احداث استادیوم قابل باز‌سازی و انتقال در جام جهانی قطر | DW | 28.11.2021

07/09/1400 08:46 ب.ظ

'استادیوم ۹۷۴' ورزشگاهی است که قطر آن را برای میزبانی دیدارهای جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ با طرح بازسازی و انتقال دوباره آن به مکانی دیگر پس از پایان این رقابت‌ها، ساخته است.

"استادیوم ۹۷۴" ورزشگاهی است که قطر آن را برای میزبانی دیدارهای جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ با طرح بازسازی و انتقال دوباره آن به مکانی دیگر پس از پایان این رقابت‌ها، ساخته است.برگزاری بازی‌های المپیک و جام جهانی برای کشورهای میزبان همیشه با احداث ورزشگاه‌های بزرگ و با مخارج نجومی روبرو بوده است.

تازه‌ترین نمونه‌های این معضل جدی، در آفریقای جنوبی و برزیل که برای میزبانی جام‌های جهانی فوتبال ۲۰۱۰ و ۲۰۱۴ استادیوم‌های بزرگی را احداث کردند، قابل مشاهده است.این کشورها در طول سال‌های اخیر به علت عدم وجود موقعیت برای استفاده و بهره‌برداری مناسب از این اماکن بسیار مجهز و مدرن ورزشی، با مخارج سنگین و مشکلات اساسی، دست و پنجه نرم می‌کنند.

آیا این ورزشگاه‌های مدرن و بزرگ در قطر پس از جام جهانی ۲۰۲۲ نیز مورد استفاده قرار خواهند گرفت؟ این پرسش با توجه به اینکه شمار شهروندان تابع کشور قطر فقط بر حدود ۳۰۰ هزار نفر بالغ می‌شود، معقولانه است. این استادیوم که بر اساس شماره کُد بین‌المللی خط تلفن قطر (۰۰۹۷۴) و تعداد کانتینرهای استفاده شده برای ساخت آن، نام‌گذاری شده است، قابل بازسازی و انتقال است. headtopics.com

این کارشناس محیط زیست اضافه می‌کند: «قطر با بالاترین میزان سرانه تولید دی‌اکسید کربن در جهان، سهم چشمگیری در آلودگی محیط زیست دارد. ساختن چنین استادیومی بیشتر جنبه تبلیغاتی برای قطر دارد. قطر به عنوان یک کشور ثروتمند، در عرصه دفاع از محیط زیست مسئولیت ویژه‌ای روی دوش خود دارد. قطری‌ها باید رفتار خود را در امور مصرفی، تغییر دهند.

ادامه مطلب:
dw_persian »

کرونا در آلمان؛ کمک نیروی هوایی به انتقال بیماران بدحال | DW | 26.11.2021دو ایرباس مجهز ارتش آلمان جابجایی بیماران کرونایی از ایالات تحت فشار را بر عهده گرفته‌اند. هدف از این پروازها، نجات بیماران و کمک به کادر کادر درمانی ایالت‌‌هایی است که نرخ ابتلا و بستری در آنها بالاتر است.

نرخ عبور غیرقانونی از کانال مانش؛ انتقال پناهجویان به بریتانیا برای قاچاقچیان چقدر درآمد دارد؟پولی که قاچاقچیان مطالبه می‌کنند شامل اجاره کوتاه مدت چادر در تپه‌های بادگیر شمال فرانسه و تامین غذای ساده پخته شده روی آتشی است که زیر باران یکریز ماه نوامبر در منطقه کاله فرانسه افروخته می‌شود. گاهی اوقات، این هزینه شامل ارائه یک جلیقه نجات و تامین سوخت لازم برای موتور قایق نیز می‌شود. The time of Imam Al-Mahdi and Dajjal (Antichrist). Soon the time will come for the appearance of Dajjal, the events are already happening. Muhammad Qasim’s several visions about the appearance of Dajjal and his chaos.

نیمی از کشاورزان سه استان‌ شغل‌شان را به دلیل بی آبی از دست داده‌اند/ انتقال صنایع اصفهان به استان‌های ساحلی مقرون به صرفه نیستعضو شورای شهر اصفهان و نماینده اصفهان در شورای عالی استان ها با بیان اینکه بیش از 50 درصد کشاورزان 3 استان اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری به دلیل بی آبی شغل شان را از دست داده و یا تغییر داده و به رانندگی مجازی و کارگری روی آورده اند، گفت : آن تعدادی هم که باقی مانده‌اند دولت باید برایشان چاره اندیشی کند.

علاقمندیم پروژه‌های انتقال آب به ایران، در دستور کار اکو قرار گیرد/ اعلام آمادگی برای برگزاری اجلاس سالانه‌ درخصوص امنیت سایبری و آموزش مجازیرئیس‌جمهور تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران اولویت ویژه‌ای برای همکاری و مشارکت اقتصادی با کشورهای آسیایی به خصوص همسایگان خود در آسیای جنوبی، آسیای غربی، آسیای میانه و قفقاز قائل است فکرکردم حاکم شر مشهد مقدس فاسدما راازعقل و‌منطق منع کرده،به دعاشیطانی نصیحت کرده(مرغ نخورید،اشکنه با تخم‌مرغ،پیاز،گردو...بخورید) ظاهراحرف گوش نمیدی،یا پدرزنت داری از سولاخی،بادگرم،هوابلندمیکند؟ بگو قوه_قضائیه مشهد ادم‌هااعصبانی میکند،تونکن. ایران razavi_aqr_ir PadDolat

زن ۵۸ ساله مدال‌آور در مسابقات قهرمانی تنیس روی میز جهان شد | DW | 28.11.2021شیا لیان نی، ملی‌پوش ۵۸ ساله چینی‌تبار تیم ملی تنیس ‌روی‌میز لوکزامبورگ، به دور نیمه‌نهایی تنیس‌ روی ‌میز دونفره در مسابقات قهرمانی ۲۰۲۱ جهان راه یافت. او با این کامیابی دست‌کم مدال برنز جهانی را از آن خود کرده است.

کشف ۵۰ مار سمی و عقرب در آپارتمانی در شهر هاگن | DW | 27.11.2021رسانه‌های آلمان از نگهداری ده‌ها مار سمی در آپارتمان ۴۵ متری یک مرد در شهر هاگن خبر دادند. آتش‌نشان‌ها برای خارج کردن مارهای سمی و عقرب از این 'جنگل خصوصی' ۱۴ ساعت بی‌وقفه تلاش کردند.