احتمال سومین قرنطینۀ سراسری در فرانسه؛ نگرانی از شیوع سریع کرونای بریتانیایی

06/11/1399 10:20 ق.ظ

مشاوران پزشکی دولت فرانسه می‌گویند میزان شیوع نوع جدید ویروس کرونا که از بریتانیا وارد این کشور شده به سرعت در حال افزایش است.

مشاوران پزشکی دولت فرانسه می‌گویند میزان شیوع نوع جدید ویروس کرونا که از بریتانیا وارد این کشور شده به سرعت در حال افزایش است. پروفسور ژان فرانسوا دلفریسی، مدیر یک شورای علمی که به رهبران فرانسه در زمینه بیماری کووید-۱۹ مشاوره می‌دهد، می‌گوید این کشور در یک «وضعیت اضطراری» قرار دارد.

او خواهان اقدام سریع و قاطع دولت برای اتخاذ سیاست‌های سخت‌گیرانه در مقابل شیوع ویروس کرونا است.

پروفسور دلفریسی، روز یکشنبه ۲۴ ژانویه در این خصوص گفت: «داده‌ها نشان می‌دهد که نوع جدید ویروس کرونا که نخستین بار در بریتانیا شناسایی شده، در حال حاضر بین ۷ تا ۹ درصد موارد ابتلا در برخی مناطق فرانسه را تشکیل می‌دهد و متوقف کردن آن دشوار است.»

آقای دلفریسی تاکید کرد وضعیت فرانسه در حال حاضر در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی بهتر است اما هشدار داد اگر محدودیت‌های سفت و سخت در دستور کار دولت قرار نگیرد، از اواسط ماه مارس وضعیت دشواری در انتظار کشور خواهد بود. headtopics.com

چرا تو چین خبری از قرنطینه سراسری نیست . اونجا که خودش سازنده این ویروس بوده . جمعیتش هم چند برابر فرانسه است

انتظار می‌رود دولت فرانسه روز چهارشنبه ۲۷ ژانویه در خصوص دور تازه اقدامات برای کنترل و مقابله با ویروس کرونا تصمیم‌گیری کند.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

سومین اعتراض سراسری در میانمار؛ ارتش حکومت نظامی برقرار کردده‌ها هزار میانماری بار دیگر روز دوشنبه در سراسر این کشور، در اعتراض به سرنگونی دولت و بازداشت مقامات ارشد سیاسی و نمایندگان پارلمان دست به اعتراض زدند و به خیابان‌ها آمدند. درودها نه اینکه کودتا در میانمار و زیر پا گذاشتن رای مردم توسط ارتش برام مهم نباشه ولی حمایت بانو سوچی از فاجعه و ظلمی که برای مسلمانان در آنجا ببار آمد ، باعث شده که به تحولات در میانمار تا زمان رسیدگی کامل به اوضاع پناهجویان مسلمان در آنجا برام اهمیت ندشته باشه جنبش مهر . تنها راه نجات است هم وطن برای آزادی از رژیم اول ضروری است هدف خفیه و اهریمنی این حکومت خبیث را بشناسیم برای شناخت باطن پیچیده این دشمن و راه نجات به کتاب جنبش مهر و جعبه سیاه ایران را در اینترنت یا در سایت شرکت کتاب جستجو کنیم ...

سومین روز متوالی تظاهرات در لهستان علیه قانون ممنوعیت سقط جنینهزاران تن از معترضان روز جمعه ۱۰ بهمن (۲۹ ژانویه) به خیابان‌های شهرهای مختلف لهستان آمدند و بر ضد قانون ممنوعیت سقط جنین به تظاهرات پرداختند.

رپ‌خوانی در میانه آشوب و آتش؛ سومین شب اعتراضات اسپانیاگروهی از معترضان در بارسلون با پلیس درگیر شده و سطل‌های زباله و اشیا دیگر را آتش زدند. اونم پادشاه فاسد

سومین روز فوران آتشفشان اتنا در جنوب ایتالیا طی هفته جاریمقامات ایتالیا اعلام کرده‌اند که گدازه‌های آتشفشانی اتنا روستاهای اطراف را تهدید نمی‌کند.

