احضار علی تاج به دادسرا؛ از فساد پدر و پسر تاج چه می‌دانیم؟

22/05/1399 01:54 ب.ظ

مهدی تاج سال ۹۸ بدلیل آنچه بیماری قلبی خوانده بود، از ریاست فدراسیون_فوتبال استعفا داد. آنچه او از خود به جا گذاشت نه یک اختلاس ساده یا فساد مالی، که غارت تمامی دارایی‌های فوتبال محسوب میشد. گزارش پیام یونسی پورyounesipour 👇 اخبار_ایران فساد_در_ورزش

»، روزنامه‌­نگاری که اسناد مربوط به فساد مدیران شهری را منتشر کرد در یکی از فاش‌گویی‌های خود در توییتر نوشته بود که مهدی تاج ۹۲۰ متر زمین خود را جنب مصلی تهران به مبلغ ۹۵۰ میلیارد تومان فروخته است؛ یعنی متری بیش از صد میلیون تومان که رقمی نجومی به حساب می‌آید. از اصفهان هم خبر می‌رسد که بخشی از دارایی‌های پسرش علی تاج در ماه‌های اخیر به ریال و دلار تبدیل شده بود.

آرمناک پطروسیان رابطه‌اش را با مهدی تاج تکذیب کرد و گفت: «ده سال است که مهدی تاج را ندیده‌ام.» دروغ هم نمی‌گفت؛ آرمناک پطروسیان با علی تاج شراکت در صادرات فولاد داشت. «ابراهیم شکوری» بازیکن سابق باشگاه‌های سایپا و پرسپولیس، از نزدیک‌ترین دوستان علی تاج بود که به دبیرکلی فدراسیون فوتبال رسید.

این یعنی حتی زمانی که مهدی تاج از ریاست فدراسیون فوتبال استعفا داده بود، باز هم آقازاده‌اش شخصیت‌های فوتبال ایران را مثل تکه‌های پازل کنار هم می‌چیند. اما او تخصص‌های دیگری نیز دارد. علی تاج در ترکیه، «نفت کوره» یا همان «مازوت» ایران را می‌فروشد. هم‌زمان در اربیل عراق، مجتمع‌سازی می‌کند.

سپاه پاسداران طی سال‌های اخیر در شهرهای عراق اقدام به ساخت ۱۹ مجتمع ورزشی کرد. تمامی این ورزشگاه‌ها با بالاترین و به‌روز‌ترین امکانات ساخته شده‌اند. علی تاج، آقازاده فرمانده سابق اطلاعات سپاه اصفهان، یکی از پیمانکارهای این مجموعه‌های ورزشی سپاه پاسداران در عراق بود. headtopics.com

ادامه مطلب:
iranwire »

مهدی رجبیان پس از احضار به دادگاه با قید وثیقه آزاد شد

خشم بغداد از حملات پهپادی آنکارا در خاک این کشور؛ سفیر ترکیه احضار شدوزارت خارجه عراق اعلام کرده است که سفیر ترکیه در بغداد را برای سومین بار از آغاز حملات احضار کرده‌ است و نامه‌ای با عبارات قاطع خطاب به دولت ترکیه نوشته است. بیانیه وزارت خارجه همچنین می‌افزاید که دولت عراق سفر وزیر دفاع ترکیه به عراق را لغو کرده است.

دلایل استعفای دولت لبنان/ سناریوهای محتمل برای آینده بیروتکارشناس مسائل منطقه گفت: فساد سیستماتیک در لبنان به حدی است که چند نفر به راحتی می‌توانند دولت را کنار بزنند، اما نخست‌وزیر برای جلوگیری از فروپاشی پارلمان از سمتش استعفا داد.

سیلاب تابستانی در یونان هفت قربانی گرفتجاری شدن سیلاب در جزیرهٔ اِویا در مرکز یونان هفت نفر،‌ از جمله یک زوج سالمند و یک نوزاد هفت ماهه را به کام مرگ فرستاد ویدئوی بدون شرح را ببینید🔽

انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا: چه کسی در نظرسنجی‌ها پیشتاز است؟ - BBC News فارسیما در اینجا نظرسنجی‌ها را بررسی خواهیم کرد و سعی می‌کنیم بفهمیم که نتایج به دست آمده تا چه حد می‌توانند در شناسایی پیروز نهایی انتخابات به ما کمک کنند.

افزایش آمار 'جوانان مبتلا به کرونا' و 'بیماران بدحال'/ میزان ابتلا در بین کادر درمان مدام در حال افزایش است/ نگران اساتید و پرستاران بستری در بخش مراقبت‌های ویژه هستیمرئیس بیمارستان امام خمینی تهران: افزایش آمار 'جوانان مبتلا به کرونا' و 'بیماران بدحال'/ میزان ابتلا در بین کادر درمان مدام در حال افزایش است/ نگران اساتید و پرستاران بستری در بخش مراقبت‌های ویژه هستیم