احتمال مرگ افراد واکسینه نشده از کرونا ۱۱ برابر بیشتر است

20/06/1400 06:18 ب.ظ

آمار نشان می‌دهد احتمال ابتلا به کرونا در افرادی که واکسینه نشده‌اند، نسبت به افرادی که به طور کامل واکسینه شده‌اند ۴.۵ برابر بیشتر است و احتمال بستری شدن این افراد و مرگ ناشی از کرونا نیز به ترتیب ۱۰ و ۱۱ برابر بیشتر است.

تهران - ایرنا - آمار نشان می‌دهد احتمال ابتلا به کرونا در افرادی که واکسینه نشده‌اند، نسبت به افرادی که به طور کامل واکسینه شده‌اند ۴.۵ برابر بیشتر است و احتمال بستری شدن این افراد و مرگ ناشی از کرونا نیز به ترتیب ۱۰ و ۱۱ برابر بیشتر است. نتیجه یک مطالعه با بررسی بیش از ۶۰۰ هزار مورد کووید ۱۹ در بیش از ۱۳ ایالت آمریکا از تاریخ آوریل تا جولای سال ۲۰۲۱ میلادی که امروز منتشر شده نشان می‌دهد احتمال ابتلا به کرونا در افرادی که واکسینه نشده‌اند، نسبت به افرادی که به طور کامل واکسینه...

نتیجه یک مطالعه با بررسی بیش از ۶۰۰ هزار مورد کووید ۱۹ در بیش از ۱۳ ایالت آمریکا از تاریخ آوریل تا جولای سال ۲۰۲۱ میلادی که امروز منتشر شده نشان می‌دهد احتمال ابتلا به کرونا در افرادی که واکسینه نشده‌اند، نسبت به افرادی که به طور کامل واکسینه شده‌اند ۴.۵ برابر بیشتر است. در ادامه آمده است احتمال بستری شدن این افراد بر اثر کرونا و مرگ ناشی از کرونا نیز به ترتیب ۱۰ و ۱۱ برابر بیشتر است.

در این مطالعه آمده است واکسیناسیون سراسری و همگانی تنها و تنهاترین راه برای مقابله با این پاندمی است. این مطالعه نشان می‌دهد بیش از ۹۰ درصد افرادی که در بیمارستان‌های آمریکا بستری هستند، افراد واکسینه نشده هستند.

با توجه به اینکه در بسیاری از کشورها جنبش‌های ضد واکسن به راه افتاده و جامعه را با اخبار کذب تشویق به عدم واکسیناسیون می‌کنند، نگرانی‌های عمومی در این زمینه افزایش یافته است. یادمان باشد اگر فرد واکسینه شده به کرونا مبتلا می‌شود؛ بدان معنا نیست که واکسن کارایی ندارد! بدانید اکثر افراد واکسینه‌شده در صورت ابتلا علائم بسیار خفیفی دارند و به ندرت بستری می‌شوند یا از بین می‌روند.

ادامه مطلب:
IRNA_1313 »

زن باردار مبتلا به کرونا را در سیدنی سزارین کردند تا تنفس مصنوعی بگیردنوزاد این زن که قاعدتا هنوز ۱۲ هفته به تولدش مانده بود، به بیمارستانی دیگر منتقل شده و در انکوباتور قرار داده شد.

واکنش روسیه به احتمال صدور قطعنامه علیه ایران در شورای حکامنماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی واقع در وین تصریح کرد که مسکو به هرگونه قطعنامه احتمالی علیه ایران در شورای حکام آژانس اتمی رای منفی خواهد داد.

حمله سپاه به مواضع کُردها در خاک عراق؛ ایران در اقلیم کردستان به دنبال چیست؟محمد پاکپور، فرمانده نیروی زمینی سپاه روز دوشنبه به «مخالفان مسلح حکومت ایران» هشدار داده و از ساکنان مناطق اطراف پایگاه‌های این گروه‌ها خواسته بود از محل فاصله بگیرند. تغیر مسیر دوربینها ازافغانستان به عراق تا طالبان راحت جنایت کنند وراحت خاک وناموس را بروشد وپنجیر را نسل کشی کنند تاافکارعمومی رامنحرف کنەازدستەگلی کەدرافغانستان بەاب دادەبەطالبانی کمک کردەکەبزودی کاری بەایران میکنندکە حوثیها بەعربستان کردندبافرستادن پهبادو سر از پا هم خطا کنەپاکستان واردعمل میشەمگە دیروز پاکستانیها تهدید نکردند کە ایرانو سر جاش مینشونند!روساهم گفتند اولویت ما امنیت اسرائیلە نخیر دنبال مزدورها و بی شرف های منافقی مثل شماست.

پروژه خط انتقال گاز روسیه به آلمان پس از سال‌ها تنش و اختلاف به پایان رسیدبلافاصله پس از اعلام تکمیل پروژه نورد استریم ۲، اوکراین اعلام کرد که «تا پایان» علیه این پروژه مبارزه می‌کند. بالاخره روسیه باهرترفندوحیله وکلک وبازی بوددست ایران روازانواع بازارها!!!!خصوصا بازارگازاروپاکوتاه کرد!!!!تبریک به پوتین برای حفظ وارتقاءمنافع ملی کشورش بابازی با کارت ایران!!!!!و تاسف برای حکمرانان ایران که فقط ادعا دارند!!و خودشون43ساله تیشه به ریشه منافع ملی ایران زده اند!!

یک فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان اسرائیل به شدت زخمی شدنظامیان اسرائیل به سوی یک مرد فلسطینی در قدس اشغالی تیراندازی و وی را به شدت مجروح کردند. - خبرگزاری آناتولی بدرک براش آرزوی مرگ هر چه سریعتر میکنم یک فلسطینی که با چاقو پلیس رو مجروح کرده بود خبر کامل و درست منتشر کن فلسطینی مجروح در حمله نظامیان اسرائیل جان باخت

یادداشت|به جای روایت دروغ، به افغانستان بیایید!- اخبار سیاست ایران - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnimبه جای روایت دروغ، به افغانستان بیایید کوتاه‌نوشت خبرنگاران تسنیم از افغانستان - بخش پنجم باید به شما گفت : خیلی خودتان را ارزان فروختید! بدون این بازی ها هم می توانستید دستی در اقتصاد کثیف نفتی پیداکنید! مواظب باشید زامبی های اطراف تان شما را بجای انسان نخورند ! چون هنوز قیافه آدم دارید! چه کسی دروغ می گوید لعنت بر دروغگویان !!!