اجرایی شدن طرح تحریم نفتی اتحادیه اروپا چه میزان از درآمد ارزی روسیه را تهدید می‌کند؟

14/02/1401 08:01:00 ب.ظ

اجرایی شدن طرح تحریم نفتی اتحادیه اروپا چه میزان از درآمد ارزی روسیه را تهدید می‌کند؟ جزئیات بیشتر🔽

همزمان با اعلام کلیات طرح کمیسیون اروپا برای به صفر رساندن وابستگی اعضای اتحادیه اروپا به نفت روسیه، قیمت جهانی نفت از مرز ۱۰۹ دلار فراتر رفت. در پی اعلام این خبر، بهای هر بشکه نفت پایه برنت در جریان داد و ستدهای روز چهارشنبه از ۱۰۵ دلار تا ۱۰۹ دلار و ۶۵ سنت صعود کرد ولی سپس تا ۱۰۸ دلار و ۵۶ سنت عقب‌نشینی کرد. با این حال، قیمت جهانی نفت روز چهارشنبه ۳.

۳ درصد افزایش یافت و به بالاترین سطح در ۶ روز گذشته رسید.

جنگ اوکراین؛ کمیسیون اروپا خواستار تحریم کامل نفت روسیه شد روسیه چقدر از نفت مورد نیاز اروپا را تامین می‌کرد؟ بر اساس داده‌های اداره آمار کمیسیون اروپا (یورواستات) روسیه به عنوان بزرگترین منبع نفت خام اتحادیه اروپا، تامین کننده حدود یک چهارم مجموع واردات ۲۷ کشور عضو این اتحادیه است.

آژانس بین‌المللی انرژی نیز گزارش داده که در میان اعضای اتحادیه اروپا، هلند، آلمان و لهستان بزرگ‌ترین وارد کنندگان نفت خام روسیه هستند. چنان که هلند در نوامبر گذشته روزانه ۷۴۸ هزار بشکه نفت از روسیه خریداری کرده است. این میزان واردات نفت خام روسیه برای آلمان ۵۵۵ هزار بشکه در روز و برای لهستان نزدیک به ۳۰۰ هزار بشکه در روز بوده است. headtopics.com

اما طی ۱۲ ماهه سال ۲۰۲۱، آلمان با واردات ۳۴ درصد از نفت مورد نیاز خود از روسیه، بزرگ‌ترین وارد کننده اروپایی نفت خام از روسیه بوده و در مجموع ۲۳.۶ میلیارد دلار به این کشور پرداخته است. لهستان و هلند نیز در رتبه‌های بعدی قرار گرفته و به ترتیب ۱۴.۷ و ۱۱.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

Anadolu Ajansı

Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

حمایت آلمان از تحریم‌های نفتی اتحادیه اروپا علیه روسیه؛ افزایش شمار قربانیان جنگ در اوکراین🔺 حمایت آلمان از تحریم‌های نفتی اتحادیه اروپا علیه روسیه؛ افزایش شمار قربانیان جنگ در اوکراین ▪ کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد کشته شدن بیش از سه هزار غیرنظامی در اوکراین را به طور رسمی تایید کرد. ⬇ بیشتر بخوانید: آلمان خودشو جمع کنه به این و‌ اون‌باج نده لازم نیست از کسی حمایت کنه شده فلک صهیونیستها و آمریکایی ها

کشورهای اتحادیه اروپا طی سال گذشته به 267 هزار پناهجو حق حفاظت اعطا کردندکشورهای عضو اتحادیه اروپا طی سال گذشته به 267 هزار و 360 پناهجو حق حفاظت اعطا کرده اند. - خبرگزاری آناتولی

اعضای اتحادیه اروپا بر سر تحریم نفت روسیه به توافق نرسیدند | DW | 02.05.2022آلمان پس از رفع تردیدهای اولیه اعلام کرد قصد دارد از تحریم‌های نفتی اتحادیه اروپا علیه روسیه حمایت کند. مجارستان گفته تحریم انرژی روسیه را وتو خواهد کرد. اسپانیا، ایتالیا و یونان نسبت به افزایش قیمت سوخت هشدار داده‌اند. من در کارکن این است هیچ وقت گاز روسیه را قیت نمیکنم membarship card royal family okye prty is pool گوه خورد المان حرومزاده ها نمیشه زندگی کرد کص خار اوکراین 💩💩🍆🍆🍆 ژرمن ها مزدور امریکا درشرارت و اتش فتنه از اباب شرور خود پیشی گرفته ونمیگذارد تا اتش جنگ خاموش ویک مزدور خود فروخته بنام زلنسکی که کشور مردم اوکراین نابود کرد از صحنه برداشته شود لعنت بر شرارت و دو روی ژرمن شولتس

ساعات اجرای طرح ترافیک پس از ماه رمضان تغییر نمی‌کندمعاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اعلام کرد که ساعات اجرای طرح ترافیک پس از ماه مبارک رمضان تغییری نخواهد کرد.

تاریخ‌سازی یورگن کلوپ در فوتبال انگلیس و اروپا | DW | 04.05.2022تیم فوتبال لیورپول با سرمربی‌گری یورگن کلوپ با صعود به دیدارهای فینال لیگ قهرمانان اروپا، جام حذفی انگلیس، جام لیگ انگلیس و نیز درخشش در لیگ برتر انگلیس، از بخت کسب چهار مقام قهرمانی در فصل جاری برخوردار است.

کمیسیون اروپا برای تحریم نفت روسیه اقدام می‌کندمقامات اجرایی اتحادیه اروپا اعلام کردند که کمیسیون اروپا تحریم‌های جدیدی را علیه صادرات نفت روسیه پیشنهاد کرده است.