اجازه اقامت محدود برای سربازان آمریکایی منتقل شده به عراق | DW | 24.10.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 35 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 63%

عراق اعلام کرده است که سربازان آمریکایی که از شمال سوریه به عراق منتقل شده‌اند، به طور موقت در این کشور خواهند ماند. مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا نیز اعلام کرده است که این سربازان برای مدتی محدود به عراق منتقل شده‌اند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

آمریکا بخش اعظم سربازان مستقر خود در شمال سوریه را پس از عقب‌نشینی به عراق منتقل کرده است. وزیر دفاع آمریکا، مارک اسپر، هدف از انتقال این سربازان به عراق را مقابله با نفوذ فزاینده ایران و به‌ویژه مبارزه با نیروهای"دولت اسلامی" (داعش سابق) اعلام کرده بود.در همین ارتباط، مارک اسپر روز چهارشنبه اول آبان (۲۳ اکتبر) برای دیدار با مقامات عراق، وارد بغداد شد.

ارتش عراق پیش از آن اعلام کرده بود که نیروهای نظامی آمریکا مجوزی برای استقرار در خاک عراق ندارند. وزیر دفاع عراق نیز اعلام کرده بود که این نیروها تنها به شکل عبوری وارد خاک این کشور شده‌اند و به‌زودی خاک عراق را ترک خواهند کرد. به گفته نجاع الشمری، این نیروها ظرف چهار هفته عراق را ترک خواهند کرد. خبرگزاری رویترز نیز با انتشار گزارشی از بغداد به نقل از عادل عبدالمهدی، نخست‌وزیر عراق گفته است که سربازان آمریکایی منتقل شده از سوریه به شمال عراق نمی‌توانند بدون مجوز در عراق بمانند و باید خاک این کشور را ترک کنند.

پس از آن عادل عبدالمهدی بیانیه دومی منتشر کرد. لحن بیانیه دوم دفتر نخست‌وزیری عراق که پس از دیدار المهدی با مارک اسپر منتشر شده معتدل‌تر و دیپلماتیک‌تر بوده است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

بازی جدید غرب برای کشورهای اسلامی نفت خیز شروع شد

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کنگره میلیونی اربعین فتنه عراق را به حاشیه برددبیر شورای نگهبان گفت: حضور میلیون‌ها عاشق امام حسین (ع) از سراسر جهان در راهپیمایی اربعین فتنه عراق را به حاشیه برد. حالا گیرم تو با اون کاسه سرخالی و پوسیده ات درست گفتی و به حاشیه رفت. این یعنی اینکه دلایل اون اعتراض هم از بین رفت؟ والله که الاغ به ایران حکومت میکرد اوضاع صد مقابل بهتر از استیلای مقام متعفن رهخری، این موجود متوهم جنایت دوست بود. نیوتن وانشتین وکوری و... پیش این کشف تو باید لنگ بندازن. ای تاریخ زنده ی دوقرن ایران.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

از کمونیسم به صوفیگری و سر انجام به فانتزی | DW | 22.10.2019۲۲ اکتبر ۱۹۱۹: ۱۰۰ سال پیش در چنین روزی دوریس لسینگ در کرمانشاه زاده شد. در داستان‌هایش توجه ویژه‌ای به شخصیت‌های زن داشت، مبادا که از حافظه و سپس از تاریخ قلم گرفته شوند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

ایران از هر اقدامی که منجر به بازگشت ثبات به منطقه شود، استقبال می‌کندسخنگوی وزارت امور خارجه گفت: ایران از هر اقدامی که به حفظ تمامیت ارضی، تقویت حاکمیت ملی و بازگشت ثبات و آرامش به منطقه منجر شود استقبال می کند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

اتهام امریکا به بانک هالک ترکیه: تبدیل پول ایران به طلا به بهانه خرید دارو و غذا
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

کمیته تحقیقات عراق: در اعتراضات اخیر 157 نفر کشته شدندکمیته تحقیقات عراق اعلام کرد که در جریان اعتراضات اخیر در شهرهای مختلف این کشور 149 غیرنظامی و 8 نیروی امنیتی کشته و بیش از 4 هزار شهروند دیگر نیز مجروح شده اند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ابراز امیدواری رئیس‌جمهور برای راه‌اندازی هر چه سریع‌تر ارتباط ریلی میان ایران و عراقرئیس جمهور در جلسه عصر سه شنبه شورای عالی انقلاب فرهنگی پس از ارایه گزارش وزیر کشور از چگونگی برگزاری راهپیمایی بزرگ اربعین، گفت: خوشبختانه سنت راهپیمایی اربعین در چند سال اخیر به رویدادی بزرگ، حماسه‌ای باشکوه و نماد وحدت و یگانگی مسلمانان و شیعیان تبدیل شده است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »