اجباری شدن ماسک و تمدید محدودیت‌های کرونایی در تهران | DW | 09.10.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 50 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

با ادامه افزایش موارد ابتلا و فوت بر اثر بیماری کووید۱۹ طرح الزام 'استفاده از ماسک از خانه تا خانه' در تهران اجرا می‌شود. همچنین قرار است محدودیت‌های کرونایی در تهران و چند استان دیگر یک هفته تمدید شود.

با ادامه افزایش موارد ابتلا و فوت بر اثر بیماری کووید۱۹ طرح الزام"استفاده از ماسک از خانه تا خانه" در تهران اجرا می‌شود. همچنین قرار است محدودیت‌های کرونایی در تهران و چند استان دیگر یک هفته تمدید شود.

انوشیروان محسنی بندپی گفت کلاس‌های درس در دانشگاه‌ها و مدرسه‌ها به صورت مجازی برگزار می‌شود و استفاده از ماسک از در منزل برای شهروندان تهران اجباری خواهد بود. ایرج حریرچی به پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت گفت، روز گذشته نیز پیش‌نویس مصوبه‌ای تهیه شد که بر مبنای آن برای افرادی که با وجود آگاهی از ابتلا به کرونا خود را قرنطینه نمی‌کنند"مجازات‌های قابل توجهی" در نظر گرفته می‌شود.او با بیان این که کادر درمانی خسته و تجهیزات بیمارستانی دچار فرسودگی شده‌اند افزود: «متاسفانه اقلیت ناهمراه جامعه، اکثریت همراه را دچار مشکلات شدیدی همچون، ابتلا، بستری و مرگ می‌کند.

همچنین با تمدید محدودیت‌ها تا ۲۵ مهرماه برگزاری هر گونه مراسم اجتماعی، فرهنگی، مذهبی و همایش‌ها، و فعالیت مکان‌های تجمع مانند کافه، قهوه‌خانه و چای‌خانه، باغ وحش، شهر بازی، استخرهای سرپوشیده و باشگاه‌های بدنسازی ممنوع خواهد بود.پیش از این در اوج‌های قبلی شیوع کرونا هم محدودیت‌های مشابهی اعمال شده بود اما اجبار به استفاده از ماسک از در خانه و جریمه کسانی که ماسک نمی‌زنند به شکل کنونی موضوعی تازه است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

محدودیت های کرونایی در تهران یک هفته دیگر تمدید شدمحدودیت‌ها و تعطیلی‌های اعلام شده از سوی ستاد مبارزه با کرونای تهران تا ۲۵ مهر ماه تمدید شد خداوکیلی کدوم محدویت
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ تمدید تعطیلی تهران
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

الزام استفاده از ماسک از درب منازل از فردا / تمدید محدودیت های کرونایی در پایتختاستاندار تهران از الزام استفاده از ماسک توسط شهروندان در تهران از درب منازل از فردا و تمدید محدودیت های کرونایی خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مدفون شدن چند نفر در پی ریزش ساختمانی در تهران
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ رکورد جدید ابتلا، احتمال تمدید محدودیت‌ها | DW | 08.10.2020برای سومین روز تعداد مبتلایان جدید کرونا در ایران از مرز چهار هزار نفر گذشت و رکوردی جدید بر جا گذاشت. رئیس ستاد مقابله با کرونا در تهران از وزیر بهداشت خواست محدودیت‌ها در پایتخت برای یک هفته دیگر تمدید شود.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

خبرنگاران و مردم در تهران درباره انتخابات آمریکا چه می‌گویند؟ | DW | 08.10.2020مردم ایران شاهد تاثیرات فراگیر تحریم‌ها بر زندگی خود هستند. از این رو تصادفی نیست که نگاه‌ها متوجه تحولات سیاسی در آمریکا باشد. پیروزی دونالد ترامپ یا جو بایدن؟ کدام یک می‌تواند از بار سختی‌های زندگی در ایران بکاهد؟ فقط با سرنگونی نظام فاسد و جنایتکار اخوندی مردم ایران روی اسایش و رفاء را خواهند دید؟؟ چهل ساله ترامپها و بایدنها میایند و میروند اما ما از برهه حساس کنونی خارج نشده ایم، BIDEN 2020
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »