احتمال تحریم روسیه از سوی اتحادیه اروپا در پرونده مسمومیت ناوالنی

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 57 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

احتمال تحریم روسیه از سوی اتحادیه اروپا در پرونده مسمومیت ناوالنی بیشتر بخوانید🔽

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز پنجشنبه از روسیه خواست تا درباره مسمومیت الکسی ناوالنی، چهره سرشناس مخالف ولادیمیر پوتین تحقیق کند. آقای بورل احتمال اعمال تحریم علیه مسکو را هم مطرح کرده است.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با انتشار بیانیه، ضمن محکومیت شدید قصد ترور آقای ناوالنی گفت: «دولت روسیه باید با تمام توان تحقیقی عمیق و کاملا شفاف را درباره این جنایت انجام دهد.» دولت آلمان روز چهارشنبه اعلام کرد که بر اساس نتایج آزمایشگاه‌های ارتش، الکسی ناوالنی قطعا با گاز اعصابی شبیه به نویچوک مسموم شده است. همین گونه گاز اعصاب پیش‌تر در سال ۲۰۱۸ در انگلستان برای ترور سرگئی اسکریپال، جاسوس دوجانبه سابق روسیه و دخترش لولیا به کار رفته بود.

آقای بورل در این بیانیه احتمال تحریم‌های اتحادیه اروپا را منتفی نداست و اعلام کرد: «اتحادیه اروپا جامعه جهانی را به پاسخی مشترک فرا می‌خواند و برای خود ‌حق اتخاذ موازین متناسب، از جمله مقررات سخت‌گیرانه [در قبال روسیه] را محفوظ می‌دارد.»دستگاه دیپلماسی اتحادیه اروپا مسمومیت الکسی ناوالنی با گاز اعصاب از خانواده نویچیک را «تلاش برای ترور» توصیف کرده است.

رئیس دستگاه دیپلماسی اتحادیه اروپا در این بیانیه آورده است: «بی‌کیفری نباید بی‌پاسخ بماند و تحمل شود و اینچنین هم نخواهد شد.» وی از فدراسیون روسیه خواست تا با «سازمان بین‌المللی منع تسلیحات شیمیایی برای تضمین انجام تحقیقات بین‌المللی بی‌طرفانه کاملا همکاری کند.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آلمان خواستار اقدام اتحادیه اروپا در مورد 'مسمومیت الکسی ناوالنی' شد - BBC News فارسینوربرت راتگن، متحد برجسته آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان هشدار داده است که اگر اتحادیه اروپا نتواند علیه روسیه به دلیل 'مسمومیت' الکسی ناوالنی، سیاستمدار مخالف اقدام کند، اهمیت و تاثیرش زیر سوال می رود.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

آلمان: الکسی ناوالنی قطعا با گاز اعصاب مسموم شده استآلمان از اتحادیه اروپا و ناتو خواسته است تا پاسخ قاطعی به استفاده دوباره از گاز اعصاب نویچوک در روسیه بدهند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

دولت آلمان: آلکسی ناوالنی با نوویچوک مسموم شده استدولت آلمان از قطعیت مسمومیت آلکسی ناوالنی با ماده شیمیایی نوویچوک در آزمایش‌های صورت گرفته خبر داد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

روبل روسیه درپی تهدید آلمان سقوط کردمسکو - ایرنا- اتهام آلمان به روسیه مبنی بر مسمومیت الکسی ناوالنی رهبر مخالفان دولت روسیه با گازی سمی به نام نوویچوک و درخواست برلین از روسیه برای توضیح در این مورد و احتمال وضع تحریم های جدید اروپا علیه مسکو موجب شتاب گرفتن روند سقوط ارزش روبل روسیه شده است که به دلیل کاهش قیمت نفت در چند ماه اخیر حال و روز خوبی نداشت.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

انتقاد اتحادیه اروپا از تحریم آمریکا علیه دادستان دیوان بین‌المللی کیفری | DW | 03.09.2020اتحادیه اروپا تصمیم آمریکا در تحریم دادستان دیوان کیفری بین‌المللی کیفری را مورد انتقاد قرار داده است. به گفته مایک پمپئو تحریم دادستان دیوان بین‌المللی کیفری به علت تحقیق پیرامون نقش آمریکا در جنگ افغانستان است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

آلمان: الکسی ناوالنی، منتقد سرشناس پوتین با سم اعصاب نوویچوک مسموم شده - BBC News فارسیدولت آلمان می‌گوید نتیجه آزمایش‌های سم‌شناسی در یک آزمایشگاه نظامی این کشور 'شواهد مستدلی ' از مسموم شدن آلکسی ناوالنی با عنصری از گروه سم اعصاب نوویچوک است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »