شلاق, نقده, آذربایجان_غربی, قوه_قضاییه

شلاق, نقده

اجرای حکم شلاق یک شهروند در نقده

25/11/2020 12:13:00 ب.ظ

حکم ۳۵ ضربه شلاق «مهدی خیری»، شهروند ساکن شهرستان نقده واقع در استان آذربایجان_غربی به اتهام توهین به مقام قضایی ابتدای هفته جاری در واحد اجرای احکام دادگاه عمومی بخش محمدیار این شهرستان اجرا شد. اخبار_ایران قوه_قضاییه

بهگزارشهرانا، مهدی خیری مردادماه ۱۳۹۹ به صورت غیابی توسط دادگاه عمومی بخش محمدیار به اتهام «توهین به مقام قضایی» به ۳۵ ضربه شلاق محکوم شده بود. یکی از بستگان این شهروند در خصوص وضعیت پرونده او گفته است: «مهدی خیری سال ۹۷  از کسی شکایت کرد اما این پرونده با کارشکنی بستگان متشاکی در دادگاه محمدیار به مدت ۲ سال به طول انجامید. نهایتا در جلسه آخر دادگاه به دلیل مشاجره پیش آمده، او را بازداشت و نهایتا با شکایت قاضی کریم حاجی حتملو برای او پرونده سازی شد».

آمریکا، بریتانیا و اسرائيل، ایران را مسئول حمله مرگبار به نفتکش مرسر استریت معرفی کردند دبیر کل سازمان بهداشت جهانی: همه‌گیری کرونا زمانی پایان می‌یابد که جهان تصمیم بگیرد به آن پایان دهد آمریکا به دنبال حمله به نفتکش اسرائیلی: به ایران پاسخ جمعی می‌دهیم

بنا بر آنچه در این گزارش آمده است رای برای اتهام توهین به مقام قضایی بصورت غیابی صادر شده و نامبرده از اتهام «اختلال در نظم دادگاه» تبرئه شده است.ایران از معدود کشورهایی است علیرغم پذیرفتن کنوانسیون‌های بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی همچنان از مجازات‌های نافی کرامت انسانی نظیر شلاق استفاده می‌کند.

کنوانسیون بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات‌های تحقیرآمیز و نافی کرامت انسانی را ممنوع کرده است.  ادامه مطلب: ایران وایر »

چشم‌انداز: دوره مرگبار حسن روحانی، با ایران چه کرد؟

مردم ایران، حسن روحانی و دولت او را چگونه به یاد خواهند آورد؟ چهار ساله دوم ریاست‌جمهوری او، ایران و مردم ایران را به کدام سمت برد؟مهمانان برنامه: مهدی مهدوی...

اجرای حکم تایید‌نشده ۷۴ ضربه شلاق برای یک فعال کارگریتجربه مشابه دارم.قاضی اجرای احکام فقط رفع تکلیف کرد و مامور اجرا بسیار آرام ضربات رو نواخت‌.اما روانم خرد شد!

اجرای حکم تاییدنشده شلاق برای یک کارگر اخراجی | DW | 27.11.2020حکم تایید نشده ۷۴ ضربه شلاق برای داود رفیعی کارگر اخراجی کارخانه پارس خودرو در دادسرای مقدس اجرا شد. این کارگر از سال ۹۱ اخراج شده و مدام در حال پیگیری وضعیت خود و اعتراض به اخراج خویش است.

اجرای حکم شلاق یک جوان قزوینی در ملاء‌ عام

بازداشت یک مجروح بهایی جنگ ایران و عراق برای اجرای حکم زندان

نگرانی وکیل یک زندانی سیاسی بلوچ از اجرای ناگهانی حکم اعدام