احتمال احداث خط لوله جدید نفتی میان ترکیه و عراق وجود دارد

28/08/2019 06:08:00 ب.ظ

احتمال احداث خط لوله جدید نفتی میان ترکیه و عراق وجود دارد

فاتح سونمز

احتمال احداث خط لوله جدید نفتی میان ترکیه و عراق وجود دارد

وزیر انرژی و منابع طبیعی ترکیه و وزیر نفت عراق درباره احداث خط لوله جدید انتقال نفت میان دو کشور دیدار و گفتگو کردند. - خبرگزاری آناتولی

Murat Temizer,İdris Okuducu,Ebru Şengül,Omid Shamizi   |28.08.2019Baghdadبغداد/خبرگزاری آناتولیفاتح سونمز، وزیر انرژی و منابع طبیعی ترکیه و ثامر الغضبان وزیر نفت عراق در بغداد درباره احداث خط لوله جدید انتقال نفت میان دو کشور دیدار و گفتگو کردند.

وزیر انرژی و منابع طبیعی ترکیه در این دیدار با بیان اینکه درباره موضوعات زیادی با وزیر نفت عراق گفتگو کرده اند، تصریح کرد: خط لوله نفت میان عراق و ترکیه نه تنها درمورد نفت شمال عراق بلکه در انتقال نفت استخراج شده از تمامی نقاط این کشور به بازارهای مصرف نقش بزرگی را برعهده خواهد داشت. طرف عراقی پروژه های جدیدی مطرح کرد و ما نیز از این طرح ها استقبال کردیم.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

یک‌هفته پس از جان‌ باختن مهسا‌ امینی؛ پلوسی: «صدای شجاعانه مردم ایران در سراسر جهان شنیده شد»

همزمان سپاه پاسداران اعتراض‌ها را «توطئه دشمن» دانسته و از لزوم برخورد قوه قضائیه با «عوامل و گردانندگان» تظاهرات‌های خیابانی خبر داده است. منابع مختلف داخلی تاکنون بازداشت ده‌ها شهروند از جمله چندین فعال و خبرنگار را تائید کرده اند. ادامه مطلب >>

طرح جدید مجلس برای دریافت غرامت نفتی از آمریکا و انگلیس+ جزئیات- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimجمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تدوین طرحی دولت را ملزم کردند تا نسبت به بازپس‌گیری درآمدهای نفتی از انگلیس و آمریکا بعد از کودتای 28 مرداد اقدام کند.

وجود 40 هزار مسکن خالی در شیراز/ اختصاص 15 هکتار زمین در منطقه سعدی برای ساخت مسکن اقشار کم‌درآمد/ 60 درصد مردم شیراز خانه دارندمعاون استاندار فارس در گفت وگو با ایلنا مطرح کرد ؛ وجود 40 هزار مسکن خالی در شیراز/ اختصاص 15 هکتار زمین در منطقه سعدی برای ساخت مسکن اقشار کم‌درآمد/ 60 درصد مردم شیراز خانه دارند

آواز خوانی پرویز پرستویی برای کودکان سیل‌زده+فیلمتوسط خیرین، جانبازان و هنرمندان؛ پانصد پارک‌بازی کودکان در روستاهای آسیب‌دیده از سیل و محروم کشور احداث می‌شود.

داووداغلو ضمن تهدید اردوغان: اگر پرونده تروریسم را باز کنم خیلی‌ها شرمنده می‌شوندبه گفته رسانه‌‌های اپوزیسیون ترکیه، احمد داووداغلو نخست وزیر سابق ترکیه بار دیگر حزب «عدالت و توسعه»

وقتی پوتین اردوغان را به بستنی دعوت می‌کندروسای جمهوری روسیه و ترکیه مشغول بستنی خوردن هستند و دوربین‌ها روی چهره این دو متمرکز شده‌اند.

تغییر مدیرعامل یک خودروسازی در کاهش قیمت خودرو موثر بوده استوزیر صمت گفت: عرضه و تقاضا در قیمت تاثیر دارد، در ادامه تغییر مدیرعامل یک خودروسازی و واکنش بازار هم در جای خود تاثیر داشته است.

