احتمال قاچاق واکسن آنفلوآنزا کم است/ گروه‌های اولویت‌دارِ تزریق در خانه‌های بهداشت محل سکونت خود تشکیل پرونده دهند

12/07/1399 10:25 ق.ظ

معاون کل وزارت بهداشت در گفت‌وگو با ایلنا: احتمال قاچاق واکسن آنفلوآنزا کم است/ گروه‌های اولویت‌دارِ تزریق در خانه‌های بهداشت محل سکونت خود تشکیل پرونده دهند

معاون کل وزارت بهداشت توضیحاتی درباره تزریق واکسن آنفلوآنزا برای گروه‌های اولویت‌دار و احتمال قاچاق این واکسن ارائه کرد. وی ادامه داد: افرادی که برای آنها تزریق صورت نمی‌گیرد، اما مشمول این بیماری‌ها هستند، باید ابتدا در خانه بهداشت محل سکونت خود تشکیل پرونده داده و پس از بررسی پرونده به تدریج که واکسن توزیع می‌شود، برای این افراد نیز تزریق واکسن انجام خواهد شد.

معاون کل وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: در حال حاضر برای یک میلیون و ۳۰۰ هزار خانم باردار این واکسن را پیش‌بینی کرده‌ایم که از همین طریق توزیع خواهد شد. حریرچی درباره اظهارات معاون پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزستی که اعلام کرده بود، معتادان متجاهر و افرادی که به این معتادان خدمات ارائه می‌دهند از لیست تزریق واکسن آنفلوآنزا جامانده‌اند، گفت: برای بیماران خاص و افرادی که باید برای آنها واکسن تزریق شود، کمیته علمی تشکیل شده است و براساس اعلام این کمیته براساس اولویت‌بندی و برنامه‌ای که داریم به محض ورود واکسن برای آنها نیز تزریق انجام خواهد شد.

وی درباره اینکه گفته می‌شود واکسن آنفلوآنزا از کشور قاچاق می‌شود، گفت: در کل دارو و واکسن به دلیل اینکه در کشور ما به قیمت ارزان توزیع می شود، احتمال قاچاق آن وجود دارد، اما در حال حاضر واکسنی که ما توزیع می‌کنیم به این صورت است که در مراکز جامع سلامت و خانه‌های بهداشت تزریق انجام می شود و واکسن به کسی تحویل داده نمی‌شود. headtopics.com

ادامه مطلب:
ilnanews »

اعلام آمادگی ایران برای مشارکت با چین در تولید واکسن کووید-19رئیس جمهور در پیامی با تبریک فرا رسیدن سالروز تاسیس جمهوری خلق چین به دولت و مردم این کشور، اطمینان داد که نهایی‌سازی و امضای برنامه مشارکت جامع راهبردی 25 ساله بین دو کشور گامی بزرگ در جهت پیشبرد منافع مشترک و در راستای صلح و ثبات بین‌المللی و مقابله با یکجانبه‌گرایی فراهم خواهد ساخت. اونها ندارن🤣🤣 چه واکسنی بشه اون؟! 😱 تو این یکی نرین بزار دنیا مجات پیدا کنه

واکسن‌های آنفلوانزا کجاست؟ / آیا وعده تامین 16 میلیون دوز واکسن آنفلوانزا عملی می‌شود؟حالا کمتر از 20 روز زمان برای تزریق واکسن آنفلوانزا فرصت باقی است و فارغ از دعواهای سیاسی و جناحی باید منتظر ماند و دید آیا وعده تامین 16 میلیون دوز و واکسینه شدن رایگان گروه‌های پرخطر محقق می‌شود یا خیر؟

پیشنهاد اعمال جرایم نقدی برای متخلفان پروتکلها / خبرهای خوب از واکسن کرونا تا دی ماهفرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران از اعمال جریمه برای افرادی که شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند خبر داد و با اشاره به مطالعات اولیه صورت گرفته، گفت: اگر وضعیت به همین منوال در تهران ادامه یابد و سیر تصاعدی بیماری افزایش یابد باید منتظر افزایش ۵-۳ برابری آمار مبتلایان و ۱,۵ تا ۳ درصدی میزان مرگ و میرها باشیم. دو زار آموزش صحیح توی اون صداوسیمای گوربگوری پخش کنید، جریمه پیشکش!

