اجرای ۲۷ماه حبس برای درخواست‌کنندگان استعفای خامنه‌ای

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 49 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 63%

شهلا_جهانبین و شهلا_انتصاری، از امضا‌کنندگان نامه درخواست استعفای آیت‌الله خامنه‌ای موسوم به بیانیه_۱۴نفر ، جهت تحمل دوران محکومیت ۲۷ماهه خود به دادسرای اوین احضار شدند. این دو در اواخر مرداد سال ۱۳۹۸ به اتهام امضای این بیانیه بازداشت شدند. اخبار_ایران

ایران اخبار, ایران سرفصلها

استان‌وایر- «شهلا جهانبین» و «شهلا انتصاری»، دو نفر از امضا‌کنندگان نامه درخواست استعفای آیت‌الله خامنه‌ای، جهت تحمل دوران محکومیت ۲۷ ماهه خود به دادسرای اوین احضار شدند.گزارش کرده که این دو فعال مدنی طی یک تماس تلفنی جهت تحمل دوران محکومیت خود به واحد اجرای احکام دادسرای اوین احضار شده‌اند.

شهلا جهان بین و شهلا انتصاری در اواخر مرداد ماه سال ۱۳۹۸ به اتهام امضای نامه‌ درخواست استعفای علی خامنه‌ای بازداشت شدند. این دو فعال مدنی در آبان ۱۳۹۸ هرکدام با تودیع قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی، به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی، از زندان اوین آزاد شده بودند. این دو کنشگر مدنی همراه با گیتی پورفاضل و زهرا جمالی که هم‌اکنون در زندان اوین به سر می‌برند توسط دادگاه انقلاب تهران محاکمه و هر یک از بابت اتهامات اجتماع و تبانی و تبلیغ علیه نظام به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شدند.نامه درخواست استعفای خامنه‌ای که به بیانیه ۱۴ امضا موسوم شد در آستانه ۲۲ خرداد ماه سال ۱۳۹۸ و همزمان با سالگرد انتخابات مناقشه برانگیز سال ۱۳۸۸، توسط ۱۴ تن از فعالان مدنی و کنشگران سیاسی داخل ایران منتشر شد.

امضاکنندگان این بیانیه با طرح مشکلات اقتصادی، مدنی و سیاسی داخل ایران خواستار کناره‌گیری علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی از قدرت و گذار از نظام جمهوری اسلامی شدند.📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید:

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اجرای مقررات منع رفت و آمد در چند شهر بزرگ فرانسه
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

طعنه آیت‌الله خامنه‌ای به دولت برای وضعیتی که خود مقصر آن است
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

شیوع کرونا در فرانسه؛ ماکرون: مقررات منع رفت و آمد در ۸ کلانشهر اجرا می‌شوددولت فرانسه چهارشنبه شب اعلام کرد که این کشور بار دیگر از نظر بهداشتی در وضعیت اضطراری قرار گرفته است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اجرای مقررات منع رفت و آمد در چند شهر بزرگ فرانسه
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

پیام‌های تسلیت در دنیای موازی آیت‌الله خامنه‌ای - BBC News فارسیوقتی آقای خامنه ای برای چهره هایی چون محمدرضا شجریان پیام تسلیت نمی‌دهد و در عوض، به مناسبت درگذشت عضو شورای مرکزی موتلفه، برادر امام جمعه مشهد، خواهر دبیرکل حزب الله لبنان، متولی حسینیه رهبر در مشهد یا مادر عروس خود پیام های رسانه ای منتشر می‌کند، درواقع از اولویت‌های دنیایی خبر می‌دهد که در ذهن او شکل گرفته است. او رهبر همون دایره‌ای هست که برایشان پیام تسلیت میفرستد. بجز در موارد خاص مثل زمان شرکت در انتخابات، مردمان عادی دژمن حساب میشوند. وقتی در دنیای_موازی رسانه_رسمی_پادشاهی_انگلیس، چهره ها میشن 'شجریان' (مدرس موسیقی) که دچار 'حشر' هم بوده و با پسرش با هم دو تا خواهر رو گرفتن! یا چهره ها میشن 'مریم رجوی'! یا 'بن سلمان' 😂 بررسی جالبی بود ..
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

فقدان تقاضای ارز در بازار متشکلبانک مرکزی امروز و در سومین روز اجرای سیاست جدید ارزی، حدود ۷۳ میلیون دلار ارز به صورت اسکناس در «بازار متشکل معاملات ارزی» در نرخ‌های حاشیه بازار عرضه کرد که تنها حدود ۶۰۰ هزار دلار آن توسط صرافی‌ها خریداری شده مملکت دیوونه خونست ، آخه کجای دنیا ارز رو میریزن کف بازار ؟ احمق ها ، گند زدید به اقتصاد بعد مشتري نداره چرا ارزون نميشه!؟؟
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »