اثر علمی-تخیلی بزرگ آسیموف به سریال تلویزیونی تبدیل شد

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 44 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

اثر علمی-تخیلی بزرگ آسیموف به سریال تلویزیونی تبدیل شد العربيه_فارسى

تلویزیون «اَپِل» مجموعه داستان‌های «بنیاد» ایزاک آسیموف از بزرگترین نویسندگان آثار علمی-تخیلی در قرن بیستم را به سریالی تلویزیونی تبدیل کرد.

برای تمشیت همیشگی امور و حفظ ثبات، پیوسته سه نسخه ژنتیکی از امپراطور بر «ترانتور»، سیاره‌ای که پایتخت امپراطوری است، فرمانروایی می‌کنند: نسخه خردسال به نام «برادر صبح»، نسخه میانسال به نام «برادر ظهر»، و نسخه سالخورده به نام «برادر غروب». سلدون که بر خلاف روال سیاسی-اجتماعیِ دوازده‌هزار سال اخیر موضع گرفته، مورد تکفیر مقامات قرار می‌گیرد و محاکمه شده و به اعدام محکوم می‌شود. با این وجود، او به مقامات می‌گوید که اگر به او و پیروانش اجازه دهند تا یک پروژه چندنسله را برای بایگانی کردن دانش جمعی بشر آغاز کنند، دوران توحش می‌تواند به هزار سال کاهش پیدا کند.

فصل اول سریال «بنیاد» در سپتامبر 2021 از تلویزیون «اپل» پخش شد، و نظر به استقبال بینندگان قرار است ادامه آن نیز ساخته شود. منتقدان از جلوه‌های تصویری چشمگیر سریال و از تلاش آن برای وفادار ماندن به داستان آسیموف تمجید کرده‌اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بزرگترین «تریسراتوپس» جهان فروخته شد؛ بیش از ۶ میلیون یورو برای «جان بزرگ»بزرگی قامت ویژگی اصلی «جان بزرگ» است که این تریسراتوپس را نسبت به دیگر همتاهای کشف شده آن در گذشته متمایز می‌کند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سه مورد ابتلا به آنفلوآنزا در استان مرکزی شناسایی شدرییس دانشگاه علوم پزشکی اراک: *سه مورد ابتلا به آنفلوآنزا در استان مرکزی شناسایی شد *نگرانی از آنفلوآنزا بیشتر از کروناست *شرایط خوب نیست، میزان رعایت پروتکل‌‌ها کاهش و تعداد سفرها افزایش یافته است *عدم رعایت پروتکل‌ها باعث بروز دو بحران در استان میشود
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ابتکاری در اندونزی برای کاهش استرس؛ استفاده از نگهبانان «بازی مرکب» در آزمون استخدامیدفتر منطقه‌ای وزارت دادگستری در جاوه شرقی به صحنه بازی‌های سریال کره‌ای «بازی مرکب» تبدیل شد و ناظران این آزمون استخدامی نیز لباس‌های نگهبانان این بازی را به تن کردند و اسلحه‌های قلابی به دست گرفتند. اگه همین کار رو تو آزمون ایران کرده بودن الان صدای اعتراض همه بلند بود که به آزمون‌دهنده ها استرس دادن همه آزمون رو خراب کردن.....اِل و بِل... یادمون نمیره اکران فیلم به وقت شام، دو تا داعشی نمایشی ساختن ملت روی سر حاتمی‌کیا خراب شدن بابا گاييدين دنيارو با اين سريال بازي مركب
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

قطعی برق کابل و چند شهر دیگر افغانستان به دلیل وقوع انفجاربر اثر وقوع انفجار، برق کابل و دیگر شهرها در اطراف آن قطع شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

همه سوارند به جز لوکوموتیوران؛ سفر نخستین قطار خودران جهان در آلمان انجام شدنخستین قطار تمام اتوماتیک و بدون لوکوموتیوران در جهان، اولین سفر خود را هفته گذشته در هامبورگ آلمان انجام داد. به سمت جهنم میرونید؟ آلمان نازی تولید کننده سلاح_شیمیایی بهتره خسارت وارده به ملت ایران و سوریه رو پرداخت کنه 🤣لوکو موتیر 🤣 یعنی حقوق ماهیانه دادن به دو تا راننده اینقدر زور داره که جون صدها نفر رو میدن دست کامپیوتر؟ من جای شرکت بیمه ها بودم چندتا وکیل میگرفتم همچین قطاری هیچوقت حرکت نکنه.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

باکو رانندگان ایرانی را آزاد کرد؛ ورود کامیون‌های ایرانی به قره‌باغ ممنوع شدبعد از چند هفته از زمان دستگیری دو راننده کامیون ایرانی، جمهوری آذربایجان صبح پنجشنه این دو نفر را آزاد کرد. برادران ؟! همسایه وزارت خارجه و شخص آقای خطیب زاده را شرمنده فرمودند!
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »