اجبار ماندن در چهاردیواری به روایت مرسده قائدی؛ از زندان کمیته مشترک تا قرنطینه خانگی

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 66 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 30%
  • Publisher: 63%

این روزها ایران‌وایر سراغ کسانی رفته که زندگی در سلول انفرادی را تجربه کرده‌اند و از آنها درباره شباهتها و تفاوتهای روزهای قرنطینه_خانگی و سلول_انفرادی پرسیده است. گزارش ماهرخ غلامحسین پورMahrokhbanoo و گفتگو با مرسده_قادری زندانی سیاسی دهه۶۰👇 کرونا

ایران اخبار, ایران سرفصلها

«قرنطینه خانگی»، حالا این واژه به دایره لغات روزمره مردم دنیا اضافه شده است. ماندن در خانه برای مبارزه با ویروس کشنده کرونا در بسیاری از شهرها و کشورها اجباری شده است.

این روزها که بحران کرونا بالا گرفته بسیاری از دوستان قدیمی با او تماس می‌گیرند تا از او در مورد «تاب‌آوری» محیط‌های دربسته و تجربه‌هایش از انفرادی بپرسند.بی‌تردید. گر چه بین زندان دهه شصت و قرنطینه تفاوت زیادی وجود دارد. وقتی به همه تفاوت‌هایش فکر می‌کنم اولین چیزی که به ذهنم می‌رسد این است که ما در قرنطینه حق رفتن به دستشویی داریم. در این مورد مفصل برایتان خواهم گفت. ما می‌توانیم با اعضای خانواده به شکل تصویری گفت‌وگو کنیم. آشپزی کنیم یا در جمع خانواده باشیم.

به‌جای احساس ناتوانی و فروپاشی، باید به قدرت ذهنتان ایمان داشته باشید. این را کسی برایتان می‌گوید که خبر اعدام هر دو برادرش را در روزهای زندان شنید و همسر برادرش را درست از بغل دستش بردند و دیگر برنگشت. من به‌واسطه قدرت ذهنی هرگز فروپاشی را تجربه نکردم. همان لحظه‌ای که همسر برادرم را بردند با همه غمی که داشتم احساس ناتوانی مطلق نکردم. من به فردایی فکر می‌کردم که زنده می‌مانم و قصه آن زن را تعریف می‌کنم.

قبل از اینکه به زندان بیفتم از «غلام کشاورز» که یکی از دوستانم بود و بعدها در قبرس ترور شد با کنجکاوی در مورد زندان و سختی‌های آن می‌پرسیدم. یک بار به من گفت باور کن وقت کم می‌آوری. من می‌ماندم که چطور چنین چیزی ممکن است؟ و بعدها دیدم واقعا وقت کم می‌آوردم چون برای هر دقیقه برنامه داشتم. برنامه‌ریزی و نظم و انضباط و مقید بودن به اجرای برنامه‌ها در این روزهای قرنطینه هم می‌تواند کمک‌کننده باشد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دستور رئیس جمهوری فیلیپین برای شلیک به ناقضان قرنطینهتهران - ایرنا - رئیس جمهوری فیلیپین، ناقضان قرنطینه کرونا در کشورش را به مرگ تهدید و دستور شلیک به آنها را صادر کرد.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

مهاجری: خداداد از روی پشت بام‌ها به خانه رفت / تیتر دردسرساز مومنی را قرنطینه کرد / دوست دارم دوباره خبرنگار باشمسرمربی تیم نساجی مازندران که به دلیل بیماری‌اش از این سمت کناره گیری کرد در ایام جوانی به روزنامه نگاری مشغول بود و علاقه دارد تا دوباره به این شغل برگردد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

قرض ۵۷۰۰ میلیاردی یارانه تسویه نشد۵۷۰۰ میلیارد تومانی که حدود ۱۰ سال پیش دولت بابت پرداخت یارانه‌های نقدی از بانک مرکزی استقراض کرده اکنون به صورت قانون در آمده تا این بدهی در دستور پرداخت قرار گیرد. شروع شد کوبیدن دولت قبلی برای جمع کردن رای در انتخابات آینده بر پدرو مادرتون لعنت که خبرنگاری رو به کثافط کشیدین از ۲۰۰ ملیارد دلار زیر دست رهخر دربیاره همه چی حله. دانش کشورداری صحیح وجودنداردکه دولت باکسری بودجه مواجه میشود.کسری بودجه درهیچ شرایطی مبنای علمی والهی ندارد،چراکه ان ازمالیات بایدحاصل شودکه مردم ان راتامین میکنندکه درهرزمان امکانپذیراست ودولت درقبال ان باید،خدمات به مردم بدهدکه ان هم امکانپدیراست لکن دانش کارشناسان بایداصلاح شو
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آیین‌‌نامه ساماندهی کودکان کار و خیابان 14 سال است روی زمین ماندهمحمود عباسی،دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک، در گفت‌و‌گو با اعتمادآنلاین:تهران 4 هزار و 600 کودک زباله‌گرد دارد/بسیاری از آسیب‌دیدگان حوادث آبان، کودکان بودند/در جریان اعتراضات آبان‌ماه، کودک بازداشتی نداشتیم این گفت‌وگو را اینجا_ببینیم و بخوانیم👇
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

کنترل شیوع کرونا در آسایشگاه کهریزکرئیس کمیته پیشگیری از بیماری‌های واگیردار سازمان بهزیستی کشور: بیماری در مرکز کهریزک ابتدا سیر صعودی داشت، اما وضعیت تغییر کرده و موارد معدودی از ابتلا گزارش می‌شود که بلافاصله قرنطینه می‌شوند می‌توان‌گفت که چرخه ابتلا در این آسایشگاه‌ رو به افول است واقعا میشه باورکرد؟؟؟!!!
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نتیجه تست کرونای وزیر بهداشت اسرائیل و همسرش مثبت اعلام شدنخست وزیر اسرائیل پیش از این به دنبال تست مثبت کرونای یکی از دستیارانش خود را قرنطینه کرده بود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »