اجرای گام سوم برجامی ایران امشب اعلام می‌شود

14/06/1398 09:36 ب.ظ

وزیر امور خارجه ایران اعلام کرد اجرای گام سوم کاهش تعهدات برجامی این کشور امشب به مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام خواهد شد. 05.09.

05.09.2019 استانبول/ خبرگزاری آناتولی محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران از اعلام رسمی اجرای گام سوم کاهش تعهدات برجامی این کشور به فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا طی چند ساعت آینده خبر داد.

به گزارش خبرگزاری «ایسنا»، وی در بدو ورود به جاکارتا در پاسخ به سوال خبرنگار این رسانه گفت: طی چند ساعت آینده آغاز گام سوم ایران را رسما به اطلاع خانم موگرینی خواهم رساند. وی در پاسخ به سوال دیگری درباره واکنش اروپا و به ویژه فرانسه در رابطه با اجرای گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایران و این که چه پیامی به این کشورها و اعضای 4+1 دارید، گفت:

«آنها باید به این نتیجه برسند که اگر بخواهند از آمریکا برای اجرای تعهدات شان اجازه بگیرند آمریکا هیچ وقت به آنها این اجازه را نخواهد داد. شما از رژیم و دولت کنونی آمریکا که سیاست خود را فشار حداکثری قرار داده، انتظار دارید این فشار را کم کند حتما این کار را نخواهد کرد. headtopics.com

اروپایی‌ها تعهداتی را در قالب برجام داشته اند. بند سه ضمیمه دو برجام نشان می‌دهد این تعهدات حتی صدور قوانین هم نیست بلکه اجرای قوانین و نتیجه اجرای آن قوانین است و اروپایی ها در اجرای تعهداتشان که ارتباطی هم با آمریکا ندارد تخلف کردند».

ادامه مطلب:
aa_persian »

روحانی فرمان اجرای گام سوم کاهش تعهدات برجامی را صادر کردحسن_روحانی، رییس جمهوری اسلامی، خبر داد که گام سوم کاهش تعهدات برجامی از روز جمعه ۱۵ شهریور اجرا خواهد شد و گفت: «سازمان انرژی اتمی موظف است همه تعهداتی را که در زمینه تحقیق و توسعه در برجام مدنظر بوده است، کنار بگذارد.» بیشتر بخوانید:

واکنش فرانسه به گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایرانوزارت خارجه فرانسه در واکنش به تصمیم ایران برای اجرای گام سوم کاهش تعهدات برجامی، بیانیه‌ای صادر کرد.

ایران: گام سوم برجامی ما روز جمعه اجرا خواهد شدرئیس جمهور ایران اعلام کرد گام سوم این کشور جهت کاهش تعهدات برجامی از روز جمعه آینده اجرایی خواهد شد. - خبرگزاری آناتولی

گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایران؛ واکنش فرانسه و اسرائیل | DW | 05.09.2019حسن روحانی خبر از آغاز گام سوم کاهش تعهدات و الزام‌های پیش‌بینی شده در برجام داد. فرانسه این اقدام را به زیان تلاش‌های آن کشور در راستای تنش‌زدایی دانسته و اسرائیل نسبت به کاهش فشار بر ایران هشدار داده است.

روحانی: گام سوم کاهش تعهدات برجامی را اعلام خواهیم کرد- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimروحانی: *گام_سوم را اعلام خواهیم کرد *فرصت ۲ ماهه دیگری برای بازگشت به تعهدات، مذاکره و توافق پیش روی اروپاست

کواکبیان: ایران گام سوم کاهش تعهدات برجامی را محکم‌تر برمی‌دارد- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimعضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: تصمیمات لازم برای برداشت گام‌های بعدی در جهت کاهش تعهدات برجامی اتخاذ شده است.