احتمال تهاتر پول بلوکه شده در عراق با نفت و فرآورده/ اعراب نمی‌توانند جای برق ایران را بگیرند/ بانک تی‌بی‌آی همکاری لازم را نمی‌کند

31/04/1399 10:17:00 ق.ظ

سخنگوی اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفتی به ایلنا اعلام کرد: احتمال تهاتر پول بلوکه شده در عراق با نفت و فرآورده/ اعراب نمی‌توانند جای برق ایران را بگیرند/ بانک تی‌بی‌آی همکاری لازم را نمی‌کند

حسینی ابراز امیدواری کرد که در سفر آقای الکاظمی این مسئله حل شود و یا قرارداد برق و گاز را بصورت تهاتری داشته باشیم، یعنی در برابر برق و گاز این کشور نفت و فراورده دریافت کنیم. وی افزود: قطعا نیازی به توافق جدید در حوزه برق و گاز نداریم، فقط باید بتوانیم در سفری که این مقام عراقی به ایران دارد، بغداد را تشویق به افزایش سطح همکاری‌ها کرده و خواستار اجرای توافقات قبلی شویم.

ما در بسیاری موضوعات با عراق توافق کرده‌ایم، قبل از سفر آقای ظریف هم آقای اردکانیان به این کشور رفته بود و قرار داد دو ساله صدور برق منعقد شد و اکنون روزی 1000 مگاوات به عراق صادرات داریم، در مورد صادرات 6 ساله گاز هم عراق نگران عدم تمدید معافیت از سوی امریکا بود که این معافیت داده شده است، ضمن اینکه امریکا مجبور است دوباره مجوز دریافت گاز را به طرف عراقی بدهد.

سخنگوی اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی خاطرنشان کرد: قطعا عراق بابت تمدید معافیت‌های امریکا مطمئن بوده که اخیرا قرارداد برق را هم به صورت دوساله منعقد کرده است. وی درباره پول‌های بلوکه شده نیز گفت: قرار است از محل دارایی‌هایمان در عراق کالا خریداری کنیم ولی علیرغم اقدامات انجام شده و توافقاتی که صورت گرفته، همچنان بانک تی‌بی‌آی عراق همکاری لازم را نمی‌کند و عملا منابعی آزاد نشده است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »
Loading news...
Failed to load news.

حوادث مشکوک در تاسیسات ایران ادامه دارد؛ انفجار و آتش‌سوزی در نیروگاه برق اصفهان، خط لوله نفت در اهواز، و کارخانه‌ای در تبریزحوادث مشکوک در تاسیسات ایران ادامه دارد؛ انفجار و آتش‌سوزی در نیروگاه برق اصفهان، خط لوله نفت در اهواز، و کارخانه‌ای در تبریز

کرونا در ایران؛ هشدار عضو ستاد ملی کرونا در مورد نسل‌کشی کرونا در ایران

نماینده قم در مجلس روحانی را به 'کلید زدن قم‌هراسی' متهم کرد | DW | 19.07.2020نام بردن از قم به عنوان یکی از مناطق آغاز شیوع کرونا در ایران توسط روحانی با واکنش تند نماینده این شهر در مجلس روبرو شد. امیرآبادی می‌گوید مکان شروع کرونا مهم نیست و 'مهم اینه' دلار ۲۵ هزار تومان شده است.

نهضت قطعه‌سازی در هوانیروز نیاز ما را به قطعات سایر کشورها برطرف کرده استفرمانده کل سپاه، گفت: پایگاه‌های هوانیروز در اقصی نقاط کشور در حال گسترش هستند و امروز درآمایش سرزمینی و آرایش دفاعی هوانیروز به وضعیت بسیار مناسبی رسیده‌ایم، این تلاش ها ادامه دارد و ما هرگز متوقف نخواهیم شد.

افزایش شیوع کرونا در غرب بالکان؛ اتریش کنترل مرزها را تشدید می‌کندوین به مسافرانی که «تست‌های ارزان قیمت» و غیرهمخوان با استاندارهای اروپای مرکزی انجام داده‌اند، هشدار داده و تاکید کرده است که به همراه داشتن نتیجه این نوع تست‌ها برای آنها در مرز دردسر ایجاد خواهد کرد.

پژوهش جدید: دانشمندان مقاوم‌ترین سطوح ضد آب در طبیعت را کشف کرده‌اند🔺پژوهش جدید: دانشمندان مقاوم‌ترین سطوح ضد آب در طبیعت را کشف کرده‌اند ⚡️پژوهشگران دانشگاه پنسیلوانیا با بررسی سطح پوسته خارجی حشرات، یک نانوساختار را کشف کرده‌اند که می‌توان از آن در ساختن لایه‌ها و پوشش‌های قوی‌تر و مقاوم‌تر ضد آب استفاده کرد.