احمدی‌نژاد «باندهای امنیتی» را به سرکوب و انحراف اعتراضات در ایران متهم کرد

25/12/1399 11:04:00 ق.ظ

احمدی‌نژاد باندهای امنیتی را به سرکوب و انحراف اعتراضات در ایران متهم کرد #العربية

العربية, خرابکاری در تظاهرات

احمدی‌نژاد باندهای امنیتی را به سرکوب و انحراف اعتراضات در ایران متهم کرد العربية

محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهوری سابق ایران در رابطه با اعتراضات سال 88 اظهار داشت کشور در انتخابات سال

احمدی‌نژاد که در هفتمین قسمت از مجموعه ویدیویی گزارش جمهور با عنوان «حوادث 88، کودتای اشرافیت علیه ملت» سخن می‌گفت، بیان کرد: «از برنامه‌های دیگر باندهایی که به سیستم امنیتی کشورها نفوذ کرده‌اند، سازماندهی اراذل و اوباش است. آنها راسازماندهی و مسلح می‌کنند و هنگامی که مردم یک اعتراض به حقی علیه طبقه اشراف دارند، اینها می‌آیند آتش می‌زنند، درگیری درست می‌کنند، بلوا درست می‌کنند و زمینه‌های برخورد خشن با مردم معترض را فراهم می‌کنند».

احمدی‌نژاد که در انتخابات سال 88 برای بار دوم به ریاست جمهوری ایران رسید، طی اعتراضات گسترده که بعدها به «جنبش سبز» معروف شد به همراه نهادهای قدرت وابسته به رهبر ایران متهم به تقلب گسترده در نتایج آن انتخابات شد.رئیس جمهور سابق ایران با اشاره به شکل‌گیری گروه‌های لباس شخصی امنیتی در ایران و نقش آنها در سرکوب اعتراضات، افزود: «گروه‌های سازمان‌یافته لباس شخصی، امنیتی و ناشناخته می‌ریختند و آتش می‌زدند و درگیری درست می‌کردند و تیراندازی می‌کردند تا زمینه‌های برخورد خشن با متن مردمی که حقوقشان را مطالبه می‌کنند را فراهم بکنند».

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

‎BBC NEWS فارسی‎ on Instagram‎: '‌ در ویدیویی منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی، یک شهروند به سراغ نیروهای امنیتی می‌رود و از آنها می‌پرسد که «چرا با ملت جنگ راه انداختید» نیروهای فراجا در پاسخ ادعا می‌کنند که آنها حافظ امنیت هستند، این زن پاسخ آنها را نادرست می‌داند و می‌گوید: «مردم امنیت دارند؛ اگر شما بگذارید» گزارش شده است که این ویدیو مربوط به دیروز ۱۴ آذر و مربوط به محله جنت‌آباد در تهران است.'‎

‎BBC NEWS فارسی‎ shared a post on Instagram: '‎‌ در ویدیویی منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی، یک شهروند به سراغ نیروهای امنیتی می‌رود و از آنها می‌پرسد که «چرا با ملت جنگ راه انداختید» نیروهای فراجا در پاسخ ادعا می‌کنند که آنها حافظ امنیت هستند، این زن پاسخ آنها را نادرست می‌داند و می‌گوید: «مردم امنیت دارند؛ اگر شما بگذارید» گزارش شده است که این ویدیو مربوط به دیروز ۱۴ آذر و مربوط به محله جنت‌آباد در تهران است.‎'. Follow their account to see 72164 posts. ادامه مطلب >>

نظیر اعتراضاتی که شما خس و خاشاک نامیدید و مردم معترض مدنی(نه معیشتی) را قلع و قمع کردید! «خس و خاشاک» یادتان است؟

احمدی نژاد خواستار محاکمه مدیران نهادهای امنیتی شد

نماینده سابق: به دليل سركوب، مردم رغبتی به انتخابات ندارندپروانه سلحشوری، نماینده ادوار مجلس ایران با اشاره به سرکوب اعتراضات توسط نهادهای امنیتی، گفته «به نظر می‌رسد مردم چندان رغبتی برای حضور در عرصه انتخابات ندارند.» ادامه خبر در سایت العربیه_فارسی رغبت ؟؟ ملت میخوان سر به تن شماها نباشه خانم سلحشوری مردم هیچ رغبتی به جمهوری اسلامی و رای به جمهوری اسلامی ندارند.

