اجرای دوباره یک سناریوی تکراری؛ پخش تلویزیونی «اعترافات اجباری» نوید افکاری همزمان با ادامه موج گسترده محکومیت جهانی صدور حکم اعدام علیه این جوان ایرانی

06/09/2020 06:36:00 ب.ظ

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

نوید_افکاری, اعدام

اجرای دوباره یک سناریوی تکراری؛ پخش تلویزیونی « اعترافات اجباری » نوید_افکاری همزمان با ادامه موج گسترده محکومیت جهانی صدور حکم اعدام علیه این جوان ایرانی

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

در حالی که اعتراضات جهانی به صدور حکم اعدام علیه نوید افکاری، قهرمان کشتی، همچنان ادامه دارد، تلویزیون دولتی ایران روز شنبه با پیاده کردن یک سناریوی تکراری، که تاکنون بارها توسط جامعه جهانی محکوم شده است، ویدئویی از آن چه ظاهرا اعتراف به جرم این جوان ایرانی است را پخش کرد؛ اعترافاتی که آقای افکاری آنها را «اجباری» و «اخذ شده پس از شکنجه‌های شدید» خوانده است.

۲۷می‌شنویم که ایران به دنبال اعدام یک ستاره بزرگ و مردمی کشتی به نام نوید افکاری ۲۷ ساله است؛ کسی که تنها اقدام او شرکت در تظاهرات خیابانی ضدحکومتی بود. آنها به بدتر شدن وضعیت اقتصادی و تورم اعتراض داشتند.»سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در توئیتی به صدور احکام اعدام و زندان برای نوید افکاری و برادرانش که در «تظاهرات مسالمت‌آمیز مرداد ۱۳۹۷» شرکت داشتند، واکنش نشان داد و خواستار آزادی آنها شد.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

اعتراض‌های گسترده و سرکوب شدید در ایران؛ شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان دعوت به اعتصاب کرد

صدا و سیمای جمهوری اسلامی می‌گوید در اعتراضات یک هفته گذشته تاکنون و بر اساس آمار غیررسمی دست‌کم ۴۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند. ادامه مطلب >>

روحانی: امسال با همه سال‌های تحصیلی یک قرن اخیر متفاوت استروحانی: *اولین وظیفه معلمان عزیز ما مقابله با ویروس کروناست *ثابت می‌کنیم دوگانگی آموزش - سلامت‌ و خانه - مدرسه غلط است * امسال با همه سال‌های تحصیلی یک قرن اخیر متفاوت است *در هر کلاسی سوالات دانش‌آموزان درباره سلامت‌شان برابر کرونا پاسخ داده شود

وزیر خارجه آمریکا: دیوان کیفری بین‌المللی یک دادگاه بی‌مایه با وکلایی فاسد و سیاسی استوزیر خارجه آمریکا: دیوان کیفری بین‌المللی یک دادگاه بی‌مایه با وکلایی فاسد و سیاسی است حساب وزارت خارجه ایالات متحده در توئیتر روز یکشنبه ۱۶ شهریور بخشی از سخنان اخیر مایک پمپئو در انتقاد از عملکرد دیوان بین‌المللی کیفری و وکلای آن را بازنشر کرد.

اعتراض حزب حاکم ترکیه به اقدام نژادپرستانه یک سایت یونانی علیه خبرنگاران آناتولیسخنگوی حزب عدالت و توسعه ترکیه ضمن اعتراض به اقدام نژادپرستانه یک سایت یونانی علیه خبرنگاران آناتولی٬ این اقدام را بربریت مطلق دانست. - خبرگزاری آناتولی

مسی به گمانه‌زنی‌ها در باره جدایی از بارسا پایان داد: یک سال دیگر می‌مانملیونل مسی در گفتگو با «گل» دلیل تصمیم خود را برای جدایی از بارسا نوعی جاه‌طلبی و در عین حال ضعف مدیریت عنوان کرده و توضیح داده که شکست بی سابقه مقابل بایرن مونیخ نقشی در این تصمیم نداشته، چرا که وی از مدت‌ها قبل چنین چالشی را در سر پرورانده بود.

انفجار مین در مریوان یک عضو بسیج را کشت

کرونا در آفریقا؛ شمار مبتلایان به مرز یک میلیون 290 هزار نفر رسیدتعداد مبتلایان به ویروس جدید کرونا در کشورهای آفریقایی به 1 میلیون و 289 هزار و 817 نفر افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی

Share via Email Print this page Navid Afkari, Iranian protester, Has been sentenced to death, نوید افکاری، از معترضان ایرانی، حکم اعدام گرفته است در حالی که اعتراضات جهانی به صدور حکم اعدام علیه نوید افکاری، قهرمان کشتی، همچنان ادامه دارد، تلویزیون دولتی ایران روز شنبه با پیاده کردن یک سناریوی تکراری، که تاکنون بارها توسط جامعه جهانی محکوم شده است، ویدئویی از آن چه ظاهرا اعتراف به جرم این جوان ایرانی است را پخش کرد؛ اعترافاتی که آقای افکاری آنها را «اجباری» و «اخذ شده پس از شکنجه‌های شدید» خوانده است.به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی در آیین آغاز سال تحصیلی جدید با بیان اینکه برای ما مهم است روند آموزش در کشور جریان داشته باشد، اظهار کرد: امروز هم به مدد همه خانواده ها و دانش آموزان عزیز و معلمان گرانقدر ثابت می‌کنیم که دوگانگی آموزش - سلامت‌ و خانه - مدرسه غلط است.مایک پمپئو حساب وزارت خارجه ایالات متحده در توئیتر روز یکشنبه ۱۶ شهریور بخشی از سخنان اخیر مایک پمپئو در انتقاد از عملکرد دیوان بین‌المللی کیفری و وکلای آن را بازنشر کرد.سخنگوی حزب عدالت و توسعه ترکیه ضمن اعتراض به اقدام نژادپرستانه یک سایت یونانی علیه خبرنگاران آناتولی٬ این اقدام را بربریت مطلق دانست.

صدور حکم اعدام برای این کشتی‌گیر موجب اعتراضات بسیاری در جهان، از جمله نهادهای حقوق بشری و شخصیت‌های برجسته سیاسی شده است. حتی پرزیدنت نیز از جمهوری اسلامی خواست که حکم اعدام نوید افکاری ۲۷ ساله را لغو کند. ما می‌خواهیم بگوییم آموزش در کشور ما در سخت‌ترین شرایط تعطیل نمی‌شود همانطور که در سخت‌ترین روزهای جنگ هم تعطیلش نکردیم. او در یک پیام توئیتری نوشت: « می‌شنویم که ایران به دنبال اعدام یک ستاره بزرگ و مردمی کشتی به نام نوید افکاری ۲۷ ساله است؛ کسی که تنها اقدام او شرکت در تظاهرات خیابانی ضدحکومتی بود.» دولت آمریکا هفته گذشته مقامات ارشد دیوان کیفری بین‌المللی را به دلیل «تلاش‌های نامشروع برای قرار دادن شهروندان آمریکا در حوزه قضایی خود» تحریم کرد. آنها به بدتر شدن وضعیت اقتصادی و تورم اعتراض داشتند. هر کسی معتقد است که آموزش باید تعطیل شود یعنی رشد و تعالی نوجوانان باید تعطیل شود و این روند توقف‌ناپذیر است.» رئیس جمهوری آمریکا در پیام دیگری خطاب به رهبران ایران نوشت: «باعث خشنودى من خواهد شد، اگر شما زندگی این مرد جوان را ببخشید و او را اعدام نکنید. چلیک همچنین تصریح کرد که یونان باید این فاشیست‌ها را پیدا کرده و اقدامات لازم را در مورد آنها انجام دهد.

ممنونم!» واکنش سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به صدور احکام اعدام و زندان برای نوید افکاری و برادرانش: آنها را آزاد کنید سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در توئیتی به صدور احکام اعدام و زندان برای نوید افکاری و برادرانش که در «تظاهرات مسالمت‌آمیز مرداد ۱۳۹۷» شرکت داشتند، واکنش نشان داد و خواستار آزادی آنها شد. در مدرسه مدیر و معلم سنگین‌ترین وظیفه را بر عهده دارند و البته خانواده‌ها و دانش‌آموزان هم همکاری می‌کنند.. بنا به اعلام تلویزیون دولتی ایران، دیوان عالی این کشور احکام اعدام را تایید کرده است. در این ویدئوی تلویزیونی در حالی تصاویر متن امضا شده اعترافات او پخش شد که وحید افکاری پیشتر در پیام‌های صوتی که در شبکه های اجتماعی منتشر شده بود، اعترافات خود را رد کرده و گفته بود که در زندان تحت شکنجه و فشار وادار به اعتراف شده بود. وی یادآور شد: از همه معلمان خواهش می‌کنم که به دانش‌آموزان سکونت و آرامش بدهند تا استرس و اضطراب نداشته باشند. اعتراض چهره‌های ورزشی جهان به صدور حکم اعدام برای نوید افکاری اعتراض ورزشکاران، نهادهای ورزشی، و سازمانهای حقوق بشری جهان به صدور حکم اعدام برای نوید افکاری، کشتی‌گیر جوان ایرانی همچنان ادامه دارد. حسن یونسی، وکیل آقای افکاری، در پیام توئیتری اعلام کرد که هیچ مدرک مستندی برای اتهام قتل علیه آقای افکاری وجود ندارد و تصاویری که به آن استناد شده مربوط به یک ساعت پیش از وقوع قتل بوده است. رییس جمهور با اشاره به اینکه خلاصه کردن آموزش با بهترین و شیواترین بیان از وظایف معلمان است، اظهار کرد: ممکن است امسال برخی از کارهای آموزشی که در مدارس انجام می‌شده به خانه محول شود و در اینجا باید که خانواده‌ها مثل همیشه دانش‌آموزان را همراهی کنند.

تلویزیون دولتی ایران معمولا تصاویری از اعترافات تلویزیونی متهمان امنیتی برای اثبات درستی محکومیت آنها منتشر میکند، اما تا کنون تقریبا تمام بازداشت شدگان پس از خروج از انفرادی و انتقال به بند عمومی زندان، اعترافات تلویزیونی خود را رد کرده و دلیل آن را فشار، شکنجه و تهدید به آزار نزدیکان توسط بازجویان عنوان کرده اند. هفته گذشته مادر نوید افکاری نیز با انتشار ویدئویی اعلام کرده بود که ماموران امنیتی دو پسر دیگر او، حبیب و وحید را نیز بازداشت کرده و هر سه برادر را تحت فشار و شکنجه وادار به اعتراف علیه یکدیگر کردند. روحانی با تاکید بر اینکه اولویت در امر آموزش با سلامت دانش‌آموزان است، تصریح کرد: اگر شبهه‌ای در سلامت دانش‌آموزی است حتماً او را به خانه بفرستید و اگر که خانواده‌ای مبتلا به کرونا شده است، حق ندارد فرزند عزیزش را به مدرسه بفرستد بلکه از طریق مجازی باید آموزش را تا پایان قرنطینه ادامه دهد. به گفته او در نهایت دستگاه قضایی جمهوری اسلامی در دادگاه‌های ناعادلانه احکام سنگینی علیه این سه برادر صادر کرد. علاوه بر حکم دو بار اعدام و شش سال و نیم زندان برای نوید افکاری، وحید افکاری مجموعا به بیش از ۵۴ سال زندان و حبیب افکاری نیز به ۲۷ سال زندان محکوم شده اند. چیزی شبیه پادگان‌های آموزشی نیروهای مسلح، به طوری که در مسیر منزل تا مدرسه اصول بهداشتی را مراعات کند، در مدرسه رعایت فاصله اجتماعی را مورد توجه قرار دهد، در زمان خروج از مدارس نیز این فاصله‌گذاری حفظ شود. پنجشنبه گذشته پس از واکنش پرزیدنت ترامپ، مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، نیز در پیامی توئیتری با بیان این که اعترافات این ورزشکارتحت شکنجه گرفته شده است،‌ از حکومت ایران خواست که او را آزاد کند.

همچنین مارکو روبیو، سناتور جمهوریخواه ایالت فلوریدا، در توئیتی با هشتگ # NavidAfkari یادآور شد که نوید افکاری مدافع حقوق مردم بود و گفت که همه جهان باید خواستار آزادی فوری او شوند. انتهای پیام. به گفته این سناتور آمریکایی، رژیم در تهران به نقض حقوق بشر ادامه می‌دهد. واکنش سناتور روبیو و سفیر اسرائیل در سازمان ملل به حکم اعدام نوید افکاری: شرارت و توحش رژیم جمهوری اسلامی ادامه دارد در ادامه واکنش‌های جهانی به صدور حکم اعدام برای نوید افکاری به اتهام حضور در اعتراضات خیابانی علیه رژیم ایران، سناتور مارکو روبیو و سفیر اسرائیل در سازمان ملل نیز با انتشار دو توییت جداگانه آن را محکوم کردند. نهادهای حقوق بشری می‌‌گویند جمهوری اسلامی به طور عادلانه به اتهامات رسیدگی نمی‌کند و بعضا افرادی بی‌گناه محاکمه و حتی اعدام شده‌‌اند. برای نمونه جمهوری اسلامی در دهه شصت هزاران نفر را که محکومیت زندان داشتند، اعدام کرد .

آمریکا می‌گوید جمهوری اسلامی ثروت کشور خود را به جای مردم ایران، صرف حمایت از گروه های تروریستی و بر هم زدن ثبات در خاورمیانه می‌کند. ایالات متحده همچنین بارها فساد مالی نهادینه و غارت دارایی‌های خدادادی ایران توسط وابستگان رژیم حاکم بر این کشور را محکوم کرده و آنها را از جمله عوامل اصلی مشکلات اقتصادی و مالی ایران دانسته است. خبرهای بیشتر .