احتمال افزایش ۱.۵ درجه ای دمای سیاره در پنج سال آینده بیشتر شده

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 8 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 7%
  • Publisher: 51%

سازمان جهانی هواشناسی می گوید اکنون بیش از پیش احتمال دارد که دمای زمین تا پنج سال دیگر به بیش از یک و نیم درجه سانتیگراد بالاتر از دوران ماقبل صنعتی رسیده باشد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

براساس ارزیابی این سازمان این مرز اکنون به احتمال ۲۰ درصد در یکی از سال های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۴ شکسته خواهد شد.توافق ۲۰۱۵ پاریس از رهبران جهان می خواست خود را به سیاست هایی متعهد کنند که هدف آن این است که افزایش میانگین دمای زمین نسبت به دوران پیشاصنعتی از ۱.۵ درجه سانتیگراد بالاتر نرود.

مطالعات قبلی شانس افزایش ۱.۵ درجه ای دما در کوتاه مدت را ده درصد ارزیابی کرده بود که حالا این شانس دو برابر شده و هرچه جلوتر می رویم بیشتر می شود.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

احتمال بازگشت بخشی از محدودیت‌های کرونایی به تهران از شنبهمعاون برنامه‌ریزی و نظارت ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در تهران با بیان اینکه متاسفانه آمار ابتلا هم در تهران و هم در کشور در حال افزایش است، گفت: در این راستا پیشنهاداتی برای افزایش محدودیتها و کنترل بازگشایی‌ها به مقامات بالاتر، ستاد ملی کرونا و وزارت کشور اعلام شده که در صورت موافقت بخشی از محدودیتها باز می‌گردد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ وزیر بهداشت از احتمال شورش مردم فقیر خبر داد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

سرقت بنزین از جایگاه‌ها افزایش یافت/ زیان ماهانه ۳ تا ۱۲ میلیون تومانی هرجایگاه از بنزین‌دزدیرییس انجمن صنفی صاحبان اماکن فروش و عرضه فراورده های نفتی کشور گفت: روزانه به طور متوسط حدود 100 الی 400 هزار تومان ارزش سرقت از هر جایگاه است و عملا هزینه‌های جایگاه را بالا برده است
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

رمزگشایی محققان از فسیل دایناسوری کوچکتر از گوشی تلفن همراهطبق یک مطالعه جدید، جانوری با نام «قاتل حشرات ریز» (کونگونافون کلی) به ارتفاع کمی بیش از ۱۰ سانتی‌متر، اجداد دایناسورهای بزرگ‌تر و همچین خزندگان بالدار (پتروسورها) است. این موجودات ۲۳۷ میلیون سال پیش می‌زیسته‌اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اینفوگرافیک/ ماسک تو از من مراقبت می‌کند و ماسک من از تواینفوگرافیک/ استفاده عمومی از ماسک من_ماسک_میزنم
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

برآورد سازمان همکاری اقتصادی و توسعه از نرخ بیکاری پس از موج دوم کروناسازمان همکاری اقتصادی و توسعه(OECD) روز سه‌شنبه با انتشار گزارشی اعلام کرد تبعات ناشی از شیوع ویروس کرونا برای بازار کار فراتر از پیش‌بینی‌ها و برآوردهای اولیه خواهد بود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »