احداث یک مرکز درمانی مجهز توسط اندونزی در افغانستان

28/06/1398 06:28 ب.ظ

دولت اندونزی یک درمانگاه سه‌طبقه‌ و بسیار مجهز را در شهر کابل احداث و به وزارت بهداشت افغانستان واگذار کرد. - خبرگزاری آناتولی

دولت اندونزی یک درمانگاه سه‌طبقه‌ و بسیار مجهز را در شهر کابل احداث و به وزارت بهداشت افغانستان واگذار کرد. - خبرگزاری آناتولی یک درمانگاه سه‌طبقه‌ همراه با تجهیزات پیشرفته پزشکی و دارای بخش‌های زنان و زایمان و غیره توسط دولت اندونزی در منطقه احمدشاه بابا مینه کابل احداث و به وزارت بهداشت افغانستان واگذار شده است.

به گزارش وزارتخانه مذکور، واگذاری درمانگاه «دوستی افغانستان-اندونزی» با حضور فیروزالدین فیروز وزیر بهداشت این کشور و عارف الرحمن سفیر اندونزی در کابل صورت گرفته است."احداث این درمانگاه، نیاز مبرم برای شهروندان کابل بود و باعث کاهش مرگ و میر مادران و نوزادان این منطقه که یکی از اهداف اصلی وزارت بهداشت افغانستان است خواهد شد».

ادامه مطلب:
aa_persian »

پدر من هم به عنوان یک مرد آمریکایی فکر می‌کرد وزنه‌برداری مناسب دخترش نیست«وقتی برای اولین‌بار می‌خواستم سراغ وزنه‌برداری بروم به پدرم گفتم و از چهره‌اش مشخص بود که زیاد خوشحال نیست. پدر من هم به عنوان یک مرد آمریکایی فکر می‌کرد وزنه‌برداری چندان با زن بودن تناسب ندارد. حالا اما این‌طور فکر نمی‌کند.» اینها بخشی از حرف‌های زنی است که از رویای وزنه‌برداری به نایب‌رئیسی فدراسیون جهانی وزنه‌برداری رسید.

گزارش یک مرگ؛ داربستی که جان گرفتتهران- ایرنا- مسئول روابط عمومی مجموعه ورزشی آزادی به صورت کامل در رابطه با فوت عماد صفی یاری و اتفاقات به وجود آمده صحبت کرد.

انتخابات اسرائیل؛ بنی گانتس تنها یک درصد جلو افتادهبا ادامه شمارش آرای انتخابات روز گذشته اسرائیل، دو رقیب اصلی یعنی حزب لیکود به رهبری بنیامین نتانیاهو و حزب سپید و کبود به رهبری بنی گانتس همچنان شانه به شانه پیش می‌روند. آخرین نتایج در شامگاه چهارشنبه از پیش افتادن ۱.۶ درصدی حزب آقای گانتس حکایت دارد. گروه B درحال متلاشی شدن است ،اول بولتون وحالا هم بنیامین نتانیاهو احتمالأ نفربعدی بن سلمان باشد که دلش برای خاشقچی تنگ شده باشد وبخواهد نزد او برود، سگ زرذ برادر ..................

مایک پمپئو: حمله به تاسیسات نفتی آرامکو یک 'اقدام جنگی' است | DW | 19.09.2019وزیر امور خارجه آمریکا پذیرش مسئولیت حمله به تاسیسات نفتی از سوی شورشیان حوثی را دروغ خوانده است. او صراحتا گفته است که این حمله کار ایران بوده است. ایران نسبت به اظهارات پمپئو واکنش تندی نشان داده است. نه په چی بود جنگه دیگه پمپو اینا برای اینکه ضعف سیستماشون و اقرار کنن یجورایی دارن به این گوسفندا دلداری میدن که اره حریفت قدره و ناغافل بهتون ریده 😉 فرض کنید که ایران بوده! دستشون واقعا درد نکنه!

افزایش قیمت نفت پس از یک هفته پرآشوبافزایش قیمت نفت پس از یک هفته پرآشوب قیمت نفت پس از روزها التهاب که در پی مختل شدن نیمی از تولید نفت عربستان سعودی براثر حملات پهپادی ایجاد شده بود در معاملات روز پنج‌شنبه تحت تاثیر وعده ریاض برای احیای تولید تا پایان سپتامبر، افزایش یافت.

هفتاد و یک هزار ژاپنی بالای صدسالشمار ژاپنی های بالای صد سال از 71 هزار نفر گذشت. - خبرگزاری آناتولی

دولت اندونزی یک درمانگاه سه‌طبقه‌ و بسیار مجهز را در شهر کابل احداث و به وزارت بهداشت افغانستان واگذار کرد.استانبول/ خبرگزاری آناتولی

یک درمانگاه سه‌طبقه‌ همراه با تجهیزات پیشرفته پزشکی و دارای بخش‌های زنان و زایمان و غیره توسط دولت اندونزی در منطقه احمدشاه بابا مینه کابل احداث و به وزارت بهداشت افغانستان واگذار شده است.

به گزارش وزارتخانه مذکور، واگذاری درمانگاه «دوستی افغانستان-اندونزی» با حضور فیروزالدین فیروز وزیر بهداشت این کشور و عارف الرحمن سفیر اندونزی در کابل صورت گرفته است."احداث این درمانگاه، نیاز مبرم برای شهروندان کابل بود و باعث کاهش مرگ و میر مادران و نوزادان این منطقه که یکی از اهداف اصلی وزارت بهداشت افغانستان است خواهد شد».

عارف الرحمن از ساخت این مرکز سلامت در کابل ابراز خرسندی و تصریح کرد: «این درمانگاه نشانه دوستی میان این دو کشور است. این مرکز درمانی حدود 5 هزار نفر را تحت پوشش قرار خواهد داد».