احتمال قرمز شدن تهران در روزهای آینده/ ذخایر دارویی به اندازه کافی در انبارها موجود است

11/11/1400 10:48 ق.ظ

درگفت‌وگو با ایلنا مطرح شد: احتمال قرمز شدن تهران در روزهای آینده/ ذخایر دارویی به اندازه کافی در انبارها موجود است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: تهران که چند روز گذشته در نقشه رنگ بندی کرونا به رنگ آبی بود، ظرف چندروز نارنجی شد و احتمال آن وجود دارد، تهران تا چند روز دیگر قرمز شود. او در ادامه با اشاره به بازگشایی مدارس گفت: در اروپا و آمریکا وضعیت پیک اومیکرون وخیم شده است و ما هم از دنیا جدا نیستیم و وضعیت ما نیز وخیم خواهد شد.

فکر می‌کنم اگر پیک کرونا با همین شرایط پیش برود، وزارت آموزش و پرورش و علوم در تصمیم خودشان تجدیدنظر خواهند کرد.

سامه یح گفت: درحال حاضر سی نفر از نمایندگان به امیکرون مبتلا شده اند، یعنی از کمتر 300 نفر، ده درصد کرونا گرفته اند. این در شرایطی است که هنوز تست گرفته نشده است و ممکن است با گرفتن تست از نمایندگان مشخص شود تعداد بیشتری از آنان مبتلا شده اند. اگر همین را به کل جامعه تعمیم دهیم، متاسفانه میزان ابتلا به شدت درحال گسترش از جمله در اطفال است. مشکل اومیکرون این است که در اطفال حتی زیر دو سال هم احتمال بستری بیشتری نسبت به سویه قبلی دارد. امیدواریم دولت شرایط را به گونه ای فراهم کند که میزان صدمه به کمترین مقدار برسد.

او درپاسخ به این سوال که با توجه به تاکید دولت و ستاد ملی مقابله با کرونا بر بازگشایی مدارس در آستانه اوج گرفتن موج جدید کرونا، آیا کمیسیون بهداشت به این مساله ورود خواهد کرد، گفت: متاسفانه در حال حاضر درگیر بودجه است و جلسات کمیسیون در ارتباط با بررسی بودجه برگزار می شود و درمورد بازگشایی مدارس فعلا بحثی مطرح نشده است. headtopics.com

ادامه مطلب:
ilnanews »

واکنش منفی در شبکه‌های اجتماعی به پیام مالی در مورد حضور زنان ایران در ورزشگاهپیام تبریک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در مورد راهیابی تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی ۲۰۲۲ و اجازه حضور زنان برای تماشا با واکنش گسترده‌ در شبکه‌های اجتماعی روبه‌رو شد. اینا هم گزینشی بودن تو راست میگی دوبار خفه_شید لامصب ها به خاطر کرونا محدود بوده اگر بفهمید که میدونم سخته براتون فشار بیشتر یعنی قحطی در ایران و فشار مضاعف بر مردم. کمی فکر می باید….

«ضرب و شتم» چند زندانی سیاسی در زندان تهران بزرگ به دست «پزشکان و ماموران زندان»شماری از زندانیان سیاسی در زندان تهران بزرگ که در پی مرگ بکتاش آبتین دست به اعتصاب غذا زده‌اند، روز جمعه مورد ضرب و شتم پزشکان بهداری و ماموران زندان قرار گرفته‌اند. این سگان هار ولایت و رژیم ، مطمین باشن ، بزودی و با به فاضلاب رفتن رژیم، توی دست ملت، چنان فلاکت و نکبتی تجربه کنن که تا قرنها، ازش فیلم و کتاب بیاد بیرون..این چندصباح رو هم عقده گشایی کنید..ولی بزودی به همتون قلاده میبیندیم..سگان هار استخوان لیس

رصد ویژه سرعت در معابر تهران/ تشکیل پرونده قضایی برای رانندگان دارای سرعت سرسام آورجانشین رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از رصد ویژه سرعت غیرمجاز در معابر پایتخت خبر داد و اعلام کرد که رانندگانی که برای سومین بار با سرعت ۵۰ کیلومتر بیشتر از حد مجاز رانندگی کنند به مراجع قضایی معرفی می‌شوند. چه عجب! امیدوارم قابل فهم باشد.

ورود تهران به پیک ششم کرونا / افزایش موارد ابتلای کودکان در پایتختمعاون درمان ستاد کرونای استان تهران ضمن تشریح روند بیماری کرونا در تهران و امکانات بیمارستانی برای مقابله با موج ششم این بیماری با سویه امیکرون، گفت: تقریبا میزان مراجعین سرپایی در حوزه درمان در روز به مرز ۶۰۰۰ نفر رسیده است. همه دنیا فهمیدن که امیکرون بیماری مثل سرماخوردگی است و مرگ ومیر ان بندرت است هنوز ایران این رو درک نکرده . کمی مطالعه و تحقیق بد نیست . هوچی گرهای خوبی هستید ميل خودته! عارضه لخته خون ، واكسن آسترازنيكا ٤-٦ نفر در (( يك ميليون نفر )) است! همين عارضه در صورت ابتلاء به كرونا، ٣/٥ نفر در (( ١٠٠ نفر )) است! دوباره بخون!(( يك ميليون )) (( ١٠٠ نفر))! آسترازنيكا اميكرون

دو نفر در استان تهران بر اثر هاری جان باختندمسئولان شهرستان‌های ملارد و رباط کریم در استان تهران اعلام کردند که دو نفر بر اثر گزش سگ و ابتلا به بیماری هاری جان باخته‌اند. - خبرگزاری آناتولی

توکلی: در استان تهران وارد پیک ششم کرونا شده‌ایمتوکلی: در استان تهران وارد پیک ششم کرونا شده‌ایم نادر توکلی، معاون درمان ستاد کرونای استان تهران گفت: استان تهران به پیک ششم کرونا وارد شده و نسبت به ماه‌های قبل ابتلا به کرونا در گروه سنی زیر 10 سال افزایش یافته است.

«همایون سامه یح نجف آبادی» عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در ارتباط با وضعیت همه‌گیری کرونا در کشور به خبرنگار ایلنا گفت: تعداد مبتلایان متاسفانه بسیار زیاد است و هر شخصی در خانواده‌اش، شاهد ابتلای فردی به بیماری است و درصورت ابتلا یک نفر در خانواده بقیه خانواده هم به احتمال زیاد مبتلا می‌شوند. امیدواریم از این پیک به سلامت عبور کنیم.

او در ادامه با اشاره به بازگشایی مدارس گفت: در اروپا و آمریکا وضعیت پیک اومیکرون وخیم شده است و ما هم از دنیا جدا نیستیم و وضعیت ما نیز وخیم خواهد شد. فکر می‌کنم اگر پیک کرونا با همین شرایط پیش برود، وزارت آموزش و پرورش و علوم در تصمیم خودشان تجدیدنظر خواهند کرد.

سامه یح گفت: درحال حاضر سی نفر از نمایندگان به امیکرون مبتلا شده اند، یعنی از کمتر 300 نفر، ده درصد کرونا گرفته اند. این در شرایطی است که هنوز تست گرفته نشده است و ممکن است با گرفتن تست از نمایندگان مشخص شود تعداد بیشتری از آنان مبتلا شده اند. اگر همین را به کل جامعه تعمیم دهیم، متاسفانه میزان ابتلا به شدت درحال گسترش از جمله در اطفال است. مشکل اومیکرون این است که در اطفال حتی زیر دو سال هم احتمال بستری بیشتری نسبت به سویه قبلی دارد. امیدواریم دولت شرایط را به گونه ای فراهم کند که میزان صدمه به کمترین مقدار برسد.

او درپاسخ به این سوال که با توجه به تاکید دولت و ستاد ملی مقابله با کرونا بر بازگشایی مدارس در آستانه اوج گرفتن موج جدید کرونا، آیا کمیسیون بهداشت به این مساله ورود خواهد کرد، گفت: متاسفانه در حال حاضر درگیر بودجه است و جلسات کمیسیون در ارتباط با بررسی بودجه برگزار می شود و درمورد بازگشایی مدارس فعلا بحثی مطرح نشده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در ارتباط با برقراری محدویت‌ها گفت: تهران که چند روز گذشته در نقشه رنگ بندی کرونا به رنگ آبی بود ظرف چندروز نارنجی شد. احتمال آن وجود دارد تهران تا چندروز دیگر قرمز شود. این نشانه وخامت اوضاع است. درمورد شهرهای دیگر نیز چنین مساله ای وجود دارد و باید دولت مانند گذشته محدودیت های سختی ایجاد کند تا از این بحران با کمترین آسیب عبور کنیم.

او درارتباط با روند واکسیناسیون در کشور گفت: ۸۰ درصد مردم ایران دو دز واکسن را دریافت کرده‌اند. درمورد دز سوم بسیاری اهمال کرده اند و مراجعه نکردند و یا تمایل آنها به تزریق واکسن خاصی است. اما به دلیل تزریق گسترده واکسن و قدرت بیماری زایی امیکرون که باوجود تکثیر بیشتر از دلتا کمتر است، در نهایت احتمال پر شدن بیمارستان ها وجود دارد اما امیدواریم تعداد فوتی ها به اندازه پیک پنجم نرسد.

سامه یح درارتباط با وضعیت ذخایر دارویی کشور در آستانه به اوج رسیدن پیک جدید کرونا گفت: فعلا ذخایر به اندازه کافی در انبارها وجود دارد و مشکلی فعلا دراین زمینه نیست. احتمال می‌رود میزان نیاز رمدسیور نسبت به پیک پنجم در این پیک بسیار کمتر باشد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به استقبال نکردن بخشی از جامعه از واکسیناسیون گفت: متاسفانه مردم در مورد واکسیناسیون دز سوم همکاری نمی کنند، وگرنه واکسن به اندازه کافی وجود دارد. در حال حاضر مشکل اصلی ما آن ۲۰ درصدی هستند که هیچگونه واکسنی تزریق نکرده اند. آنها هم در معرض بسیار بیشتری نسبت به واکسن زده ها در ابتلا به بیماری و بستری هستند و همین افراد دوباره ناقل می شوند و تعداد بسیار زیادی از مردم را به اومیکرون آلوده می کنند. امتناع از واکسیناسیون در درصدی از مردم برای کل جامعه ایجاد خطر خواهد کرد.