اردن در‌ پی افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا از احتمال تعطیلی گسترده دیگری خبر داداردن در‌ پی افزایش شمار مبتلایان به ویروس_کرونا از احتمال تعطیلی گسترده دیگری خبر داد اردن که در چند ماه اول شیوع همه‌گیری کرونا، کمترین میزان ابتلا به ویروس را در منطقه داشته است‌ در این ماه شاهد افزایش نگران‌کننده‌ میزان روزانه ابتلا به کرونا بود.

احتمال رگبار پراکنده باران در برخی از استان‌هااحتمال رگبار پراکنده باران در برخی از استان‌ها مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از پیش‌بینی رگبار پراکنده باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی در جنوب غرب و غرب کشور و بخش‌هایی از کرمان و شمال خلیج فارس خبر داد.

تعداد شرکت‌های دانش‌‌بنیان کشور طی ۷ سال گذشته صد برابر شده‌ است/ رونمایی از ۴ واکسن انسانی دیگر تا پایان دولت یازدهمروحانی در آیین بهرهبرداری از طر‌ح‌های علمی و فناوری: تعداد شرکت‌های دانش‌‌بنیان کشور طی ۷ سال گذشته صد برابر شده‌ است/ رونمایی از ۴ واکسن انسانی دیگر تا پایان دولت یازدهم شرکت های بی خاصیت بعد گرفتن وام منحل می کنن

"ایرج حریرچی" معاون کل وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره عدم تزریق واکسن در خانه‌های بهداشت برای برخی زنان باردار و بیماران گفت: واکسن‌هایی که در حال حاضر برای گروه‌های اولویت‌دار در نظر گرفته شده، شامل افرادی است که از قبل در سامانه سیب تعریف شده‌اند و بیماری آنها نیز ثبت شده است مانند بیماران دیالیزی، صعب العلاج، بیماران خاص و زنان بارداری که پرونده دارند.

وی ادامه داد: افرادی که برای آنها تزریق صورت نمی‌گیرد، اما مشمول این بیماری‌ها هستند، باید ابتدا در خانه بهداشت محل سکونت خود تشکیل پرونده داده و پس از بررسی پرونده به تدریج که واکسن توزیع می‌شود، برای این افراد نیز تزریق واکسن انجام خواهد شد.

معاون کل وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: در حال حاضر برای یک میلیون و ۳۰۰ هزار خانم باردار این واکسن را پیش‌بینی کرده‌ایم که از همین طریق توزیع خواهد شد.

حریرچی درباره اظهارات معاون پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزستی که اعلام کرده بود، معتادان متجاهر و افرادی که به این معتادان خدمات ارائه می‌دهند از لیست تزریق واکسن آنفلوآنزا جامانده‌اند، گفت: برای بیماران خاص و افرادی که باید برای آنها واکسن تزریق شود، کمیته علمی تشکیل شده است و براساس اعلام این کمیته براساس اولویت‌بندی و برنامه‌ای که داریم به محض ورود واکسن برای آنها نیز تزریق انجام خواهد شد.

وی درباره اینکه گفته می‌شود واکسن آنفلوآنزا از کشور قاچاق می‌شود، گفت: در کل دارو و واکسن به دلیل اینکه در کشور ما به قیمت ارزان توزیع می شود، احتمال قاچاق آن وجود دارد، اما در حال حاضر واکسنی که ما توزیع می‌کنیم به این صورت است که در مراکز جامع سلامت و خانه‌های بهداشت تزریق انجام می شود و واکسن به کسی تحویل داده نمی‌شود.

معاون کل وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: در مرحله بعد که واکسن برای افراد بالای ۶۵ سال توزیع می‌شود، در داروخانه با ارائه کارت ملی توزیع انجام می‌شود و ممکن است، آن موقع فردی با دریافت واکسن خود مرتکب تخلفی شود، اما چون توزیع واکسن در داروخانه‌ها با ثبت کد ملی و کد واکسن در سامانه تیکت است، احتمال قاچاق آن کم است.

لینک کوتاه