العربية, خرابکاری در تظاهرات, احمدی نژاد, ایران, انتخابات, اراذل واوباش, سرکوب, اعتراضات سراسری

العربية, خرابکاری در تظاهرات

احمدی‌نژاد «باندهای امنیتی» را به سرکوب و انحراف اعتراضات در ایران متهم کرد

احمدی‌نژاد باندهای امنیتی را به سرکوب و انحراف اعتراضات در ایران متهم کرد #العربية

15/03/2021 11:04:00 ق.ظ

احمدی‌نژاد باندهای امنیتی را به سرکوب و انحراف اعتراضات در ایران متهم کرد العربية

محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهوری سابق ایران در رابطه با اعتراضات سال 88 اظهار داشت کشور در انتخابات سال

احمدی‌نژاد که در هفتمین قسمت از مجموعه ویدیویی گزارش جمهور با عنوان «حوادث 88، کودتای اشرافیت علیه ملت» سخن می‌گفت، بیان کرد: «از برنامه‌های دیگر باندهایی که به سیستم امنیتی کشورها نفوذ کرده‌اند، سازماندهی اراذل و اوباش است. آنها راسازماندهی و مسلح می‌کنند و هنگامی که مردم یک اعتراض به حقی علیه طبقه اشراف دارند، اینها می‌آیند آتش می‌زنند، درگیری درست می‌کنند، بلوا درست می‌کنند و زمینه‌های برخورد خشن با مردم معترض را فراهم می‌کنند».

انتقاد ورزشکار کره‌ای از طلای فروغی: «چگونه یک تروریست می‌تواند مقام اول را کسب کند؟» دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس: ایران همکاری با تروریست‌ها در سوریه، یمن و لبنان را متوقف کند یک نماینده مجلس: اشاره خامنه‌ای باعث شد طرح صیانت از فضای مجازی جدی شود

احمدی‌نژاد که در انتخابات سال 88 برای بار دوم به ریاست جمهوری ایران رسید، طی اعتراضات گسترده که بعدها به «جنبش سبز» معروف شد به همراه نهادهای قدرت وابسته به رهبر ایران متهم به تقلب گسترده در نتایج آن انتخابات شد.رئیس جمهور سابق ایران با اشاره به شکل‌گیری گروه‌های لباس شخصی امنیتی در ایران و نقش آنها در سرکوب اعتراضات، افزود: «گروه‌های سازمان‌یافته لباس شخصی، امنیتی و ناشناخته می‌ریختند و آتش می‌زدند و درگیری درست می‌کردند و تیراندازی می‌کردند تا زمینه‌های برخورد خشن با متن مردمی که حقوقشان را مطالبه می‌کنند را فراهم بکنند».

این سخنان احمدی‌نژاد در حالی زده می‌شود که وی تلاش دارد مجددا برای انتخابات ریاست جمهوری آینده در خرداد 1400 نامزد شود. ناظران بر این باورند که اظهارات احمدی‌نژاد در چارچوب جنگ قدرت میان جناح‌ها و نهادهای درونی جمهوری اسلامی برای کسب پست ریاست جمهوری بوده چرا که وی در زمان حوادث 88 هم در جایگاه رئیس جمهوری قرار داشت و هم رئیس شورای امنیت کشور بود و می‌بایست در جریان آن حوادث و دادگاه‌هایی که پس از آن شکل گرفت این سخنان را ایراد می‌کرد. headtopics.com

محمود احمدی‌نژاد در ادامه ویدئو با متهم ساختن مستقیم نهادهای اطلاعاتی و امنیتی ایران در سرکوب و انحراف عمدی اعتراضات مسالمت‌آمیز سال 88 ابراز داشت: «در انتخابات سال 88 به طور جدی و آشکار با نقش و اقدام سازمان‌یافته این باند امنیتی مواجه بودیم. من تا آنجایی که امکان داشت عملکرد آنها را رصد می‌کردم».

احمدی‌نژاد که در یک سخنرانی طی اعتراضات سال 88 مردم معترض را «خس و خاشاک» نامیده و به طور ضمنی از سرکوب معترضان حمایت کرده بود، در رابطه با هزاران کشته، زخمی، فراری، بازداشتی و به ویژه رقبای انتخاباتی خود که به دلیل اعتراض به نتایج انتخابات سال 88 تاکنون در حبس و حصر قرار دارند هیچ موضع روشنی نگرفته است.

ادامه مطلب: العربیہ فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

نظیر اعتراضاتی که شما خس و خاشاک نامیدید و مردم معترض مدنی(نه معیشتی) را قلع و قمع کردید! «خس و خاشاک» یادتان است؟

احمدی نژاد خواستار محاکمه مدیران نهادهای امنیتی شد

نماینده سابق: به دليل سركوب، مردم رغبتی به انتخابات ندارندپروانه سلحشوری، نماینده ادوار مجلس ایران با اشاره به سرکوب اعتراضات توسط نهادهای امنیتی، گفته «به نظر می‌رسد مردم چندان رغبتی برای حضور در عرصه انتخابات ندارند.» ادامه خبر در سایت العربیه_فارسی رغبت ؟؟ ملت میخوان سر به تن شماها نباشه خانم سلحشوری مردم هیچ رغبتی به جمهوری اسلامی و رای به جمهوری اسلامی ندارند.

سرویس امنیتی سوئد، ایران را تهدید امنیتی خواندپلیس امنیتی سوئد «سپو» (Säkerhetspolisen) در گزارش سالانه خود از سال 2020، سه کشور روسیه، چین و ایران را به عنوان فعال‌ترین تهدیدات امنیتی و اطلاعاتی در 😂😂😂 ساعت خواب ! اما اگر اینچنینه؟ پس چرا اروپائیها تمام هم و غمْ شان حفظ این جنایتکارانند ؟؟؟ آلمان هم که چنین گفته این یعنی مجوز دخالت در امور ایران(ج.ا) و حتی هماهنگی در حمله به منافع ج.ا

دادستانی دانمارک سه عرب ایرانی را به 'تامین مالی تروریسم' متهم کرد - BBC News فارسیدادستانی دانمارک سه عضو 'جنبش عربی آزادی بخش الاحواز' را متهم کرده با همکاری دستگاه‌های امنیتی عربستان در 'تامین مالی و ترویج تروریسم' در ایران دست داشته‌اند. چی شد چی شد؟/این همه ساس ایران برای ازبین بردن اوناهزینه می کنه حالا اوناهم دارن تلاقی می کنن...چیزی که عوض داره گله نداره..حالا این جنبش چی هست؟؟

انتقاد احمدی‌نژاد از بی‌کفایتی نهادهای امنیتی در حادثه نطنزمحمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور سابق ایران و عضو کنونی مجمع تشخیص مصلحت نظام در اظهاراتی تند ضمن انتقاد ۸ سال رئیس جمهوری بود. چه غلطی کرد در این باره؟ بار دوم به لطف همین نیروها امنیتی رئیس جمهور شدی بیشرف