احتمال اعدام آرمان عبدالعالی؛ عفو بین‌الملل خواستار توقف حکم شد | DW | 12.10.2021

20/07/1400 03:44 ب.ظ

سازمان عفو بین‌الملل توقف اجرای حکم اعدام آرمان عبدالعالی، کودک-مجرم متهم به قتل عمد را خواستار شد. این نهاد اعدام افرادی را که هنگام جرم زیر ۱۸سال سن دارند نقض قوانین بین‌المللی و تجاوز به حقوق کودکان برشمرد.

سازمان عفو بین‌الملل توقف اجرای حکم اعدام آرمان عبدالعالی، کودک-مجرم متهم به قتل عمد را خواستار شد. این نهاد اعدام افرادی را که هنگام جرم زیر ۱۸سال سن دارند نقض قوانین بین‌المللی و تجاوز به حقوق کودکان برشمرد. سازمان عفو بین‌الملل روز دوشنبه ۱۹ مهرماه خواستار توقف اجرای حکم اعدام آرمان عبدالعالی، جوان ایرانی متهم به قتل دوست‌دخترش شد. عبدالعالی که در هنگام وقوع جرم ۱۷ سال داشته، برای اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی زندان کرج منتقل شده است.

قوه قضائیه جمهوری اسلامی بر آن است حکم این کودک‌-مجرم را که پرونده او در ایران جنجالی شد، روز چهارشنبه ۲۰ مهرماه به اجرا گذارد. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید عفو بین الملل می‌گوید"مقامات ایران با محکوم کردن افراد زیر ۱۸ سال به اعدام، قوانین بین‌المللی را نقض می‌کنند" و از ایران خواسته هر گونه برنامه برای اجرای اعدام آرمان عبدالعالی را فورا متوقف کند.

این نهاد بین المللی در بیانیه‌ای که به این مناسبت صادر کرد، روند محاکمه عبدالعالی را"ناعادلانه" و همراه با"توسل به زور و شکنجه برای اعتراف" توصیف کرد و ان را مردود دانست. در تازه‌ترین واکنش به خبر اجرای حکم این جوان، دیانا الطحاوی، معاون دفتر خاورمیانه و شمال آفریقای این نهاد گفت: «اجرای حکم اعدام برای افرادی که حین ارتکاب به جرم کمتر از ۱۸ سال دارند، بر اساس قوانین بین‌المللی ممنوع است و تجاوز به حقوق کودکان به شمار می آید.» headtopics.

ادامه مطلب:
dw_persian »

روز جهانی مبارزه با مجازات اعدام؛ توجه امسال بر زنان قربانی اعدام و تبعیض جنسیتی معطوف شده استروز دهم اکتبر، برابر با هجدهم مهر ماه، «روز جهانی مبارزه با مجازات اعدام» است. در این روز گروه‌ها و نهادهای بین المللی مدافع حقوق بشر، در کنار تلاش‌های مستمر خود، برای جلب توجه جهانی بر لزوم توقف این مجازات در کشورهای مختلف، تلاش ویژه‌ای به خرج می‌دهند. قیافه سربازه شبیه خل و چل هاست NoDeathPenalty No_to_capital_punishment اعدام نکنید نه_به_اعدام

روز جهانی مبارزه با مجازات اعدام؛ تجمع‌های اعتراضی ایرانیان در آمریکا، نروژ، و آلمان🔺 در مراسمی که در پایتخت آمریکا برگزار شد، مشخصات و عکس شماری از زندانیان سیاسی اعدام شده در دهه ۶۰ و تصاویری از گورستان خاوران روی بدنه چند کامیون نصب شده و در خیابان‌های اصلی واشنگتن گردانده شد. ⬇ بیشتر بخوانید: از تصاویر اعدامی های آمریکا که با وحشیانه طریق (تزریق سم و یا صندلی الکتریکی ) می‌میرند چه خبر؟ جالب ماجرا اینجاست که بعد از چندین سال که از اعدام برخی از آنان می گذرد، مسئولین متوجه می‌شوند که طرف بی گناه بوده، شما اگر بیل زن هستید ، اول باغچه خودتون رو بیل بزنید.

حقوق شهروندی | اجرای مخفیانه حکم اعدام چهار زندانی در زندان عادل‌آباد شیرازاخبار منتشر شده در رسانه‌های حقوق‌بشری و رسانه‌های داخل ایران حاکی از اجرای مخفیانه حکم اعدام چهار زندانی در زندان مرکزی شیراز، صدور حکم قصاص چشم برای یک متهم،‌ وخامت حال پدر بابک خرمدین پس از ابتلا به کرونا در زندان، و افزایش آسیب‌های روانی-اجتماعی در ایران است. این اخبار کی و کجا و چطور منتشر شده که فقط شما ازش اطلاع پیدا کردید؟

درخواست حماس از مصر درباره ممانعت از هتک حرمت قدسجنبش مقاومت اسلامی فلسطین خواستار مداخله متوازن مصر در خصوص حملات رژیم صهیونیستی به قدس شد. این بابا فکر میکنه هنوز مرسی سر کاره. چقدر ساده لوح. بی خود ال سی سي کودتا نکرد من شاشیدن تو فلسطین خصوصا قدس

توافق اولیه ایران وعربستان برای از سرگیری روابط دیپلماتیک | DW | 12.10.2021در ادامه مذاکرات در بغداد، گزارش‌ها از حصول توافق اولیه بین ایران و عربستان برای از سرگیری روابط دیپلماتیک حکایت دارند. به گفته یک منبع آگاه، دو قدرت منطقه‌ای به زودی عادی‌سازی روابط را اعلام خواهند کرد.

مذاکرات احیای برجام؛ ایران خواهان تضمین برای رفع تحریم‌ها است | DW | 12.10.2021مقام‌های جمهوری اسلامی از رویکرد ایالات متحده در خصوص رفع تحریم‌ها در روند مذاکرات برجام گله کرده و آن را 'یک‌جانبه‌گرایانه' توصیف کرده‌اند.ایران می‌گوید بدون تضمین‌های لازم الاجرا از توافق خبری نخواهد بود. هر چقدر ناز کنید آخرش باید بخوریدش نه_به_جمهوري_اسلامي مرگ_بر_خامنه_ای_لعنت_بر_خمینی گِله!؟ این که بیشتر به یک 'دستور' شبیه است تا عجز و التماس ...