وزیر انرژی و منابع طبیعی ترکیه و وزیر نفت عراق درباره احداث خط لوله جدید انتقال نفت میان دو کشور دیدار و گفتگو کردند.مهمترین اخبار طرح جدید مجلس برای دریافت غرامت نفتی از آمریکا و انگلیس+ جزئیات جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تدوین طرحی دولت را ملزم کردند تا نسبت به بازپس‌گیری درآمدهای نفتی از انگلیس و آمریکا بعد از کودتای ۲۸ مرداد اقدام کند.محمود رضایی با حضور در دفتر خبرگزاری ایلنا با بیان اینکه در سال‌های گذشته سرمایه‌گذاران در بخش مسکن برای استفاده اقتصادی مسکن ساختند افزود: بخش زیادی از این مسکن‌ها هنوز خالی است.به گزارش ایلنا، همزمان با فرارسیدن ایام سوگواری اباعبدالله الحسین(ع)، اجرای نذر پانصد پارک‌بازی کودکان در روستاهای آسیب‌دیده ازسیل و محروم کشور آغاز شد.

Murat Temizer,İdris Okuducu,Ebru Şengül,Omid Shamizi   | 28.08.2019 Baghdad بغداد/خبرگزاری آناتولی فاتح سونمز، وزیر انرژی و منابع طبیعی ترکیه و ثامر الغضبان وزیر نفت عراق در بغداد درباره احداث خط لوله جدید انتقال نفت میان دو کشور دیدار و گفتگو کردند. وی ادامه داد: گروه هدف دولت در استان فارس برای خانه‌دارشدن خانوارها نیز اقشار آسیب پذیر و زوج‌های جوان هستند؛ برنامه‌ای که به گفته او به زودی برای این اقشار کلید خواهد خورد. وزیر انرژی و منابع طبیعی ترکیه در این دیدار با بیان اینکه درباره موضوعات زیادی با وزیر نفت عراق گفتگو کرده اند، تصریح کرد: خط لوله نفت میان عراق و ترکیه نه تنها درمورد نفت شمال عراق بلکه در انتقال نفت استخراج شده از تمامی نقاط این کشور به بازارهای مصرف نقش بزرگی را برعهده خواهد داشت. طرف عراقی پروژه های جدیدی مطرح کرد و ما نیز از این طرح ها استقبال کردیم. وی افزود: در اجرای این طرح، روند ایجاد نشاط سالم درروحیه این کودکان با رویکرد به سنت‌های مرسوم منطقه، مدنظر قرارگرفته شده تا در کنار نذرهای مرسوم با توجه به ایام سوگواری اباعبدالله الحسین(ع)، مردم خیّر ایران بتوانند در این نذر و امر خیر با ظاهری متفاوت نیز شرکت نمایند.

وزیر نفت عراق نیز با اشاره به خواست بغداد برای گسترش همکاری در حوزه انرژی با ترکیه، اظهار داشت: طرح وزارت نفت عراق که از حمایت دولت و پارلمان کشور برخوردار است را به آقای سونمز ارائه کردیم. معاون امور هماهنگی عمرانی استانداری فارس در ادامه به ایلنا خبر می‌دهد که استانداری فارس بیش از 15 هکتار زمین را در محله سعدی آزاد کرده و به بخش مسکن اختصاص داده است و شهرداری شیراز و بنیاد مسکن وظیفه اجرا و ساخت مسکن را در این منطقه آغاز خواهند کرد. این طرح نیز عبارت از احداث یک خط لوله جدید و موازی با خط لوله کرکوک به ترکیه است. خط لوله جدید به خط لوله انتقال نفت بصره-عقبه نیز متصل خواهد بود. . معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس با بیان اینکه حدود 5 میلیون واحد مسکونی در کشور کم داریم از زیاد بودن تعداد واحد مسکونی در کشور خبر داد و افزود: این در حالی است که حدود 2 و نیم میلیون واحد خالی در کشور وجود دارد.