اجرای حکم اعدام آرمان عبدالعالی، کودک مجرم علیرغم تلاش‌ها برای نجات او | DW | 24.11.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 62 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 63%

حکم اعدام آرمان عبدالعالی اجرا شد. اتهام او قتل دوست دختر خود در سن ۱۷ سالگی بود. این حکم در پی عدم گذشت خانواده مقتول و علیرغم تلاش‌هایی که برای جلوگیری از آن صورت گرفته بود، اجرا شد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به نوشته میزان، خبرگزاری مرکز رسانه‌ای قوه قضاییه، حکم اعدام آرمان عبدالعالی، کودک مجرمی که در سن ۱۷ سالگی غزاله شاکر، دوست دختر خود را به قتل رسانده بود، روز چهارشنبه سوم آذر (۲۴ نوامبر) اجرا شد.

این خبرگزاری نوشته است که این حکم «علیرغم تلاش‌های صورت گرفته از سوی دستگاه قضایی، شورای حل اختلاف و فعالین فرهنگی و اجتماعی کشور طی سال‌های اخیر به منظور جلب رضایت اولیای دم که تا اخرین لحظات هم ادامه داشت، سحرگاه امروز سوم آذر ماه در زندان رجایی شهر اجرا شد.»او در سال ۱۳۹۲ مرتکب قتل غزاله شكور و محکوم به قصاص شده بود.

نهادهای حقوق بشری معتقدند از آنجا که آرمان هنگام ارتکاب جرم نوجوان بوده، اعدام او ناقض قوانین بین‌المللی است به گفته سازمان حقوق بشر ایران وکیل آرمان پیشتر درطی یک مصاحبه اعلام کرده بود «میله بارفیکس که آرمان در هنگام بازداشت اعتراف کرده غزاله را با آن به قتل رسانده، هیچ‌گاه توسط پلیس مورد بررسی کارشناسی قرار نگرفته است.»

در وبسایت این سازمان همچنین آمده است که «تا امروز هیچ جسدی نیز کشف نشده است» و «آرمان را پس از اینکه برای ششمین بار، جهت اعدام به سلول انفرادی منتقل کردند، دوباره به بند بازگرداندند و ساعت ۸ شب گذشته مجددا به سلول انفرادی منتقل کردند. آنها اجازه آخرین ملاقات را هم به خانواده آرمان ندادند». سازمان عفو بین‌الملل و فعالان حقوق بشر پیش از اجرای این حکم از حکومت ایران خواسته بودند آن را متوقف کند. این سازمان بارها از جمهوری اسلامی خواسته است صدور حکم اعدام برای کودکان و افراد زیر ۱۸ سال را متوقف و از اجرای احکام صادره خودداری کند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

ایشان متهم به قتل نبود.معترف به قتل بود و حتی هشت سال پس از ارتکاب و اعتراف به قتل، حاضر نشد بگوید با جسد چه کرده است.اگر پشیمان بود و با خانواده مقتول همکاری می‌کرد شرایط متفاوت بود.اما چرا حاضر به همکاری نشد؟ آیا در معدوم کردن جسد کمک شده بود؟

خوب شد ،پدر مادرشم دست داشتن،باید به پدر مادر پسزه هم یه حکمی بدن

اسلام برای‌ جان‌ کسی احترام قائل است که‌ او هم برای زندگی ديگران ارزش قائل شود. در کشورهای غربی زياد اتفاق افتاده که‌ مجرمین بعد از آزادی توسط وثیقه بلافاصله جرم بعدی رو مرتکب و چه بسی جان انسان بی‌گناهی رو گرفته‌اند.

بهتر لاشی زیاده تو دنیا یه لاشی کمتر

خب که چی؟ تو برزیل هم همینطوره

کودکان معمولاً دوست دختر ندارن. اگر هم داشته باشن اونها رو به قتل نمی رسونن

کودک ؟😂😂😂😂خارکسته قاتل بود جنازه ام پیدا نشده کودک بود🍆🍆🍆

چه عجب شما خودتون رو کنترل کردید و نگفتید چون یک دختر رو کشته پس حقش بوده ، چون شما خیلی مرد ستیز هستید ، در جریانید که!

دختر بدبخت اون موقع مه داشته جون میداده چه امیدی داشته یکی برسه از دست این نجاتش بده

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

حکم قصاص «آرمان عبدالعالی» اجرا شدمرکز رسانه قوه قضاییه از 'اجرای حکم قصاص آرمان عبدالعالی در پی تقاضا و عدم گذشت خانواده غزاله شکور و علیرغم تلاش‌های صورت گرفته به منظور جلب رضایت اولیای دم' خبر داد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

حکم قصاص «آرمان عبدالعالی» اجرا شدمرکز رسانه قوه قضاییه از 'اجرای حکم قصاص آرمان عبدالعالی در پی تقاضا و عدم گذشت خانواده غزاله شکور و علیرغم تلاش‌های صورت گرفته به منظور جلب رضایت اولیای دم' خبر داد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

خطر اعدام قریب‌الوقوع آرمان عبدالعالیهرهفته همینو میگن باور نکنید .... aidaghajar کودک؟ دلیل اینکه میخوان اعدامش کنن رو هم بگید عوضی‌ها!
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

هشدار عفو بین‌الملل درباره خطر اعدام علی یونسی و امیرحسین مرادی | DW | 23.11.2021سازمان عفو بین‌الملل نسبت به خطر اعدام دو دانشجوی زندانی در ایران، علی یونسی و امیرحسین مرادی هشدار داد. این دو دانشجوی نخبه از بهار سال گذشته در زندان هستند و به فساد فی‌الارض متهم شده‌اند. این حرومزاده ها می‌کشند کسی هم نمی‌تواند کاری کند. جمهوری اسلامی صده ای است که باید پشت سر بزاریم، الان هرچی مخالفت کنیم جز مرگ نتیجه نداره برامون پس بهتره بجای مخالفت با نجنگیدن با غرب مخالفت کنیم.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

ند پرایس: برای خوشایند ایران اقدام یک‌جانبه انجام نمی‌دهیم | DW | 23.11.2021سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در یک نشست خبری با تاکید بر بازگشت دوجانبه به برجام گفت کشورش هیچ اقدام یک‌جانبه‌ای برای خوشایند ایران انجام نمی‌دهد. او گفت موضوع زندانیان آمریکایی در ایران از این مذاکرات جداست.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

گروسی در تهران: توافق کردیم که باید زمینه‌ای برای توافق پیدا کنیم | DW | 23.11.2021مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران پس از گفت‌وگوهای خود به این نتیجه رسیدند که باید به دنبال زمینه مشترک در مذاکرات باشند. از مضمون دیدار گروسی با وزیر خارجه ایران هیچ خبری منتشر نشده است. توافق کردند که باید توافق بکنند. هاهاهاها به این نتیجه رسیدن که هم آژانس ابلهه هم دمکرات‌ها تو امریکا این عبدالهیان اقتدار رو عوضی گرفته مثل اون ماجرای پا روی پا انداختن . زورش اومده کمی خم بشه به سمت گروسی .
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »