اثر علمی-تخیلی بزرگ آسیموف به سریال تلویزیونی تبدیل شد

01/08/1400 11:37:00 ق.ظ

اثر علمی-تخیلی بزرگ آسیموف به سریال تلویزیونی تبدیل شد #العربيه_فارسى

العربيه_فارسى, ایزاک آسیموف

اثر علمی-تخیلی بزرگ آسیموف به سریال تلویزیونی تبدیل شد العربيه_فارسى

تلویزیون «اَپِل» مجموعه داستان‌های «بنیاد» ایزاک آسیموف از بزرگترین نویسندگان آثار علمی-تخیلی در قرن بیستم را به سریالی تلویزیونی تبدیل کرد.«بنیاد» که از

آخرین به روزرسانی:23 اکتبر ,2021: 12:28 شب GSTShareآدرس کپی شدتلویزیون «اَپِل» مجموعه داستان‌های «بنیاد» ایزاک آسیموف از بزرگترین نویسندگان آثار علمی-تخیلی در قرن بیستم را به سریالی تلویزیونی تبدیل کرد.«بنیاد» که از چندین کتاب و داستان کوتاه تشکیل شده، و از آثار الهام‌بخش اصلی مجموعه فیلم‌‌های «جنگ ستارگان» بوده است، برداشت علمی-تخیلی آسیموف از «زوال و سقوط امپراطوری روم» ادوارد گیبون، مورخ انگلیسی شهیر قرن هجدهم است.

Advertisementدر آینده‌ای دور، زمانی که انسان‌ها زمین را پشت سر گذاشته‌اند و در سرتاسر کیهان پراکنده شده‌اند، تمدنی دوازده‌هزارساله به وسعت یک کهکشان با جمعیتی در حدود یک تریلیون نفر وجود دارد که تحت سلسلهٔ «کلیان‌ها»، که امپراتورهای کلون‌شده هستند، در صلحی طولانی‌مدت روزگار می‌گذرانند.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

در قضایای اخیر بسیجی‌ها مظلوم واقع شدند/بچه های تیم ملی چشم ملت ما را روشن کردند

به مناسبت هفته بسیج، صبح امروز؛ شنبه ۵ آذرماه جمع کثیری از بسیجیان با حضور در حسینیه امام خمینی(ره) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند. ادامه مطلب >>

بزرگترین «تریسراتوپس» جهان فروخته شد؛ بیش از ۶ میلیون یورو برای «جان بزرگ»بزرگی قامت ویژگی اصلی «جان بزرگ» است که این تریسراتوپس را نسبت به دیگر همتاهای کشف شده آن در گذشته متمایز می‌کند.

سه مورد ابتلا به آنفلوآنزا در استان مرکزی شناسایی شدرییس دانشگاه علوم پزشکی اراک: *سه مورد ابتلا به آنفلوآنزا در استان مرکزی شناسایی شد *نگرانی از آنفلوآنزا بیشتر از کروناست *شرایط خوب نیست، میزان رعایت پروتکل‌‌ها کاهش و تعداد سفرها افزایش یافته است *عدم رعایت پروتکل‌ها باعث بروز دو بحران در استان میشود

ابتکاری در اندونزی برای کاهش استرس؛ استفاده از نگهبانان «بازی مرکب» در آزمون استخدامیدفتر منطقه‌ای وزارت دادگستری در جاوه شرقی به صحنه بازی‌های سریال کره‌ای «بازی مرکب» تبدیل شد و ناظران این آزمون استخدامی نیز لباس‌های نگهبانان این بازی را به تن کردند و اسلحه‌های قلابی به دست گرفتند. اگه همین کار رو تو آزمون ایران کرده بودن الان صدای اعتراض همه بلند بود که به آزمون‌دهنده ها استرس دادن همه آزمون رو خراب کردن.....اِل و بِل... یادمون نمیره اکران فیلم به وقت شام، دو تا داعشی نمایشی ساختن ملت روی سر حاتمی‌کیا خراب شدن بابا گاييدين دنيارو با اين سريال بازي مركب

قطعی برق کابل و چند شهر دیگر افغانستان به دلیل وقوع انفجاربر اثر وقوع انفجار، برق کابل و دیگر شهرها در اطراف آن قطع شد. - خبرگزاری آناتولی

همه سوارند به جز لوکوموتیوران؛ سفر نخستین قطار خودران جهان در آلمان انجام شدنخستین قطار تمام اتوماتیک و بدون لوکوموتیوران در جهان، اولین سفر خود را هفته گذشته در هامبورگ آلمان انجام داد. به سمت جهنم میرونید؟ آلمان نازی تولید کننده سلاح_شیمیایی بهتره خسارت وارده به ملت ایران و سوریه رو پرداخت کنه 🤣لوکو موتیر 🤣 یعنی حقوق ماهیانه دادن به دو تا راننده اینقدر زور داره که جون صدها نفر رو میدن دست کامپیوتر؟ من جای شرکت بیمه ها بودم چندتا وکیل میگرفتم همچین قطاری هیچوقت حرکت نکنه.

باکو رانندگان ایرانی را آزاد کرد؛ ورود کامیون‌های ایرانی به قره‌باغ ممنوع شدبعد از چند هفته از زمان دستگیری دو راننده کامیون ایرانی، جمهوری آذربایجان صبح پنجشنه این دو نفر را آزاد کرد. برادران ؟! همسایه وزارت خارجه و شخص آقای خطیب زاده را شرمنده فرمودند!

23 اکتبر ,2021: 11:47 صبح GST آخرین به روزرسانی: 23 اکتبر ,2021: 12:28 شب GST Share آدرس کپی شد تلویزیون «اَپِل» مجموعه داستان‌های «بنیاد» ایزاک آسیموف از بزرگترین نویسندگان آثار علمی-تخیلی در قرن بیستم را به سریالی تلویزیونی تبدیل کرد.گفته می‌شود که این دایناسور هشت متر طول دارد و جمجمه آن نیز در ابعادی به طول ۲.دکترسید محمد جمالیان اول آبانماه ۱۴۰۰ در جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا در راستا مرکزی اظهار کرد: تا شب گذشته یک میلیون و ۸۱۸ هزار و دو نفر در استان واکسینه شده اند که ۸۴.کریس مونو، رئیس دفتر منطقه‌ای وزارت دادگستری در شرق جاوه شرقی می‌گوید که این کار با هدف تغییر جو حاکم بر چنین امتحاناتی انجام شده تا استرس داوطلبان کاهش یابد.

«بنیاد» که از چندین کتاب و داستان کوتاه تشکیل شده، و از آثار الهام‌بخش اصلی مجموعه فیلم‌‌های «جنگ ستارگان» بوده است، برداشت علمی-تخیلی آسیموف از «زوال و سقوط امپراطوری روم» ادوارد گیبون، مورخ انگلیسی شهیر قرن هجدهم است. Advertisement در آینده‌ای دور، زمانی که انسان‌ها زمین را پشت سر گذاشته‌اند و در سرتاسر کیهان پراکنده شده‌اند، تمدنی دوازده‌هزارساله به وسعت یک کهکشان با جمعیتی در حدود یک تریلیون نفر وجود دارد که تحت سلسلهٔ «کلیان‌ها»، که امپراتورهای کلون‌شده هستند، در صلحی طولانی‌مدت روزگار می‌گذرانند. قطعات مختلف اسکلت «جان بزرگ» ابتدا در پی حفاری‌های متوالی در ایالات متحده کشف و سپس به یک تیم ایتالیایی فروخته شد؛ محققان ایتالیایی سپس استخوان‌ها را در کنار یکدیگر قرار داده و اسکلت اصلی «جان بزرگ» را بازسازی کردند. برای تمشیت همیشگی امور و حفظ ثبات، پیوسته سه نسخه ژنتیکی از امپراطور بر «ترانتور»، سیاره‌ای که پایتخت امپراطوری است، فرمانروایی می‌کنند: نسخه خردسال به نام «برادر صبح»، نسخه میانسال به نام «برادر ظهر»، و نسخه سالخورده به نام «برادر غروب». وی با تاکید بر اینکه استان مرکزی در امر واکسیناسیون جزو سه استان برتر کشور است، گفت: در حال حاضر شاهد افزایش شمار ابتلای جوانان است و این امر تعداد موارد بستری را با کاهش روبرو کرده است و چون بستری انجام نمی شود روند بیماری در استان با شیب آهسته به سمت بحران حرکت می کند. در این میان، دانشمندی نابغه به نام هری سلدون، که بنیانگذار علم «روان‌تاریخ‌شناسی» است و می‌تواند رفتار توده‌های مردم را با درجه اطمینان بالایی پیش‌بینی کند، اعلام می‌‌دارد که امپراطوری در مسیر زوال است. او پیش‌بینی می‌کند که امپراطوری طی پنج قرن آینده سقوط خواهد کرد و در پی آن یک دوران توحش سی‌هزارساله بر جهان حکم‌فرما خواهد شد.

