احتمال سقوط بهمن در ارتفاعات/ غیرحرفه‌ای‌ها از کوهنوردی خودداری کنند

26/11/1400 09:38:00 ق.ظ

بهمن در راه است، کوه نروید

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش برف در ارتفاعات و احتمال سقوط بهمن خبر داد. وی افزود: چهارشنبه(۲۷ بهمن‌ماه) در ارتفاعات گیلان، مازندران، تهران و البرز بارش برف و باران دور...

وی افزود: چهارشنبه(۲۷ بهمن‌ماه) در ارتفاعات گیلان، مازندران، تهران و البرز بارش برف و باران دور از انتظار نیست. رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد: روز پنجشنبه (۲۸ بهمن‌ماه) بارش‌ها در ارتفاعات استان تهران و البرز شدید است و در مازندران و شرق گیلان نیز بارش برف و باران پیش‌بینی می‌شود.

وی با اشاره به بارش برف و احتمال سقوط بهمن در ارتفاعات گفت: کوهنوردان حرفه‌ای به شرط احتیاط و همراه داشتن وسایل و تجهیزات زمستانی می‌توانند به ارتفاعات صعود کنند. رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا افزود: پنجشنبه و جمعه (۲۸ و ۲۹ بهمن‌ماه) ارتفاعات تهران بسیار خطرناک‌تر از سایر ارتفاعات است و شرایط فقط برای کوهنوردان حرفه‌ای مناسب است و افراد غیرحرفه‌ای باید از کوهنوردی اجتناب کنند.

ضیاییان در پایان تصریح کرد: کوهنوردان مشخصات خود را به پایگاه‌های امدادی ارائه دهند تا این پایگاه‌ها در جریان مشخصات و مسیر کوهنوردی آن‌ها باشند تا در صورت وقوع حادثه امدادرسانی کنند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

طالب به‌مثابه قربانی | نرگس کارخانه‌ای

اول که یکی از آنها را دیدم، تقریبا هنوز وارد افغانستان نشده بودم. باور نمی‌کردم تجربه یکی از عمیق‌ترین لایه‌های افغانستان به این سرعت، چند قدم آن طرف‌تر از مأموران مرز ایران، خودش را به من رسانده باشد. مردی نه‌چندان بلند، با چشمانی سرمه‌کشیده به رنگ طوسی، همان رنگ معروفی که منتظر بودم در افغانستان ببینم. طالبی بود که هیچ فارسی نمی‌دانست و با دستاری مشکی به دور سر، پاسپورت‌ها را بررسی می‌کرد و سمت‌و‌سوی جایی را نشان می‌داد که باید می‌رفتیم. از آنجا به بعد هم تنها نبودم، هرکجا می‌رفتم مردی از طالبان همراهم بود که اغلب تنها پشتون می‌دانستند و طوری رفتار می‌کردند که انگار من آنجا نیستم. یک بار هم که متوجه نگاه زیر‌چشمی یکی از آنها شدم، دستپاچه نگاهش را دزدید. روزهای بعد فهمیدم تنها او نیست که دیدن یک زن برایش سخت است. سفر از هرات شروع شد و در تمام روزها و شهرهای بعد، اثر و حضور طالبان دائمی بود، همه جا و هر لحظه. حالا باید هر یک از عکس‌هایی را که در اخبار و تلویزیون از افغانستان دیده‌ بودم، زندگی می‌کردم. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

تعویق_کنکور_دکتری_1401

«گزارش‌هایی مبنی بر احتمال حملۀ روسیه در روز چهارشنبه؛ منابع آمریکایی تایید نکردند»مقامات آمریکا می‌گویند با به اشتراک گذاشتن آنچه از برنامه‌های روسیه می‌دانند، سعی خواهند کرد از هرگونه «حمله غافلگیر کننده» جلوگیری کنند. جزئیات بیشتر🔽 حالا۳شنبه یاچهارشنبه؟؟

کرونا در آلمان؛ روند کاهشی ابتلا و احتمال کاهش محدودیت‌ها | DW | 14.02.2022شاخص و روند ابتلا به کرونا در آلمان برای دومین روز کاهش یافته و احتمال دارد پاندمی به نقطه عطف جدیدی رسیده باشد. شورای کارشناسان دولت آلمان معتقد است احتمال کاهش محدودیت‌های کرونایی در هفته‌های آینده وجود دارد.

احتمال برگزاری دیدار ایران و لبنان در خارج از تهراناحتمال برگزاری دیدار ایران و لبنان در خارج از تهران سرپرست تیم ملی فوتبال ایران می‌گوید احتمال برگزاری دیدار ایران و لبنان در نوروز ۱۴۰۱ در یکی از شهرهای مشهد، تبریز، اصفهان و اهواز وجود دارد

احتمال حمله ملخ‌های صحرایی به ایران در اوایل بهارمدیرکل مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات ایران می‌گوید یک دسته معمولی شامل حدود ۸۰ میلیون ملخ صحرایی است که توانایی این را دارد روزانه غذای ۳۵ هزار نفر انسان را بخورد یعنی بیشتر از ملخ های بهار 57 میتونن بخورن ؟ اصلا مگه دیگه چیزی مونده که بخورن ؟

نسخه‌های دیجیتالی شاهکارهای نقاشی جهان در نمایشگاهی در لندن به فروش می‌رسد🔺نسخه‌های دیجیتالی شاهکارهای نقاشی جهان در نمایشگاهی در لندن به فروش می‌رسد ▪️نمایشگاهی در لندن قرار است تصاویر دیجیتالی شاهکارهای موجود در کلکسیون چهار موزه ایتالیایی، از جمله آثار استادان نقاشی رافائل و داوینچی، را به فروش بگذارد. ⬇️ بیشتر بخوانید:

تظاهرات مسلمانان در سوئد در اعتراض به جداسازی کودکان از خانوادهخانواده‌های مسلمان در سوئد در اعتراض به گرفته شدن فرزندانشان توسط سازمان خدمات اجتماعی این کشور تظاهرات کردند. - خبرگزاری آناتولی