احتمال وقوع جنگ بین جمهوری اسلامی با ایالات متحده زیر 5 درصد است

15/10/1399 09:08:00 ب.ظ

حسن بهشتی‌پور، کارشناس مسائل خاورمیانه، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین:احتمال وقوع جنگ بین جمهوری اسلامی با ایالات متحده زیر ۵ درصد است/عربستان و اسرائیل خواستار درگیری ایران و آمریکا هستند این مطلب را اینجا_بخوانیم👇

حسن بهشتی‌پور گفت‌: جنگی در منطقه روی نخواهد داد. اقدام‌های آمریکا بیشتر به منظور ارعاب و ترساندن ایرانی‌ها صورت گرفته و به طور قطع می‌توان گفت، احتمال جنگ بین جمهوری اسلامی با ایالات متحده زیر 5 درصد است. نزدیک به 2 هفته دیگر جو بایدن دوران 4 ساله حضورش در کاخ سفید را شروع خواهد کرد. اما دونالد ترامپ رئیس جمهور کنونی آمریکا همچنان در تلاش است تا مناسبات خاورمیانه را تا آخرین روز ریاست جمهوری خود تغییر دهد و کار را برای دولت تازه دشوار کند.

بر همین اساس تحلیلگران تحرک‌های چند وقت اخیر در خاورمیانه را تلاشی برای مخالفان احتمالی هر نوع تعامل بین ایران و‌ آمریکا می‌دانند.

حسن بهشتی‌پور، کارشناس مسائل خاورمیانه، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین در این‌باره اظهار داشت: فضاسازی‌های چند روز اخیر در خاورمیانه نشانگر این است که عربستان و اسرائیل خواستار درگیری ایران و آمریکا هستند. با این حال باید تاکید کرد که جنگی در منطقه روی نخواهد داد. اقدام‌های آمریکا بیشتر به منظور ارعاب و ترساندن ایرانی‌ها صورت گرفته و به طور قطع می‌توان گفت، احتمال جنگ بین جمهوری اسلامی با ایالات متحده زیر 5 درصد است.

این استاد دانشگاه در ادامه گفت: به هر حال باید در نظر داشت، دونالد ترامپ در دو هفته‌ پایانی دولتش مشکلات زیادی دارد. او از یک طرف با جمهوری‌خواهان به اختلاف سلیقه‌های جدی رسیده و از طرف دیگری آمریکایی‌ها همچنان به عنوان آسیب‌پذیرترین مردم دنیا در مقابل شیوع ویروس کرونا مطرح هستند.

ادامه مطلب:
🌐 اعتمادآنلاين »
Loading news...
Failed to load news.

هشدار سازمان ملل درباره احتمال وقوع جنگ داخلی در میانمارهشدار سازمان‌ملل درباره احتمال وقوع جنگ داخلی در میانمار

واکنش اسرائیل به هشدار ظریف نسبت به وقوع جنگ: باید در بالاترین سطح آماده‌باش قرار بگیریموزیر انرژی اسرائیل گفت که اظهارات وزیر خارجه ایران نشان دهنده این است که این کشور به خاطر تحریم‌های آمریکا از نظر امنیت ملی و اقتصادی تحت فشار زیادی قرار دارد. او افزود:«واقعا این حرف‌ ظریف که اسرائیل در تدارک حملات تروریستی علیه ایالات متحده است، بسیار پوچ و بی‌معنی بود.»

نگرانی جهانی از وقوع جنگ داخلی در اسرائیل | DW | 13.05.2021در داخل اسرائیل درگیری خشونت‌آمیز میان یهودی‌ها و عرب‌ها تشدید شده است. به‌رغم فراخوان‌های بین‌المللی بر دامنه درگیری میان اسرائیل و حماس افزوده می‌شود. ارتش اسرائیل ۹هزار نیروی ذخیره را به خدمت فراخوانده است. Palestinian فلسطين_تنتقض HamasTerrorists Israel IsraeliTerrorism IsraeliTerrorists تف به شرف نداشته رسانه 'ازاد'صهیونیستی که سخن از عربهای اسرائیلی میزنه و شاید فراموش کرده که اشغالگران فلسطین با ترور و کشتن مردمان بیگناه فلسطینی این سرزمین را بزور در دست گرفته اند از مسلمانان آیغور چه خبر؟ مردم و کودکان غزه که مسلمان نیستند!!!

احمدی‌نژاد: مساعی خود را در جهت پیشگیری از وقوع جنگ به کار بگیریدمحمود احمدی‌نژاد در نامه‌ای خطاب به رئیس‌جمهور، از وی خواست تا تمامی مساعی خود را در جهت پیشگیری از وقوع جنگ مخرّب برنامه ریزی شده دشمنان ملت‌ها در منطقه حسّاس خاورمیانه و خلیج فارس به کار گیرد.

تلاش آمریکا برای جلب همراهی ناتو در خروج از افغانستان؛ کابل نگران وقوع جنگ داخلی است؟همزمان با تلاش آمریکا برای متقاعد کردن متحدان خود در ناتو برای خروج کامل نیروهای خارجی از افغانستان تا ۱۱ سپتامبر آینده، رئیس مجلس افغانستان نسبت به بروز جنگ داخلی در این کشور هشدار داد. بیست سال عربده کشی بیست سال لشکر کشی حدود ۱۰ هزار کشته و هزاران مجروح و هزینه تریلیونها دلار بوجه آمریکا نتیجه اش شده فریاد گوه خوردیم و غلط کردیم دولت آمریکا. وقت آن هم فرا خواهد رسید که همچون صحنه فیلم های هالیوودی سربازان آمریکایی برای فرار از عراق و سوریه دنبال هواپیما بدوند