احمد راضی: به خاطر سرمازدگی هنگام کول‌بری باید همه انگشتانم را قطع کنند

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 54 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

«برف و بوران سنگینی بود رفیقم زیرپایش خالی شد و ۵۰۰متر سقوط کرد. من وحشت‌زده مدتی دنبالش گشتم تا کم کم دیدم دستانم کرخت شدهاند.» گفتگوی شاهد علوی ShahedAlavi با«احمد راضی» کولبر 46ساله کُرد که ناچار است ده انگشتش را بخاطر سرمازدگی قطع کند👇 اخبار_ایران

. احمد می‌گوید: «دو ساعت و نیم و شاید سه ساعتی زمان برد تا سربالایی گردنه را بالا آمدیم و رسیدم به بالای گردنه. ادامه مسیر بیش‎تر سرپایینی می‌شد. نشستیم و کنسرو ماهی را که از بارگاه گرفته بودیم، خوردیم. خیلی سرد بود. فکر کردیم با خوردن کمی انرژی بگیریم و خستگی در کنیم و کمی گرم شویم و بعد راه بیفتیم. ساعت ۱۰ شده بود که دوباره راه افتادیم. باد بسیار سردی می‌وزید.»

احمد راضی گریه‌کنان از اتفاقی که برای دوستش افتاده بود، در حالی که نمی‌دانست رفیقش زنده است یا مرده، همان جا سرگردان دور خودش می‌چرخید: «بارم را انداختم و دنبال او می‌گشتم. اما عملا دور خودم می‌گشتم. روحیه‌ام را کاملا باخته بودم و دستانم یخ کرده بودند.» احمد راضی را برای درمان ابتدا به بیمارستان «دیاله» در عراق می‌برند. در دیاله پوست دست‎های بادکرده‌اش را بدون بی حسی برمی‌دارند و دستانش را پانسمان می‌کنند. به او می‌گویند کار دیگری از دست آن‎ها برنمی‌آید و به او توصیه می‌کنند در ایران درمان را ادامه دهد. راضی به ایران بازمی‌گردد و به بیمارستان «امام» در کرمانشاه می‌رود. در آن‌جا پنج روز بستری می‌شود. در این پنج روز، یک بار او را عمل می‌کنند.

علی‌پور می‌گوید اگر همان روزهای نخست بعد از آن اتفاق برای درمان کامل دستان احمد اقدام جدی می‌شد، وضعیت انگشتانش به این دردناکی نمی‌شد و احتمالا قابل درمان بود. اما راضی می‌گوید: «من تا مچ دستم سیاه شده بود. داروهای گیاهی واقعا تا حدی تاثیر می‌کرد. کم‌کم از مچ دستم بهبود شروع شد تا رسید به انگشتانم. انگشتانم اما قابل درمان نبودند. عملا مویرگ‌هایشان را سرما سوزانده بود.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

احمد رازی: به خاطر سرمازدگی هنگام کول‌بری باید همه انگشتانم را قطع کنند
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

هشدار احمد توکلی نسبت به رشد پدیده حاشیه نشینی در اطراف شهرها​احمد توکلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت با ارسال نامه‌هایی به روسای قوا ، اعضای دولت، مجلس ،قوه قضائیه، مجمع تشخیص مصلحت نظام و اعضای شورای نگهبان ،ضمن هشدار نسبت به افزایش چشمگیر حاشیه نشینی در شهرها در آینده ای نزدیک با ارایه راهکارهایی خواستار تدابیر اساسی در زمینه مسکن و اجاره مسکن شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نامه‌ احمد توکلی به محسنی‌اژه‌ای درباره تخلفات پرونده هفت‌سنگان قزوین- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnimنامه‌ توکلی به اژه‌ای درباره تخلفات پرونده هفت‌سنگان قزوین توکلی با ارسال نامه ای به معاون اول قوه قضائیه باردیگر بر تخلف برخی از قضات و کارکنان دادگستری استان قزوین درتجاوز به اراضی کشاورزی منطقه هفت سنگان تاکید کرد و خواستار رسیدگی به جرائم ارتکابی شد
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

احمد توکلی: صدای شکستن استخوان‌ مستاجران را بشنوید | DW | 18.08.2019عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌گوید دولت زحمت تماشای فاجعه بی‌سرپناهی مردم را هم به خود نداده است. او از سه قوه، مجمع تشخیص و شورای نگهبان خواسته فریاد دهک‌های پایین را بشنوند و برای تعدیل اجاره‌ها چاره‌اندیشی کنند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

احمد عراقچی: مداخله ارزی خواست شمخانی و دستور روحانی بوداحمد عراقچی، معاون ارزی پیشین بانک_مرکزی که از سوی دادگاه متهم به «اخلال در نظام اقتصادی» شده، طی مصاحبه‌ای با خبرگزاری فارس گفت: «مداخله در بازار ارز به درخواست دبیرخانه شورای‌عالی امنیت ملی، دستور رییس جمهور و تایید رییس کل بانک مرکزی انجام شد.»
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

احمد رازی: به خاطر سرمازدگی هنگام کول‌بری باید همه انگشتانم را قطع کنند
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »