احتمال اعدام یک بوکسور در اهواز؛ پدر علی مطیری هم زندانی است

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 45 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

حکم_اعدام علی_مطیری، بوکسور اهوازی به تایید دیوان عالی کشور رسیده است. اتهام مطیری اگرچه در پرونده قضایی ‌او، «قتل» دو بسیجی عنوان شده است اما خودش می‌گوید تحت شکنجه این اتهام را پذیرفته است. گزارش younesipour👇 اخبار_ایران حقوق_بشر اقلیت‌های_مذهبی

هنوز ۱۰ روز از اعدام «نوید افکاری»، کشتی‌گیر شیرازی نگذشته که احتمال اعدام ورزشکار دیگری مطرح شده است. این‌بار حکم اعدام «علی مطیری»، بوکسور اهوازی به تایید دیوان عالی کشور رسیده است.

اتهام مطیری اگرچه در پرونده قضایی ‌او، «قتل» دو بسیجی عنوان شده است اما خودش می‌گوید تحت شکنجه این اتهام را پذیرفته است. علی مطیری متهم شده است که دو نفر از نیروهای بسیجی اهواز را در یک درگیری به قتل رسانده است. اما به گفته یکی از هم‌بندی‌هایش، این ورزشکار وقتی اتهام‌ها را پذیرفته که بیش از یک سال در سلول انفرادی نگه‌داری شده و بارها مورد بازجویی و شکنجه قرار گرفته بود.

هفته گذشته، نوید افکاری، کشتی‌گیر شیرازی در زندان «عادل‌آباد» شیراز اعدام شد. او متهم شده بود که پس از اعتراضات مرداد سال ۱۳۹۷ در شیراز، فردی به نام «حسن ترکمان»، از اعضای بسیج و کارمند حفاظت سازمان آب این شهر را به قتل رسانده است. افکاری به دو بار اعدام محکوم شد اما در دادگاه اتهام قتل را نپذیرفت و به قضات گفت که زیر شکنجه‌‌های شدید بازجوها به قتل اعتراف کرده است؛ همان سناریویی که این‌بار به نام علی مطیری انجام شده است.علی مطیری اهل روستای شیبان در شمال شهر اهواز است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

younesipour دارن چه میکنن سال شصت هفت دوباره زنده شد اون موقع مردم بی خبر بودن خوب ولی الان با دانستن مردم چه راحت راحت میکشن آب از آب تکان نمی خورد اتهام توهین به رهبری کشتن بسیجی الا آخر ما به کجا می‌رویم

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

طناب‌هایی به دنبال گردن؛ حیدر قربانی در صف اعدام
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

بیانیه‌ای با ۱۵۰ امضا در اعتراض به اعدام نوید افکاری: نفرت عمیق مردم ایران بار دیگر اعتراضات را به خیابان‌ها می‌آورد🔺بیانیه‌ای با ۱۵۰ امضا در اعتراض به اعدام نوید افکاری: نفرت عمیق مردم ایران بار دیگر اعتراضات را به خیابان‌ها می‌آورد این فعالان خطاب به مقامات جمهوری اسلامی گفته‌اند:این شتاب در جنایت دراصل از عمق هراسشان از اعتراض محرومان و تهیدستان جامعه نشات گرفته است
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

نقص فنی چرثقیل در قشم حادثه ساز شددر برخورد یک جرثقیل با ۵ خودرو و ۳ موتورسیکلت در میدان سعدی (برگ سبز) شهر قشم، متاسفانه تا لحظه مخابره این خبر یک نفر جان خود را از دست داده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

یک قاضی آمریکایی دستور ترامپ برای ممنوعیت اپلیکشن چینی را رد کرد - BBC News فارسییک قاضی در آمریکا، فرمان دونالد ترامپ، رئیس جمهور در مورد ممنوعیت اپلیکشن پیام رسان 'وی چت' را لغو کرده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

شیمی‌دان روس که مدعی مشارکت در تولید سم نوویچوک است از ناوالنی عذرخواهی کردیک شیمی‌دان با عذرخواهی از الکسی ناوالنی، سیاستمدار مخالف دولت روسیه مدعی شد که در برنامه مخفی شوروی برای ساخت گاز اعصاب «نوویچوک» نقش داشته است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اسناد افشا شده: 'بانک مرکزی امارات مانع نقض تحریم های ایران نشد' - BBC News فارسیتحقیقات بخش عربی بی بی سی نشان می دهد که به رغم هشدار به بانک مرکزی امارات متحده عربی درباره نقض تحریم های ایران به وسیله یک شرکت مستقر در این کشور، این بانک برای توقف این فعالیت ها اقدام نکرده است. بی بی سی عربی با تحقیق برای روی اسناد مالی درز کرده از فعالیت های غیرقانونی بعضی از بانک های بین المللی متوجه شده است که یک بانک بریتانیایی به بانک مرکزی امارات درباره فعالیت های شرکت تجاری گونش، مستقر در دوبی هشدار داده بود. اما بر اساس این اسناد، شرکت گونش به دریافت خدمات از بانک های محلی در امارات ادامه داده است. بانک امارات رو کجای دلم بذارم این وسط ناموسا؟
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »