قوه قضائیه با «عوامل و گردانندگان» تظاهرات‌های خیابانی خبر داده است. منابع مختلف داخلی تاکنون بازداشت ده‌ها شهروند از جمله چندین فعال و خبرنگار را تائید کرده اند. ادامه مطلب >>

پرواز هزاران بادکنک قرمز در اعتراض به افزایش قربانیان کرونا در برزیلمنتقدان عملکرد دولت برزیل در مقابله با شیوع ویروس کرونا به نشانه اعتراض، هزاران بادکنک قرمز را که در کنار صلیب‌های ایستاده در ساحل ریودو‌ژانیرو جانمایی شده بود، به پرواز درآوردند ویدئوی بدون شرح را ببینید🔽

شمار مبتلایان به کرونا در تاجیکستان به 7827 نفر رسید

وقفه ناگهانی در کنفرانس خبری ترامپ به علت تیراندازی در نزدیکی کاخ‌سفید - BBC News فارسیدونالد ترامپ عصر دوشنبه در حالی که در حال گفتگو با خبرنگاران بود توسط محافظان شخصی فورا به بیرون اتاق کنفرانس هدایت شد اما دقایقی بعد بازگشت و به خبرنگاران گفت ماموران سرویس مخفی به یک مظنون شلیک کرده و او را زخمی کرده‌اند.

ترامپ: اگر در انتخابات برنده شوم در مدت یک ماه با ایران به توافق می‌رسیمدونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا گفت درصورتی‌که در انتخابات ریاست جمهوری این کشور پیروز شود، جمهوری اسلامی در عرض مدت یک‌ماه با دولت ایالات متحده به توافق خواهد رسید.

نسرین ستوده با اعتصاب غذا در زندان،‌ به «شرایط ظالمانه» در زندان‌های ایران اعتراض کرد🔺نسرین ستوده با اعتصاب_غذا در زندان،‌ به «شرایط ظالمانه» در زندان‌های ایران اعتراض کرد ⚡️سرین ستوده، وکیل دادگستری زندانی در اعتراض به عدم آزادی زندانیان سیاسی در میانه بحران شیوع کرونا و « شرایط ظالمانه» در زندان‌های جمهوری_اسلامی، اعتصاب غذا کرد.

شمار مبتلایان به کرونا در روسیه به بیش از 900 هزار نفر رسید

و توصیه او به چهره‌های سیاسی که قبلا در انتخابات ریاست‌جمهوری ردصلاحیت شده‌اند، برای دوباره ثبت نام نکردن عملا به عنوان آب پاکی روی دست احمدی‌نژاد تعبیر شد.این مراسم مدنی با حمایت سازمان غیردولتی «ریو برای صلح» برگزار شد.شمار مبتلایان به ویروس کرونا در تاجیکستان با شناسایی 42 مورد جدید به 7827 نفر افزایش یافت.او که عصر دوشنبه، ۱۰ اوت، در حضور خبرنگاران و در اتاق کنفرانس کاخ سفید سخن می‌گفت، به یک باره از سوی یک افسر سرویس مخفی متوقف شد و در حالی که از محافظ خود می‌پرسید "چه خبر شده؟" سخنان خود را نیمه کاره رها کرد و به بیرون اتاق رفت.

  عباس سلیمی‌نمین، فعال سیاسی اصولگرا، در گفت‌وگو با اعتماد‌آنلاین در این‌ باره اظهار داشت: اینکه برخی اصرار دارند از حضور احمدی‌نژاد در انتخابات بعدی حرف بزنند و تحلیل‌هایی در این‌ باره مطرح کنند، تحرکی بی‌فایده است. آنچه روشن است، محمود احمدی‌نژاد به تاریخ پیوسته و بسیار بعید به نظر می‌رسد که مجال حضور در انتخابات یا هر اتفاق دیگری را به دست آورد..   مدیر دفتر تاریخ و بین‌الملل در ادامه گفت: آقای احمدی‌نژاد چه در دولت دوم خود و چه در روزهای پس از سال 92، اقدام‌هایی انجام داد که عملاً با منافع نظام در تناقض بود.2020 استانبول/ خبرگزاری آناتولی وزارت بهداشت تاجیکستان امروز ‌دوشنبه 10 اوت 2020 طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: 42 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در کشور مشاهده شده و آمار کل مبتلایان به 7827 نفر افزایش یافته است. به همین دلیل اینکه عده‌ای می‌خواهند زمینه‌ای برای بازگشت او به صحنه فراهم کنند، فعالیتی بیهوده است. اینکه احمدی‌نژاد خودش از حضور در انتخابات بدش می‌آید یا خوشش می‌آید، بحث دیگری است. "یک تیراندازی واقعی روی داده و یک نفر که من وضعیت جسمی او را نمی‌دانم به بیمارستان منتقل شده است.

نکته مسلم این است که بحث درباره احمدی‌نژاد و انتخابات قطعاً منطبق با مصالح نظام نیست و فکر کردن به او به نوعی برگشتن به عقب است..   او همچنین با اشاره به شرایط اصلاح‌طلبان توضیح داد: درباره شرایط جریان اصلاحات، این درست نیست که از الان شانس آنها را در انتخابات 1400 صفر به حساب آوریم. اما فکر می‌کنم اگر نیروهای اصلاح‌طلب بتوانند روش‌های خود را اصلاح  و به ویژه نیروهای تندرو خود را مهار کنند، بی‌شک می‌توانند شرایط خود را بهبود بخشند. البته این را باید در نظر داشت که آیا برای این «بهبود» احتمالی به اندازه کافی زمان دارند تا بتوانند پایگاه رأی‌شان را از حالت یأس دربیاورند یا نه. در واقع اصلاح‌طلبان می‌توانند وضعیت موجود را ترمیم کنند،‌ اما بر سر اینکه بتوانند تا موعد انتخابات ریاست‌جمهوری این هدف را محقق کنند یا نه اختلاف‌نظر وجود دارد. او گفت: "ممکن است قضیه هیچ ربطی به من نداشته".

  سلیمی‌نمین ادامه داد: واقعیت این است که بعضی از نیروهای جریان اصلاحات که از مشی تندروی پیروی می‌کنند، در آنِ واحد هم می‌خواهند با بیگانه‌ها تعامل برقرار کنند و با ملتهب جلوه دادن جو ایران در راستای اهداف آنها فعال باشند و هم می‌خواهند در داخل کشور به سکوهای قدرت دست پیدا کنند.   عباس سلیمی‌نمین  در پایان گفت: اصلاح‌طلبان باید بتوانند نیروهای تندرو خود را ساکت یا از آنها عبور کنند تا بتوانند اعتبار و شرایط لازم را برای ایجاد نشاط لازم در پایگاه رأی اصلاح‌طلبی به وجود بیاورند.   چکیده گفت‌وگو با عباس سلیمی‌نمین    -بحث درباره احمدی‌نژاد و انتخابات منطبق با مصالح نظام نیست -اینکه عده‌ای می‌خواهند زمینه‌ای برای بازگشت احمدی‌نژاد به صحنه فراهم کنند، فعالیتی بیهوده است -فکر کردن به احمدی‌نژاد به نوعی برگشتن به عقب است -نمی‌توان از حالا شانس جریان اصلاحات در انتخابات 1400 را صفر حساب کرد -اگر اصلاح‌طلبان نیروهای تندرو خود را مهار کنند، بی‌شک می‌توانند شرایط خود را بهبود بخشند .