احتمال ابتلای اطرافیان دو بیمار فوت شده به کرونا در ایران

19/02/2020 10:19:00 ب.ظ

کرونا, ابتلا

احتمال ابتلا ی اطرافیان دو بیمار فوت شده به کرونا در ایران

19.02.2020آنکارا/ سلنا صمدلی/خبرگزاری آناتولیمسعود مردانی عضو کمیته کشوری بیماری های عفونی وزارت بهداشت ایران در پی فوت دو نفر مبتلا به کروناویروس در شهر قم طی سخنانی اظهار داشت: فوت دو نفر به علت ابتلا به ویروس کرونا نشان می دهد که احتمالا افراد دیگری از نزدیکان آنها نیز به این ویروس مبتلا شده‌ و باید قرنطینه شوند و تعداد بیماران احتمالا بیشتر است.

بنا به گزارش خبرگزاری رسمی ایران «ایرنا» مردانی همچنین گفت: افرادی که با دو فرد فوت شده در تماس بوده‌اند باید به سرعت شناسایی شوند. این افراد حتما باید جداسازی شوند و تحت درمان قرار بگیرند تا این بیماری به دیگران منتقل نشود. با توجه به دوره این بیماری صد درصد موارد دیگری از این بیماری وجود دارد و مردم باید مراقبت و پیشگیری از این بیماری را جدی بگیرند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

سازمان ملل متحد نسبت به احتمال وقوع «بزرگترین فاجعه انسانی قرن» در سوریه هشدار داد🔺سازمان ملل متحد نسبت به احتمال وقوع «بزرگترین فاجعه انسانی قرن» در سوریه هشدار داد ⚡️سازمان_ملل متحد با اشاره به وضعیت آورگان در پی در درگیری‌های اخیر در شمال غرب سوریه هشدار داد که در این مناطق «بحران به سطح جدیدی از وحشت» رسیده است.

تاکید کمیسیون اروپا بر احتمال اتخاذ تدابیر سخت‌گیرانه در فضای مجازیقوانین و عرف حقوقی کشورهای عضو اتحادیه اروپا با مقررات ایالات متحده آمریکا در حد و مرز آزادی بیان متفاوت است.

احتمال انفجار یک ستارۀ در حال مرگ که هزار بار بزرگتر از خورشید استنام این ستاره «اِبط الجوزا» یا «شبان‌شانه» است و در صورت فلکی «شکارچی» قرار دارد. انفجار آن نیز احتمالا نمایشی از نور را مقابل چشم زمینی‌ها به تصویر خواهد کشید. از وقتی که کارم را در این دوره روحانی از دست دادم و بیکار شدم کارم شده از صبح تا شب دیدن این کلیپ (الهی کرونا بگیری مسعود بهنود) تو بترک صد تومن میدم کاش زمین رو هم با خودش ببره

فعال شدن حزب الله لبنان برای تشکیل دولت در بیروت؛ نگرانی کشورهای عربی و احتمال قطع کمک‌های مالیفعال شدن حزب_الله لبنان برای تشکیل دولت در بیروت؛ نگرانی کشورهای عربی و احتمال قطع کمک‌های مالی حزب الله لبنان، متحد ایران، حامی اصلی کابینه دیاب است که ماه گذشته پس از شکست تلاش ها برای رسیدن به توافقی با سعد حریری، متحد سنتی غرب به مقام نخست وزیری رسید

فوت دو بیمار مبتلا به کرونا در قمروابط عمومی وزارت بهداشت از فوت دو بیمار مبتلا به کرونا ویروس در قم خبر داد.

تعداد مبتلایان به ویروس کرونا به بیش از ۷۱ هزار تن رسیدتعداد مبتلایان به ویروس _ کرونا به بیش از ۷۱ هزار تن رسید به گزارش سی‌ان‌ان، شمار قربانیان این ویروس تا زمان انتشار این مطلب، ۱۸۷۳ نفر بوده است که پنج نفر آنها خارج از چین بوده اند. تازه این چین کمونیست این آمار رو میده ،ببینید چقدر بیشتره

عضو کمیته کشوری بیماری‌های عفونی وزارت بهداشت ایران از احتمال فراوان ابتلای اطرافیان دو جان باخته مبتلا به کروناویروس در شهر قم خبرداد.بهمن ۲۸, ۱۳۹۸ سه تن از بازداشت‌شدگان اعتراضات آبان‌ماه در کرمانشاه مجموعا به بیش از ۱۷ سال زندان محکوم شدند خلیل اسدی بوژانی (راست) و صحبت امیدی خلیل اسدی بوژانی، صحبت امیدی، و مهدی ابدالی، سه تن از بازداشت‌شدگان اعتراضات آبان‌ماه، از سوی دادگاه انقلاب به ۱۷ سال و ۶ ماه زندان محکوم شده‌اند.Aa کمیسر صنعت اتحادیه اروپا روز دوشنبه و پس از دیدار با مارک زاکربرگ، بنیانگذار فیسبوک و مالک اینستاگرام و واتس‌اپ نسبت به اتخاذ تدابیر و قوانین سخت‌گیرانه در فضای مجازی هشدار داد.Aa اگرچه این حادثه «بیگ بنگ» نیست اما اتفاق کوچکی نیز در کهکشان ما محسوب نمی‌شود.

19.02. بر اساس حکم صادره خلیل اسدی بوژانی به اتهام «اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور» و «عضویت در گروه‌های مخالف نظام» به ۶ سال و شش ماه زندان، صحبت امیدی نیز بابت اتهامات مشابه به ۱۰ سال زندان و مهدی ابدالی نیز به یک سال زندان محکوم شده است.2020 آنکارا/ سلنا صمدلی/خبرگزاری آناتولی مسعود مردانی عضو کمیته کشوری بیماری های عفونی وزارت بهداشت ایران در پی فوت دو نفر مبتلا به کروناویروس در شهر قم طی سخنانی اظهار داشت: فوت دو نفر به علت ابتلا به ویروس کرونا نشان می دهد که احتمالا افراد دیگری از نزدیکان آنها نیز به این ویروس مبتلا شده‌ و باید قرنطینه شوند و تعداد بیماران احتمالا بیشتر است.» در سال‌های گذشته مساله انتشار سازمان‌یافته اخبار جعلی و پیام‌هایی با محتوای نفرت‌پراکنانه در شبکه‌های اجتماعی با انتقاد گسترده سیاستمداران اروپایی مواجه شده است. بنا به گزارش خبرگزاری رسمی ایران «ایرنا» مردانی همچنین گفت: افرادی که با دو فرد فوت شده در تماس بوده‌اند باید به سرعت شناسایی شوند. احکام زندان در حالی برای این فعالان مدنی از سوی دادگاه انقلاب صادر شده است که بر اساس ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مبنی بر تجمیع احکام، تنها ۳ سال و شش ماه از حکم خلیل اسدی بوژانی و ۵ سال از حکم محی‌الدین اصغری به عنوان اشد مجازات قابل اجرا خواهد بود. این افراد حتما باید جداسازی شوند و تحت درمان قرار بگیرند تا این بیماری به دیگران منتقل نشود. داریل سلیگمن، متخصص اخترفیزیک در دانشگاه ییل آمریکا در گفتگو با یورونیوز می‌گوید: «ما دربارۀ ستاره بسیار بزرگی صحبت می‌کنیم که جرم آن حدود بیست برابر جرم خورشید است.

با توجه به دوره این بیماری صد درصد موارد دیگری از این بیماری وجود دارد و مردم باید مراقبت و پیشگیری از این بیماری را جدی بگیرند. مهدی ابدالی نیز در جریان اعتراضات آبان‌ماه در حالی که هدف اصابت گلوله قرار گرفته بود بازداشت و پس از سپری کردن ۲۸ روز بازداشت در بازداشتگاه اداره اطلاعات و زندان دیزل‌آباد کرمانشاه با سپردن وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان محاکمه آزاد شده بود. زاکربرگ برای ارائه توضیحات در پارلمان اروپا حاضر می‌شود کمیسر صنعت اتحادیه اروپا با اشاره به گفت‌وگوهای سازنده با مالک فیسبوک گفت: «ما درباره لزوم قرار گرفتن در موقعیتی که بتوانیم تمام این کنش‌ها را کنترل کنیم، صحبت کردیم. مردانی تصریح کرد: کیت تشخیصی ویروس جدید کرونا به تعداد معدود در اختیار انستیتو پاستور وجود دارد و برای موارد معدودی که آزمایش اولیه کرونا مثبت باشد و پزشک عفونی تایید کند این آزمایش انجام می شود. گفتنی است ظهر امروز خبر شناسایی دو مورد مشکوک ابتلا به کرونا در استان قم ایران اعلام شد و سپس ساعاتی بعد رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ایران فوت دو بیمار مبتلا به ویروس کرونا در این شهر را تایید کرد. اعتراضات به گران شدن بنزین از روز جمعه ۲۴ آبان ماه و پس از انتشار ناگهانی خبر گرانی بنزین، در شهرهای مختلف ایران از جمله مشهد، خوزستان، اهواز، خرمشهر، بهبهان آغاز، و به مرور به تمام مناطق کشور کشیده شد. - ویروس کرونا علائم این ویروس 80 درصد شبیه به سندرم حاد تنفسی «سارس» بوده و از طریق سرفه و عطسه به دیگران سرایت می کند. به گفته آقای برتون این قانون ممکن است مقررات محدودکننده را شامل شود. در حالی که اولین علائم ویروس کرونا به تب بالا، گلودرد، سرفه، تنگی نفس و اسهال ظاهر می شود، در مراحل بعدی باعث ذات الریه و نارسایی کلیه شده و در نهایت ممکن است منجر به مرگ فرد شود. در برخی از شهرها معترضان بانک‌ها را آتش زدند و با پلیس درگیر شدند. داریل سلیگمن می‌گوید: «این اتفاق بسیار هیجان‌انگیز است.

گفتنی است قاسم جان‌بابایی معاون درمان وزارت بهداشت ایران در رابطه با شناسایی دو مورد مبتلا به کروناویروس در شهر قم این کشور گفت: این ویروس به کشور ما هم ورود پیدا کرد و فعلا دو مورد را شناسایی کردیم که تشخیص اولیه آنها مثبت شده است. ویروس کرونا به دلیل مسری بودن، امکان شیوع در هر کشوری را دارد. آمریکا می‌گوید جمهوری اسلامی ثروت کشور خود را به جای مردم، صرف حمایت از گروه های تروریستی و بی ثبات سازی در خاورمیانه می‌کند. .