سومین واکسن کووید۱۹ روسیه بدون آزمایش نهایی مجوز گرفت | DW | 20.02.2021نخست‌وزیر روسیه از اعطای مجوز به واکسن داخلی جدیدی با نام کووی‌واک خبر داد. نخستین واکسن روسیه در اوت سال گذشته اجازه پخش گرفت، با این حال واکسیناسیون در این کشور به کندی پیش می‌رود. این مجوزهارو کی صادر میکنه،کیلویی یا سیخی یا بالاخره چی?بعد از تزریق اگه شاخ از توی کو.. طرف در بیاد کسی هست جواب بده آیا?

مشاور عالی پزشکی دولت فرانسه می‌گوید این کشور به سومین قرنطینۀ سراسری برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا احتیاج دارد.

پروفسور ژان فرانسوا دلفریسی، مدیر یک شورای علمی که به رهبران فرانسه در زمینه بیماری کووید-۱۹ مشاوره می‌دهد، می‌گوید این کشور در یک «وضعیت اضطراری» قرار دارد.

او خواهان اقدام سریع و قاطع دولت برای اتخاذ سیاست‌های سخت‌گیرانه در مقابل شیوع ویروس کرونا است.

پروفسور دلفریسی، روز یکشنبه ۲۴ ژانویه در این خصوص گفت: «داده‌ها نشان می‌دهد که نوع جدید ویروس کرونا که نخستین بار در بریتانیا شناسایی شده، در حال حاضر بین ۷ تا ۹ درصد موارد ابتلا در برخی مناطق فرانسه را تشکیل می‌دهد و متوقف کردن آن دشوار است.»

آقای دلفریسی تاکید کرد وضعیت فرانسه در حال حاضر در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی بهتر است اما هشدار داد اگر محدودیت‌های سفت و سخت در دستور کار دولت قرار نگیرد، از اواسط ماه مارس وضعیت دشواری در انتظار کشور خواهد بود.

انتظار می‌رود دولت فرانسه روز چهارشنبه ۲۷ ژانویه در خصوص دور تازه اقدامات برای کنترل و مقابله با ویروس کرونا تصمیم‌گیری کند.

این مشاور عالی پزشکی دولت فرانسه در عین حال تاکید کرد یک نکته درخشان در این میان کمپین واکسیناسیون است. او در ادامه افزود: «در سه ماه پیش‌رو یعنی از اوایل فوریه تا پایان ماه آوریل، ما یک مسابقه میان نوع جدید ویروس کرونا که از بریتانیا می‌آید و میزان واکسیناسیون هرچه بیشتر افراد خواهیم داشت.»

روند کُند واکسیناسیون عمومی در فرانسه و تاثیر منفی آن بر انتخابات ریاست جمهوری این کشور

وی در ادامه پیش‌بینی وزیر بهداشت فرانسه مبنی بر اینکه تا پایان ماه اوت ۷۰ میلیون نفر از شهروندان این کشور واکسینه می‌شوند را دور از انتظار دانست و افزود: «فکر می‌کنم در فرانسه تا اوایل ماه آوریل بین ۶ تا ۸ میلیون نفر واکسینه شوند و تا پایان تابستان هم می‌توانیم حدود ۴۰ درصد از جمعیت کشور را واکسینه کنیم و نه بیشتر.»

مقام‌های دولت فرانسه تاکنون تلاش کرده‌اند از تکرار یک دوره محدودیت همگانی خودداری کنند و با اتخاذ اقدامات دیگری چون وضع مقررات منع رفت و آمد شبانه از شیوع بیشتر ویروس کرونا جلوگیری کنند. در حال حاضر اگرچه رفت و آمد افراد در فرانسه بعد از ساعت ۶ بعد از ظهر ممنوع است اما تعداد مبتلایان به ویروس کرونا همچنان رو به افزایش است.

تاکنون حدود ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر در فرانسه به ویروس کرونا آلوده شده‌اند و از این تعداد بیش از ۷۳ هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.