احتمال بی‌اثر شدن انواع واکسنهای کرونای تولید شده تا به امروز!- اخبار پزشکی - اخبار اجتماعی تسنیم - Tasnim

02/10/1399 02:39:00 ب.ظ

احتمال بی‌اثر شدن انواع واکسنهای کرونای تولید شده تا به امروز! دو شرکت فایزر و مدرنا آزمایشات خود برای بررسی کارایی واکسن‌های کرونای تولید خود بر روی کرونای جهش‌یافته انگلیسی را آغاز کردند واکسن_کرونا

دو شرکت فایزر و مدرنا، آزمایشات خود برای بررسی کارایی واکسنهای کرونای تولید خود بر روی کرونای جهش‌یافته انگلیسی را آغاز کردند؛ بیم آن می‌رود که با جهش‌های دیگر ویروس، دیگر هیچکدام از این واکسنها کارایی لازم را نداشته باشند! ؛ مقامات بهداشتی انگلیس از شیوع نوع تازه‌ای از ویروس کرونا در این کشور خبر دادند که باعث شده محدودیت‌های قرنطینه‌ای در این کشور شدیدتر شود؛ به دنبال همین موضوع مقامات انگلیسی ورود و خروج پروازهای خارجی به این کشور را ممنوع کردند و ایران هم هرگونه...

؛ مقامات بهداشتی انگلیس از شیوع نوع تازه‌ای از ویروس کرونا در این کشور خبر دادند که باعث شده محدودیت‌های قرنطینه‌ای در این کشور شدیدتر شود؛ به دنبال همین موضوع مقامات انگلیسی ورود و خروج پروازهای خارجی به این کشور را ممنوع کردند و ایران هم هرگونه سفر به این کشور را تا دو هفته لغو کرده است.

قدرت سرایت ویروس جدید به مراتب بیشتر است تا جایی که وزیر بهداشت بریتانیا آن را مهارناپذیر عنوان کرده است؛ فعلا اطلاعات زیادی از ساختار و عملکرد این گونه جدید از ویروس وجود ندارد اما آنچه مشخص است، این ویروس به سرعت در حال جایگزینی با گونه قبلی است و میزان تخریب سلولی آن هم بیشتر شده است.

انگلیس فعلا به اعمال قرنطینه سخت‌تر بسنده کرده تا شناخت نسبی از گونه جدید کرونا کسب کند؛ این گونه جدید به سرعت در دو سوم مبتلایان کرونای انگلیس وجود دارد؛ با بررسی روند ابتلای گونه جدید مشخص شده که سرعت انتشار آن 70 درصد بیشتر از گونه قبلی است! گزارشاتی مبنی بر ابتلای بیماران به این گونه جدید در کشورهای دانمارک، استرالیا و هلند هم وجود دارد. headtopics.

ادامه مطلب:
خبرگزاری تسنیم 🇮🇷 »
Loading news...
Failed to load news.