سلدون که بر خلاف روال سیاسی-اجتماعیِ دوازده‌هزار سال اخیر موضع گرفته، مورد تکفیر مقامات قرار می‌گیرد و محاکمه شده و به اعدام محکوم می‌شود. در همین لحظه مرکز بهداشت به خوابگاه دانشجویی دانشگاه دو مورد تذکر داده است و لازم است که روسای دانشگاه ها درخصوص موضوع خوابگاه حساس باشند و آموزش و پرورش نیز از اعمال رفتارهای سلیقه ای جدی خودداری کند و مطابق تصمیم ستاد ملی عمل شود. با این وجود، او به مقامات می‌گوید که اگر به او و پیروانش اجازه دهند تا یک پروژه چندنسله را برای بایگانی کردن دانش جمعی بشر آغاز کنند، دوران توحش می‌تواند به هزار سال کاهش پیدا کند. «برادر روز» که تجلی دوران بلوغ امپراطور است، پس از شنیدن حرف‌های سلدون، نظر او را با اکراه تایید می‌کند، اما سلدون و پیروانش را به دورترین نقطه کهشکشان به نام «ترمینوس» می‌فرستد تا پروژه‌ «الحادی»شان را در آنجا راه‌اندازی کنند. «بنیاد» کذایی در این نقطه از کهکشان شکل می‌گیرد. ما در دانشگاه علوم پزشکی سه هزار دانشجو داریم که باید به فکر رفاهیات آنها باشیم، از طرفی دو مرتبه در ستاد استانی یک مصوبه تکرار شد، اما شهرداری آنرا انجام نداده است به همین دلیل باید برای انجام ندادن مصوبات عواقب در نظر گرفت. فصل اول سریال «بنیاد» در سپتامبر 2021 از تلویزیون «اپل» پخش شد، و نظر به استقبال بینندگان قرار است ادامه آن نیز ساخته شود.

منتقدان از جلوه‌های تصویری چشمگیر سریال و از تلاش آن برای وفادار ماندن به داستان آسیموف تمجید کرده‌اند. درون‌مایه سریال با دغدغه‌های امروز بشر ارتباط نزدیکی دارد، که باعث می‌شود تماشای آن امری لذتبخش باشد. وی با بیان اینکه استان در بحث واکسیناسیون کارمندان پیشرو است، گفت: از امروز هر کدام از پرسنل دانشگاه علوم پزشکی اراک به هر دلیل غیرموجه نوبت دوم واکسن را دریافت نکند اجازه ورود ندارد و در ادارات نیز باید پیگیری شود، همچنین موضوع واکسیناسیون اصناف نیز باید با قدرت انجام گیرد و شورای هماهنگی امور بانک ها پایش شعب را در ارزیابی مدیران اعمال کند در حال حاضر هیچ کدام از شعب رعایت پروتکل ها را ندارند و مدیران شعب نیز توبیخ نمی شوند. داستان تمدنی کهن که با امکان سقوط ‌قریب‌الوقوع خود روبروست، آینه‌ای از جهان ما در بحبوحه دغدغه‌های خطیر سیاسی و اقلیمی معاصر بوده و رهبران و مردم جهان را به بازنگری اوضاع فعلی و برنامه‌ریزی بلندمدت برای حفظ بشریت ترغیب کرده است. .