اثر مخرب تغییرات اقلیمی؛ شمال آفریقا درگیر خشکسالی، جنوب آن زیر سیل

27/01/1401 06:30 ق.ظ

🔺اثر مخرب تغییرات اقلیمی؛ شمال آفریقا درگیر خشکسالی، جنوب آن زیر سیل در حالیکه سازمان جهانی هواشناسی، نسبت به وقوع خشکسالی شدید در شمال آفریقا هشدار می‌دهد، تلفات سیل در آفریقای جنوبی به بیش از ۴۰۰ نفر رسیده است. ⬇️ بیشتر بخوانید:

در حالیکه سازمان جهانی هواشناسی، نسبت به وقوع خشکسالی شدید در شمال آفریقا هشدار می‌دهد، تلفات سیل در آفریقای جنوبی به بیش از ۴۰۰ نفر رسیده است. همچنین قطع گسترده برق، آلوده شدن منابع آب آشامیدنی و اخلال در فعالیت بنادر این کشور، زندگی مردم را با خطر جدی روبرو کرده است. دانشمندان، بارشهای اخیر در جنوب آفریقا را بی سابقه دانسته و آن را ناشی از تغییرات اقلیمی زمین می‌دانند.

همزمان با این رخداد، محققان درباره خطر خشکسالی در کشورهای شاخ آفریقا هشدار داده‌اند. به گفته پژوهشگران، سازمان هواشناسی، افزایش دما و کاهش بارندگی در این منطقه در۴۰ سال گذشته بی‌سابقه بوده که همین عوامل باعث خشکسالی و کاهش تولیدات کشاورزی در این منطقه خواهد شد.

در گذشته تغییرات آب و هوایی، الگوی زندگی انسان‌ها را تغییر می‌داد، اما امروزه انسان‌ها با فعالیت‌های خود موجب تغییراتی در آب و هوای جهان شده‌اند. تغییر اقلیم از چالش‌هایی است که بشر در قرن بیست و یک با آن مواجه است و به عنوان یک تهدید، منابع طبیعی را تحت تأثیر قرار می‌دهد. headtopics.com

🔴🔴🔴 شما که به فارسی از اثرات مخرب تغییرات اقلیمی در شمال آفریقا می نویسید، از احداث پتروشیمی در میانکاله هم خبر دارید؟! 🤔🤨

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

محاکمه مردی در برلین به اتهام ''جنایت جنگی'' در دمشق | DW | 14.04.2022با اعلام دادستانی فدرال آلمان، مردی که متهم است در سال ۲۰۱۴ با نارنجک‌انداز ضدتانک به سوی مردم دمشق شلیک کرده و هفت غیرنظامی را به کشتن داده، به ''قتل'' و ''جنایت جنگی'' متهم شده است. این فرد در برلین بازداشت شده بود.

چگونه جنگ اوکراین ممکن است باعث بروز شورش در خاورمیانه و آفریقا شود؟بانک جهانی در تازه‌ترین گزارش خود نسبت به بروز شورش در خاورمیانه و آفریقا به‌دلیل جنگ اوکراین هشدار داده است. حمله روسیه به اوکراین چگونه می‌تواند باعث ناآرامی در خاورمیانه شود؟ شما نباید با چنین چرندیات اذهان مردم را منحرف کنید فقط و فقط بخاطر آرامش مردم اروپا همه میدانیم و معلوم است که جنگ اوکراین تاثیرمنفی روی اقتصاد اروپا می اندازد و بس !!! یورونیوز دجار هذیان شده است: چگونه ممکن است جنگ اوکراین باعث شورش در خاورمیانه و آفریقا شود! نادان ها فکر می کنند کسی متوجه اعتصابات کامیون داران و اعتراضات رو به افزایش مردم اروپا از گرانی روز افزون روغن، بنزین و.... نشده است.

انفجار در عرشه 'مسکوا'؛ آسیب شدید مهم‌ترین رزمناو روسیه در دریای سیاه | DW | 14.04.2022ناو عظیم 'مسکوا' در پی انفجار در مخزن مهمات آن و آتش‌سوزی در عرشه، آسیب اساسی دیده است. اوکراین اعلام کرده که ناو را با موشک 'نپتون' هدف گرفته است. وزارت دفاع روسیه از شروع تحقیقات در این باره خبر داد. اوکراین اعلام کرده که ناو را با موشک نپتون هدف «قرار داده» است. اوکراین اعلام کرده که «ناو با» موشک نپتون هدف «گرفته شده» است. «اوکراین اعلام کرده با موشک نپتون ، ناو روسی مورد هدف قرار گرفته است»

درخواست تشکیل «هیئت حقیقت‌یاب بین‌المللی» در مورد مرگ مهدی صالحی در زنداندر پی جان باختن مهدی صالحی از بازداشت‌شدگان دی ۹۶ در زندان اصفهان، سازمان حقوق بشر ایران «خواهان تشکیل هیئت حقیقت‌یاب بین‌المللی و پاسخگویی مسئولان ایران» شد. با آن حکم سنگین مشخص است، سر به نیست شده است.

هشدار ایران به رژیم صهیونیستی در ارتباط با وقایع مسجدالاقصیسعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه 'تعرض بی‌شرمانه' صهیونیست‌ها در ماه مبارک رمضان به اماکن مقدس فلسطین و یورش به روزه‌داران و نمازگزاران در مسجدالاقصی را قویا محکوم و نسبت به 'تداوم اقدامات وحشیانه و تروریستی اشغالگران در قدس و فلسطین اشغالی' هشدار داد.

رکورد تاریخی در صادرات ترکیه به اسرائیلصادرات ترکیه به اسرائیل در سه ماهه ابتدایی سال ۲۰۲۲ با جهش ۳۷ درصدی به به ۱.۸ میلیارد دلار رسید. جمهوری اسلامیم رکورد واردات و صادرات دروغ تو کل دنیا جابجا کرده🤷🏻‍♂️😇

جریان سیل روزهای اخیر در استان کوازولو-ناتال آفریقای جنوبی شمار زیادی از خانه ها را با خود برده و بسیاری از خیابان ها و جاده‌ها را تخریب کرده است.

همچنین قطع گسترده برق، آلوده شدن منابع آب آشامیدنی و اخلال در فعالیت بنادر این کشور، زندگی مردم را با خطر جدی روبرو کرده است.

دانشمندان، بارشهای اخیر در جنوب آفریقا را بی سابقه دانسته و آن را ناشی از تغییرات اقلیمی زمین می‌دانند.

همزمان با این رخداد، محققان درباره خطر خشکسالی در کشورهای شاخ آفریقا هشدار داده‌اند. به گفته پژوهشگران، سازمان هواشناسی، افزایش دما و کاهش بارندگی در این منطقه در۴۰ سال گذشته بی‌سابقه بوده که همین عوامل باعث خشکسالی و کاهش تولیدات کشاورزی در این منطقه خواهد شد.

در گذشته تغییرات آب و هوایی، الگوی زندگی انسان‌ها را تغییر می‌داد، اما امروزه انسان‌ها با فعالیت‌های خود موجب تغییراتی در آب و هوای جهان شده‌اند. تغییر اقلیم از چالش‌هایی است که بشر در قرن بیست و یک با آن مواجه است و به عنوان یک تهدید، منابع طبیعی را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

سرعت تغییر اقلیم به دلیل مداخله بشر در اکوسیستم طبیعی به گونه‌ای بوده است که بررسی اثرات تغییر اقلیم بر کلیه فعالیت‌های بشری در محافل علمی از حساسیت خاصی برخوردار شد. در عصر حاضر تغییر اقلیم به عنوان مهمترین تهدید برای توسعه پایدار، کشاورزی و امنیت غذایی مطرح است.