احزاب سیاسی تاجیکستان نامزد خود برای انتخابات ریاست جمهوری را معرفی کردند

03/06/1399 06:35 ب.ظ

برخی از احزاب سیاسی تاجیکستان نامزد خود برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری این کشور را معرفی کردند. - خبرگزاری آناتولی

برخی از احزاب سیاسی تاجیکستان نامزد خود برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری این کشور را معرفی کردند. - خبرگزاری آناتولی سه حزب سیاسی تاجیکستان نامزد خود برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری این کشور که در تاریخ 11 اکتبر برگزار می‌شود را معرفی کردند.

حزب سوسیالیست تاجیکستان در کنگره حزبی خود عبد الحلیم غفاراف رئیس این حزب را به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری این کشور پیشنهاد کرد.

وی که برای سومین بار توسط حزب متبوعش نامزد شده است، در انتخابات سال 2006 در حدود 2.8 درصد و در انتخابات سال 2013 نیز 1.5 درصد آرا را کسب کرده بود. اعضای حزب دموکرات تاجیکستان نیز سید جعفرعثمان زاده رئیس این حزب را به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری معرفی کردند.

وی در سال 2013 نیز در انتخابات ریاست جمهوری تاجیکستان شرکت و 1.02 درصد آرا را کسب کرده بود. حزب اصلاحات اقتصادی تاجیکستان نیز رستم رحمت‌زاده رئیس این حزب را به منظور شرکت در رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری این کشور در ماه اکتبر معرفی کرد. headtopics.com

هفته گذشته حزب کشاورزان تاجیکستان به عنوان دومین حزب بزرگ این کشور رستم لطیف‌زاده را به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری خود معرفی کرد. 4 حزب از 7 حزب سیاسی فعال در این کشور نامزدهای خود را برای انتخابات ریاست جمهوری اعلام کردند.

ادامه مطلب:
aa_persian »

«فتح»؛ کوچکترین بالستیک ایرانی از خانواده فاتح- اخبار سیاسی تسنیم - Tasnimفتح؛ کوچکترین بالستیک ایرانی از خانواده فاتح به‌خلاف موشک_حاج_قاسم که از طراحی متفاوتی در مقایسه با نسل فاتح برخوردار است، موشک فتح دقیقاً یک نمونه مقیاس‌شده از موشک فاتح‌‌۱۱۰ است که تمام ویژگی‌های طراحی گفته‌شده در مورد آن را دارد

انهدام یک تیم تروریستی توسط رزمندگان قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع)- اخبار نظامی | دفاعی | امنیتی - اخبار سیاسی تسنیم - Tasnimانهدام یک تیم تروریستی توسط رزمندگان قرارگاه حمزه سیدالشهدا (عليه السلام) یک تیم ۳ نفره از اشرار در ماکو با رزمندگان مستقر در سپاه این شهرستان درگیر شدند در اين درگيرى هر ٣ عضو این تیم تروریستی به هلاکت رسیدند هیچ گونه آسیبی به نیرو‌های خودی وارد نشد

عرف: انتخابات ریاست جمهوری 28 خرداد سال 1400 برگزار می‌شود- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم - Tasnimمعاون سیاسی وزیر کشور گفت: شورای محترم نگهبان با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در 28 خرداد سال آینده موافقت کرده و انتخابات ریاست جمهوری سال 1400، 28 خرداد برگزار می‌شود.

جزئیات صدور رأی متهمان پرونده موسوم به «بیانیه ۷۷ نفر»/ اتهامات شکوری‌راد مصداق جرم سیاسی است/ احکام صادره قابل تجدیدنظرخواهی استوکیل مدافع آذر منصوری، ریحانه طباطبایی، علی شکوری‌راد و محسن امین‌زاده گفت: تعدادی از افراد این پرونده تبرئه شدند و تعدادی هم حکم محکومیت گرفتند که این احکام بدوی و قابل تجدیدنظرخواهی در دادگاه تجدیدنظر استان تهران است.

عرف: انتخابات ریاست جمهوری 28 خرداد سال 1400 برگزار می‌شود- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم - Tasnimمعاون سیاسی وزیر کشور گفت: شورای محترم نگهبان با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در 28 خرداد سال آینده موافقت کرده و انتخابات ریاست جمهوری سال 1400، 28 خرداد برگزار می‌شود.

۲۸ خرداد ۱۴۰۰زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری تعیین شدانتخابات ریاست جمهوری، ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برگزار می‌شود رییس ستاد انتخابات کشور با اعلام نظر موافق شورای نگهبان ۲۸خرداد ۱۴۰۰ را زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراها و میان دوره ای مجلس و خبرگان رهبری اعلام کرد.

برخی از احزاب سیاسی تاجیکستان نامزد خود برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری این کشور را معرفی کردند.تاشکند/ خبرگزاری آناتولی

سه حزب سیاسی تاجیکستان نامزد خود برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری این کشور که در تاریخ 11 اکتبر برگزار می‌شود را معرفی کردند.

حزب سوسیالیست تاجیکستان در کنگره حزبی خود عبد الحلیم غفاراف رئیس این حزب را به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری این کشور پیشنهاد کرد.

وی که برای سومین بار توسط حزب متبوعش نامزد شده است، در انتخابات سال 2006 در حدود 2.8 درصد و در انتخابات سال 2013 نیز 1.5 درصد آرا را کسب کرده بود.

اعضای حزب دموکرات تاجیکستان نیز سید جعفرعثمان زاده رئیس این حزب را به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری معرفی کردند.

وی در سال 2013 نیز در انتخابات ریاست جمهوری تاجیکستان شرکت و 1.02 درصد آرا را کسب کرده بود.

حزب اصلاحات اقتصادی تاجیکستان نیز رستم رحمت‌زاده رئیس این حزب را به منظور شرکت در رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری این کشور در ماه اکتبر معرفی کرد.

هفته گذشته حزب کشاورزان تاجیکستان به عنوان دومین حزب بزرگ این کشور رستم لطیف‌زاده را به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری خود معرفی کرد.

4 حزب از 7 حزب سیاسی فعال در این کشور نامزدهای خود را برای انتخابات ریاست جمهوری اعلام کردند.

انتظار می‌رود حزب سوسیال دموکرات، حزب کمونیست و حزب دموکراتیک خلق به رهبری امامعلی رحمان رئیس جمهور فعلی تا پایان ماه کاندیداهای خود را مشخص کنند.

انتخابات ریاست جمهوری تاجیکستان روز 11 اکتبر 2020 برگزار می‌شود.

در تاجیکستان، رئیس جمهور به مدت 7 سال انتخاب می‌شود. امامعلی رحمان در چهارمین دوره انتخابات ریاست جمهوری که در 6 نوامبر 2013 برگزار شد با کسب 83.92 درصد آرا به عنوان رئيس جمهور این کشور انتخاب شد.