احتمال فرود هواپیمای سپاه در آرژانتین برای «ارزیابی واکنش‌های امنیتی»

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 29 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 51%

کارشناسان می‌گویند هواپیمای باری ونزوئلایی مرتبط با «نیروی قدس» سپاه پاسداران ایران که اخیراً در بوئنوس آیرس توقیف شد، ممکن است برای «ارزیابی واکنش امنیتی

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش وبگاه «کالیفرنیا 18»، هواپیمای مذکور یک بوئینگ 747-3B3(M) است که تا ژانویه سال جاری متعلق به شرکت هوانوردی وابسته به سپاه «ماهان ایر» بود. مالکیت این هواپیما سپس به «امتراسور کارگو» که زیرمجموعه کمپانی هوانوردی دولتی ونزوئلاست منتقل شد.این هواپیما روز 7 ژوئن در فرودگاه «اِزِیزا» در پایتخت آرژانتین فرود آمد. گفته شده مبدأ این پرواز مکزیک، و محموله ادعاییِ آن «قطعات یدکی» خودروهای فولکس واگن بوده است.

ظاهرا پنج ایرانی سرنشین این هواپیما بودند، که پاراگوئه تمام آنها را عضو نیروی قدس سپاه پاسداران می‌داند. رئیس سازمان اطلاعات پاراگوئه روز جمعه به خبرگزاری فرانسه گفت که غلامرضا قاسمی، خلبان این هواپیما، عضو نیروی قدس است. علاوه بر آنها دوازده ونزوئلایی هم سوار هواپیما بودند که عضو سازمان امنیتی این کشور تحت عنوان «سبین» هستند.

کارشناسان به «کالیفرنیا 18» گفته‌اند که سپاه و دستگاه امنیتی رژیم مادورو ممکن است این هواپیما را برای ارزیابی واکنش امنیتی آرژانتین به عنوان آزمایشی برای فعالیت‌های تروریستی آینده در این کشور به آنجا فرستاده باشند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پاراگوئه: سرنشین هواپیمای زمین‌گیر شده در آرژانتین عضو نیروی قدس سپاه پاسداران استمقامات اطلاعاتی پاراگوئه روز جمعه ۱۷ ژوئن (۲۷ خرداد) اعلام کردند یکی از اعضای کادر پرواز هواپیمای زمین‌گیر شده در آرژانتین در نزدیکی بوینس آیرس، با نیروی قدس سپاه پاسداران ایران ارتباط دارد. جزئیات بیشتر🔽 ما در ایران؛ ضرب المثل... 'پُر معنایی' داریم که گوید: گذر پوست، به دباغ_خانه خواهد'افتاد'.................... . .... توی این دلیل و استدلال تان ....خودتان درازگوش هستید نه مخاطبان....! مگه جرمه عضو سپاه بودن؟ خود نویسنده خبر هم اگه جزو سرویس اطلاعاتی نباشه حد اقل مامور یک ارگانی هست دیگه. واسه ایران خار داره؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

رئیس‌جمهور آرژانتین: هواپیمای ونزوئلایی هیچ ارتباطی با سپاه قدس نداشترئیس‌جمهور آرژانتین: *هواپیمای ونزوئلایی هیچ ارتباطی با سپاه قدس نداشت *هیچ مسئله غیرعادی در رابطه با این هواپیما وجود نداشته *تنها مشکل این هواپیما سوخت‌گیری به دلیل تحریم‌های آمریکا علیه ونزوئلا بوده است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

پاراگوئه: خلبان هواپیمای ونزوئلایی عضو نیروی قدس سپاه است | DW | 18.06.2022مقام‌های امنیتی پاراگوئه تایید کردند که غلامرضا قاسمی، خلبان ایرانی هواپیمای ونزوئلایی توقیف شده در آرژانتین، با نیروی قدس سپاه پاسداران مرتبط بوده است. رسانه‌های اسرائیلی نیز تصویری از خلبان قاسمی منتشر کرده‌اند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

تاکید مقام پاراگوئه‌ای بر ارتباط یک سرنشین هواپیما در آرژانتین با سپاه قدسبرخلاف گفته مقام آرژانتینی درباره خدمه هواپیمای زمین‌گیر شده در بوئنوس آیرس، رئیس سازمان اطلاعات پاراگوئه می‌گوید که یکی از خدمه با نیروی قدس سپاه مرتبط است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

مرگ وهاب فرامرزیان، یک افسر دیگر از نیروی هوافضای سپاهروزنامه «تایمز اسرائیل» روز جمعه ۲۷ خرداد ۱۴۰۱، مدعی شده است که بر اساس یک آگهی ترحیم که در شبکه‌های اجتماعی ایران مشاهده شده،وهاب_فرامرزیان، یک افسر نیروی هوافضای سپاه پاسداران کشته شده است. سپاه_پاسداران هوافضای_سپاه ❤️👏❤️
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

رئیس‌جمهور آرژانتین: هواپیمای ونزوئلایی هیچ ارتباطی با سپاه قدس نداشترئیس‌جمهور آرژانتین: *هواپیمای ونزوئلایی هیچ ارتباطی با سپاه قدس نداشت *هیچ مسئله غیرعادی در رابطه با این هواپیما وجود نداشته *تنها مشکل این هواپیما سوخت‌گیری به دلیل تحریم‌های آمریکا علیه ونزوئلا بوده است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »