اجرای حکم شلاق یک شهروند در نقده

25/11/2020 12:13:00 ب.ظ

شلاق, نقده

حکم ۳۵ ضربه شلاق «مهدی خیری»، شهروند ساکن شهرستان نقده واقع در استان آذربایجان_غربی به اتهام توهین به مقام قضایی ابتدای هفته جاری در واحد اجرای احکام دادگاه عمومی بخش محمدیار این شهرستان اجرا شد. اخبار_ایران قوه_قضاییه

بهگزارشهرانا، مهدی خیری مردادماه ۱۳۹۹ به صورت غیابی توسط دادگاه عمومی بخش محمدیار به اتهام «توهین به مقام قضایی» به ۳۵ ضربه شلاق محکوم شده بود. یکی از بستگان این شهروند در خصوص وضعیت پرونده او گفته است: «مهدی خیری سال ۹۷  از کسی شکایت کرد اما این پرونده با کارشکنی بستگان متشاکی در دادگاه محمدیار به مدت ۲ سال به طول انجامید. نهایتا در جلسه آخر دادگاه به دلیل مشاجره پیش آمده، او را بازداشت و نهایتا با شکایت قاضی کریم حاجی حتملو برای او پرونده سازی شد».

بنا بر آنچه در این گزارش آمده است رای برای اتهام توهین به مقام قضایی بصورت غیابی صادر شده و نامبرده از اتهام «اختلال در نظم دادگاه» تبرئه شده است.ایران از معدود کشورهایی است علیرغم پذیرفتن کنوانسیون‌های بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی همچنان از مجازات‌های نافی کرامت انسانی نظیر شلاق استفاده می‌کند.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

میراث حماسه|دستاوردهای دفاع مقدس؛ از سخنان یک زندانی درباره حاج قاسم تا تاثیر پیکر شهدا +فیلم- اخبار فرهنگ حماسه و مقاومت - اخبار فرهنگی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

اجرای حکم تایید‌نشده ۷۴ ضربه شلاق برای یک فعال کارگریتجربه مشابه دارم.قاضی اجرای احکام فقط رفع تکلیف کرد و مامور اجرا بسیار آرام ضربات رو نواخت‌.اما روانم خرد شد!

اجرای حکم تاییدنشده شلاق برای یک کارگر اخراجی | DW | 27.11.2020حکم تایید نشده ۷۴ ضربه شلاق برای داود رفیعی کارگر اخراجی کارخانه پارس خودرو در دادسرای مقدس اجرا شد. این کارگر از سال ۹۱ اخراج شده و مدام در حال پیگیری وضعیت خود و اعتراض به اخراج خویش است.

اجرای حکم شلاق یک جوان قزوینی در ملاء‌ عام

بازداشت یک مجروح بهایی جنگ ایران و عراق برای اجرای حکم زندان

نگرانی وکیل یک زندانی سیاسی بلوچ از اجرای ناگهانی حکم اعدام

استان‌وایر- حکم ۳۵ ضربه شلاق «مهدی خیری»، شهروند ساکن شهرستان نقده واقع در استان آذربایجان غربی ابتدای هفته جاری در واحد اجرای احکام دادگاه عمومی بخش محمدیار این شهرستان اجرا شد.استان‌وایرـ حکم تایید‌نشده ۷۴ ضربه شلاق «داوود رفیعی»، کارگر اخراج شده کارخانه «پارس‌خودرو» و فعال کارگری، حین مراجعه او به دادسرای مقدس، اجرا شد.داود رفیعی، کارگر اخراجی شرکت پارس خودرو زمانی که برای پیگیری پرونده‌اش به دادسرا رفته بود، شلاق خورد.استان‌وایر- حکم شلاق یک متهم قزوینی در ملا‌عام و در حضور تماشاچیان اجرا شد.

به گزارش هرانا، مهدی خیری مردادماه ۱۳۹۹ به صورت غیابی توسط دادگاه عمومی بخش محمدیار به اتهام «توهین به مقام قضایی» به ۳۵ ضربه شلاق محکوم شده بود.  یکی از بستگان این شهروند در خصوص وضعیت پرونده او گفته است: «مهدی خیری سال ۹۷  از کسی شکایت کرد اما این پرونده با کارشکنی بستگان متشاکی در دادگاه محمدیار به مدت ۲ سال به طول انجامید. بنا بر گفته این کاربر، آقای رفیعی در پی تحت فشار قرار گرفتن وثیقه‌گذار خود از سوی قوه قضاییه، به «دادسرای مقدس»، واقع در زندان اوین در تهران، مراجعه کرده بود که ماموران حکم تایید‌نشده ۷۴ ضربه شلاق او را اجرا کردند. نهایتا در جلسه آخر دادگاه به دلیل مشاجره پیش آمده، او را بازداشت و نهایتا با شکایت قاضی کریم حاجی حتملو برای او پرونده سازی شد».  او یک ماه بعد با وثیقه ۵۰ میلیون تومانی آزاد شد. بنا بر آنچه در این گزارش آمده است رای برای اتهام توهین به مقام قضایی بصورت غیابی صادر شده و نامبرده از اتهام «اختلال در نظم دادگاه» تبرئه شده است. این فعال کارگری در سال ۱۳۹۱، به‌دلیل فعالیت‌های کارگری خود از کارخانه «پارس‌خودرو» اخراج شد و از آن پس برای بازگشت به کار خود تلاش بسیاری کرده است. ایران از معدود کشورهایی است علیرغم پذیرفتن کنوانسیون‌های بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی همچنان از مجازات‌های نافی کرامت انسانی نظیر شلاق استفاده می‌کند.   📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید:.

کنوانسیون بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات‌های تحقیرآمیز و نافی کرامت انسانی را ممنوع کرده است. بهانه صدور حکم ۷۴ ضربه شلاق آقای رفیعی نیز، بالا بردن پلاکارد «مرگ بر وزیر کار» در یکی از تحصن‌های اعتراضی این فعال کارگری است. او بارها مقابل وزارت کار تحصن کرد و در یکی از این تحصن‌ها پلاکاردی با شعار"مرگ بر وزیر کار" را در دست گرفت.   📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: .