سرویس امنیتی سوئد، ایران را تهدید امنیتی خواندپلیس امنیتی سوئد «سپو» (Säkerhetspolisen) در گزارش سالانه خود از سال 2020، سه کشور روسیه، چین و ایران را به عنوان فعال‌ترین تهدیدات امنیتی و اطلاعاتی در 😂😂😂 ساعت خواب ! اما اگر اینچنینه؟ پس چرا اروپائیها تمام هم و غمْ شان حفظ این جنایتکارانند ؟؟؟ آلمان هم که چنین گفته این یعنی مجوز دخالت در امور ایران(ج.ا) و حتی هماهنگی در حمله به منافع ج.ا

دادستانی دانمارک سه عرب ایرانی را به 'تامین مالی تروریسم' متهم کرد - BBC News فارسیدادستانی دانمارک سه عضو 'جنبش عربی آزادی بخش الاحواز' را متهم کرده با همکاری دستگاه‌های امنیتی عربستان در 'تامین مالی و ترویج تروریسم' در ایران دست داشته‌اند. چی شد چی شد؟/این همه ساس ایران برای ازبین بردن اوناهزینه می کنه حالا اوناهم دارن تلاقی می کنن...چیزی که عوض داره گله نداره..حالا این جنبش چی هست؟؟

انتقاد احمدی‌نژاد از بی‌کفایتی نهادهای امنیتی در حادثه نطنزمحمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور سابق ایران و عضو کنونی مجمع تشخیص مصلحت نظام در اظهاراتی تند ضمن انتقاد ۸ سال رئیس جمهوری بود. چه غلطی کرد در این باره؟ بار دوم به لطف همین نیروها امنیتی رئیس جمهور شدی بیشرف

88 به طور جدی و آشکار با نقش و اقدام سازمان‌یافته «باند امنیتی» مواجه بوده است.استان‌وایرـ «محمود احمدی‌نژاد»، رییس جمهور سابق ایران با اشاره به انفجار در تاسیسات برق سایت هسته‌ای نطنز، خواستار محاکمه مدیران نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی شد.نظر می‌رسد مردم چندان رغبتی برای حضور در عرصه انتخابات ندارند.سوئد معرفی کرده است.

احمدی‌نژاد که در هفتمین قسمت از مجموعه ویدیویی گزارش جمهور با عنوان «حوادث 88، کودتای اشرافیت علیه ملت» سخن می‌گفت، بیان کرد: «از برنامه‌های دیگر باندهایی که به سیستم امنیتی کشورها نفوذ کرده‌اند، سازماندهی اراذل و اوباش است. آنها راسازماندهی و مسلح می‌کنند و هنگامی که مردم یک اعتراض به حقی علیه طبقه اشراف دارند، اینها می‌آیند آتش می‌زنند، درگیری درست می‌کنند، بلوا درست می‌کنند و زمینه‌های برخورد خشن با مردم معترض را فراهم می‌کنند». سراغ مردم عادی می روند که چرا اینجا می روید، چرا آنجا می روید، چرا این حرف را می‌زنید، چرا با فلانی تماس گرفتید!؟ معلوم است که کاملا معکوس شده است. احمدی‌نژاد که در انتخابات سال 88 برای بار دوم به ریاست جمهوری ایران رسید، طی اعتراضات گسترده که بعدها به «جنبش سبز» معروف شد به همراه نهادهای قدرت وابسته به رهبر ایران متهم به تقلب گسترده در نتایج آن انتخابات شد.» او در پاسخ به این سوال که «به نظر شما در سال 1400 حکمرانان چگونه باید با مردم رفتار کنند که امید به اصلاح امور در میان مردم ایجاد شود؟» گفت: «متاسفانه فاصله‌ی بسیار عجیبی میان سران و مسئولین با مردم وجود دارد و به نظر می‌رسد که درکی از شرایط سخت زندگی مردم ندارند. رئیس جمهور سابق ایران با اشاره به شکل‌گیری گروه‌های لباس شخصی امنیتی در ایران و نقش آنها در سرکوب اعتراضات، افزود: «گروه‌های سازمان‌یافته لباس شخصی، امنیتی و ناشناخته می‌ریختند و آتش می‌زدند و درگیری درست می‌کردند و تیراندازی می‌کردند تا زمینه‌های برخورد خشن با متن مردمی که حقوقشان را مطالبه می‌کنند را فراهم بکنند». چند میلیارد دلار ثروت ملت را یکجا از بین بردند. این سخنان احمدی‌نژاد در حالی زده می‌شود که وی تلاش دارد مجددا برای انتخابات ریاست جمهوری آینده در خرداد 1400 نامزد شود. این در حالی است که سازمان‌های حقوق بشری، فعالان سیاسی و تبعیدی ایرانی بارها نسبت به حضور نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی در اروپا، و جاسوسی، اذیت و آزار و برنامه‌ریزی حملات تروریستی این افراد در اروپا هشدار داده‌اند.

