اجرای ترانه حماسی در وصف رشادت‌ تُرک‌ها در آنکارا

11/07/1399 11:07:00 ب.ظ

جوانان و شهردار منطقه گولباشی آنکارا پایتخت ترکیه حمایت خود از جمهوری آذربایجان در بازپس گیری اراضی اشغالی‌اش را اعلام کردند و ترانه حماسی نیز اجرا شد. - خبرگزاری آناتولی

جوانان و شهردار منطقه گولباشی آنکارا پایتخت ترکیه حمایت خود از جمهوری آذربایجان در بازپس گیری اراضی اشغالی‌اش را اعلام کردند و ترانه حماسی نیز اجرا شد. - خبرگزاری آناتولی 02.10.

2020 آنکارا/ خبرگزاری آناتولی جوانان و رمضان شیمشک، شهردار منطقه گولباشی آنکارا، پایتخت ترکیه در دیدار با آذرین، هنرمند آذربایجانی، حمایت خود از جمهوری آذربایجان در بازپس‌گیری اراضی اشغالی‌اش را اعلام کردند.

جوانان اهل گولباشی با ترانه «می‌تپیدی دریای سیاه» یکی از آثار مشهور این هنرمند زن، از آذرین استقبال کردند. رمضان شیمشک، شهردار گولباشی در دیدار با آذرین در ساختمان شهرداری این منطقه، با اعلام اینکه حاضر است در صورت نیاز همراه ارتش آذربایجان علیه نیروهای اشغالگر قره‌باغ مبارزه کند، گفت: اگر چه دولت و ارتش کشورمان قوی است اما من هم به عنوان یک ترک و شهروند ترکیه آماده جانفشانی برای آذربایجان هستم.

آذرین، هنرمند آذربایجانی نیز در بازدید از شهرداری گولباشی با بیان اینکه پیام‌های حمایت‌آمیز زیادی از شهروندان ترکیه دریافت کرده است، گفت: خیلی‌ها در شبکه‌های اجتماعی از من می‌پرسند که خانم آذرین چگونه می‌توانیم به ارتش آذربایجان ملحق شویم؟ headtopics.com

به دستور شهردار گولباشی، بر روی ساختمان شهرداری این منطقه پرچم‌های بزرگ ترکیه و آذربایجان نصب شده است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

DW Persian دویچه‌‌وله فارسی

در پادکست 'آواهای کم شنیده از دیروز تا امروز' قطعه 'بوسه عید' با صدای پروین، شعری از محمدعلی بهمنی و آهنگسازی منوچهر لشگری را می‌شنوید که در دستگاه سه‌گاه در سال ۱۳۴۹ منتشر شده است. @dw_farsi ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

شعار علیه نارندرا مودی پس از مرگ زنی در پی تجاوز گروهی در هندپیکر نیمه‌جان و برهنه او غرق در خون، با زبانی شکافته و ستون فقرات شکسته در مزرعه‌ای پیدا شد. او دو هفته پس از این حادثه بر اثر شدت جراحات جان باخت.

آمیب مغزخوار در آب لوله کشی شهری در تگزاس جان یک کودک را گرفتحرکت این موجود تک‌یاخته‌ای در بدن موجب بروز التهاب حاد پرده‌های مغز و نخاع شده و در ۹۵ درصد موارد، ظرف چند روز منجر به مرگ می‌گردد. این خبرا و نزنید فردا آخوندا یاد میگیرن آبها رو آلوده میکنن ما که تو خونمون دستگاه تسفیه آب داریم که ویروس‌ها رو نابود میکنه معلوم نیست تا به حال چند نفر تو مناطق محروم کشور خودمون از این آمیب فوت کرده باشن؟

پرونده مناقشه در قره باغ کوهستانی در شورای امنیت سازمان مللپرونده مناقشه در قره باغ کوهستانی در شورای امنیت سازمان_ملل این نشست غیرعلنی به درخواست پنج کشور اروپایی - بریتانیا، بلژیک، استونی، فرانسه، و آلمان - در حالی که نبرد بین نیروهای ارمنستان و آذربایجان در این منطقه شدت گرفته است، برگزار می‌شود. این موضوع زمانی قوت می گیرد که مشاهده می کنیم پان ترکها در مصائب اقتصادی یا سیاسی کشور و اعتراضات مردمی سکوت اختیار می کنند. ( البته این حقیقت که آنها خود را ایرانی نمی دانند و از صحرای مغولستان می دانند هم باید در نظر گرفت) واکنش نمایندگان ولی فقیه در مسئله قره باغ به سادگی اثبات کرد طی این 40 سال، پان ترک ها تحت حمایت رژیم بوده اند، آنها با سیاست تفرقه افکنی قومی، اقدام به کنترل ایرانی ها نموده اند.

ممنوعیت هرگونه پیاده‌روی و برپایی ایستگاه صلواتی در دهه پایانی صفر در مشهد

نرخ بیکاری در آمریکا در ماه سپتامبر به 7.9 درصد کاهش یافت

کرونا در افغانستان؛ شناسایی 5 مورد مثبت در شبانه‌روز گذشتهسلام پیرو هدایتگرترین پرچم به سوی امام مهدی ع باشیم. امام باقرع فرمودند: در میان پرچم ها، پرچمی هدایتگر تر از یمانی نیست... احمد_الحسن_فرستاده_امام_مهدی آمده ما را به‌سوی صاحبمان فرامی‌خواند وظیفه ماست دعوتش را لبیک بگوییم. تحقیق 👇 ایران