احتمال بروز «بحران نان» در پی افزایش ناگهانی قیمت آرد

06/02/1401 06:09:00 ب.ظ

احتمال بروز «بحران نان» در پی افزایش ناگهانی قیمت آرد پس از چند ماه زمزمه «افزایش نجومی قیمت آرد در ۱۴۰۱» سرانجام نهادهای متولی دولتی ایران امروز رسما نرخ هر کیلو آرد را ۱۶ هزار تومان اعلام کردند. ⬇️ بیشتر بخوانید:

نرخ جدید «آرد صنف و صنعت» که بر اساس درخواست وزارت جهاد کشاورزی جمهوری اسلامی و تایید سازمان دولتی حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اعلام شده، موجی از نگرانی‌ها نسبت به بروز «بحران نان» و سایر فرآورده‌ّای غذایی دارای ارتباط مستقیم با آرد را بوجود آورده است. چاپ اعلام نرخ جدید «آرد صنف و صنعت» به درخواست وزارت جهاد کشاورزی جمهوری اسلامی و تایید سازمان...

چاپ اعلام نرخ جدید «آرد صنف و صنعت» به درخواست وزارت جهاد کشاورزی جمهوری اسلامی و تایید سازمان دولتی حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، موجی از نگرانی‌ها نسبت به بروز «بحران نان» و دیگر فرآورده‌های غذایی تهیه شده از آرد را به وجود آورده است.

پس از چند ماه زمزمه «افزایش نجومی قیمت آرد در ۱۴۰۱» سرانجام نهادهای متولی دولتی ایران امروز رسما نرخ هر کیلو آرد را ۱۶ هزار تومان اعلام کردند. بر این اساس، هر کیلو آرد ۱۸ درصد سبوس‌گیری شده ۱۵ هزار و ۷۰۰ تومان، هر کیلو آرد ۲۱ درصد سبوس‌گیری شده ۱۶ هزار تومان و هر کیلو آرد ۲۷ درصد سبوس‌گیری شده ۱۶ هزار و ۹۰۰ تومان تعیین شده‌ است.

نایب‌رئیس بنیاد ملی گندمکاران کمی پیشتر و در سوم اردیبهشت‌ماه نسبت به افزایش خرید قیمت گندم و تاثیر آن بر اصناف و صنایع وابسته هشدار داده بود.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

روایت سالی که 3 فصل « بهار، تابستان و زمستانی طولانی» داشت | وحیده کریمی

روزهای پایانی سال 1400 با امید به احیای برجام تمام شد. در یک‌قدمی امضای توافق برای رفع تحریم‌ها و بازگشت آمریکا به میز مذاکرات، روسیه اثری منفی بر برجام گذاشت تا تبعات حمله نظامی‌اش به اوکراین را به حداقل برساند. این‌گونه شد که جنگ روسیه و اوکراین که در‌واقع باید بی‌ربط‌ترین واقعه به ایران 1401 می‌‌بود، از همان لحظات قبل از تحویل سال سایه سنگین خود را بر منافع ملی انداخت و تا روزهای پایانی سال هم ایران یک متضرر برای «هیچ» در این نبرد دور از مرزهای خود شد. از یک سو روسیه و از سوی دیگر تندروهای داخلی چنان ریشه برجام را زدند که در روزهای پایانی اسفند، امیدها برای توافق برای رفع تحریم‌ها به کمترین حد ممکن رسید و احتمال فعال‌شدن مکانیسم ماشه جدی‌تر از همیشه شد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

بروز پدیده 'مهریه نقدی' از تبعات حمایت از بدهکاران مهریه استیک وکیل پایه یک دادگستری در واکنش به مصوبه‌های کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در خصوص مهریه گفت: افزایش میزان مهریه علت‌های متعددی دارد که محدودیت و تضییع حقوق زنان چاره کار نیست.

احتمال افزایش ۱۰ تا ۶۰ درصدی قیمت چای/ سرما برگ چای سبز را زدمدیر اجرایی سندیکای کارخانجات چای شمال گفت: به نظر می‌رسد در سال جاری قیمت چای خشک بین ۱۰ تا ۶۰ درصد افزایش نرخ خواهد داشت به عنوان مثال سر گل چای بهاره، چای ممتاز، حدود ۵۰ درصد افزایش نرخ را تجربه کند.

ممکن است دست‌هایی در ماجرای کندی سرعت اینترنت و افزایش قیمت آن در کار باشد/ موضوع هیچ ارتباطی به طرح صیانت نداردنماینده مردم خرم آباد در مجلس، گفت: تذکر کتبی خطاب به وزیر ارتباطات ثبت کردم که چرا سرعت اینترنت کم شده و حالا هم قیمت‌ها افزایش پیدا کرده است، ممکن است دست‌هایی وجود داشته باشد در مدیریت میانی وزارت ارتباطات که بخواهند به این مسائل دامن بزنند، با توجه به بقایایی که از دولت قبل وجود دارد و بخواهند کارشکنی کنند، من این مساله را منتفی نمی‌دانم. برای ما مردم این جای تعجب داره که از رهبر و رئیس جمهور و همه‌ی مقامات کشوری و لشکری گرفته تا نماینده‌های مجلس و غیره می‌گویند دست‌های در کار است که جلوی کار کردن ما رو می‌گیرند!! این دست‌ها از کجا آمده؟ و این دستهای چه کسانی‌ست که حتی رهبر هم نمی‌داند؟؟ خودتونید

تجمع و اعتصاب کارگران چند مجتمع پتروشیمی در ایرانکارگران چند مجتمع پتروشیمی در ایران در اعتراض به وضعیت معیشتی، عدم افزایش دستمزدها در سال‌ جاری و برخورد پیمانکاران اعتصاب کرده‌اند.صدها کارگر پتروشیمی

شکر ۶ نرخی شد/ افزایش ۲۷۰ درصدی در سال گذشتهدبیر اتحادیه بنکداران گفت: بعد از اینکه ارز ترجیحی برای واردات شکر حذف و واردات این کالای اساسی با ارز نیمایی صورت گرفت شاهد افزایش نرخ شکر در بازار بودیم.