ناظران بر این باورند که اظهارات احمدی‌نژاد در چارچوب جنگ قدرت میان جناح‌ها و نهادهای درونی جمهوری اسلامی برای کسب پست ریاست جمهوری بوده چرا که وی در زمان حوادث 88 هم در جایگاه رئیس جمهوری قرار داشت و هم رئیس شورای امنیت کشور بود و می‌بایست در جریان آن حوادث و دادگاه‌هایی که پس از آن شکل گرفت این سخنان را ایراد می‌کرد. او با «بی‌مزه و تکراری» خواندن معرفی فردی به‌نام «رضا کریمی»، به‌عنوان عامل انفجار نطنز، خطاب به نیروهای امنیتی گفته است: « تو بايد قبل از آن اتفاق مراقب باشی.» پروانه سلحشوری رئيس‌جمهوری تدارکاتچی سلحشوری در بخش دیگری از مصاحبه خود در تشریح علل کاهش انگیزه مردم در مشارکت در انتخابات اظهار کرد:« من در گذشته گفته بودم که رئیس‌جمهور کتک‌خور نظام است. محمود احمدی‌نژاد در ادامه ویدئو با متهم ساختن مستقیم نهادهای اطلاعاتی و امنیتی ایران در سرکوب و انحراف عمدی اعتراضات مسالمت‌آمیز سال 88 ابراز داشت: «در انتخابات سال 88 به طور جدی و آشکار با نقش و اقدام سازمان‌یافته این باند امنیتی مواجه بودیم. من تا آنجایی که امکان داشت عملکرد آنها را رصد می‌کردم». كجا هستند نهادهای امنیتی!؟» پیش از این نیز، « محسن رضایی »، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و فرمانده سابق کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گفته بود که اسناد محرمانه هسته‌ای جمهوری اسلامی از ایران به اسرائیل منتقل شده است. احمدی‌نژاد که در یک سخنرانی طی اعتراضات سال 88 مردم معترض را «خس و خاشاک» نامیده و به طور ضمنی از سرکوب معترضان حمایت کرده بود، در رابطه با هزاران کشته، زخمی، فراری، بازداشتی و به ویژه رقبای انتخاباتی خود که به دلیل اعتراض به نتایج انتخابات سال 88 تاکنون در حبس و حصر قرار دارند هیچ موضع روشنی نگرفته است.» این در حالی است که علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، در پیام نوروزی به‌مناسبت آغاز سال 1400، گفته بود در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو «مدیریتهای جدید و احتمالا تازه‌نفس و با انگیزه‌های قوی» روی کار خواهد آمد. برچسب‌ها . هفته گذشته و درست بعد از یک روز از راه‌اندازی مجدد تاسیسات هسته‌ای نطنز، مقامات جمهوری اسلامی اعلام کردند که «حادثه‌ای» در شبکه توزیع برق این تاسیسات رخ داده است. در میان آنها، سوئد یکی از کشورهایی بود که ایران در آن ماموران عملیاتی داشت.